reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozszerzanie diety u półrocznego dziecka

Rozalia66

Aktywna w BB
Dołączył(a)
21 Czerwiec 2019
Postów
92
Witam,
Potrzebuje porady odnosnie rozszerzania diety u niemowlaka. Moj synek ma skonczone 6 msc rozszerzam mu bardzo powoli diete bo rozpoczęłam z miesiac temu od pierwszej marchewki.Ostatnio podalam dopiero drugi raz mięsko ze sloiczka(indyk z bobovity z warzywami -pol porcji).tego samego dnia dalam deserek tez pol sloiczka banan z.jablkiem.Nastepnego poranka dziecko zaczelo robic rzadkie kupy zielonozolte:(;(nie wiem co jest powodem tego czy te sloiczki czy moze mleko bo przechodze tez z bebilonu 1 na 2 mieszajac oba w jednej porcji(gdy doszlismy do trzech miarek z czterech w porcji czyli 3 miarki bebilonu 2 a tylko jedna z bebilonu1)tego poranka pojawil sie rzadki brzydki stolec:(kolejnego dnia czyli dzis kupy byly rzadziej ale nadal o zielonozoltej barwie;(nie widze innych niepokojacych objawów ale nwm czy juz jutro pojsc do pediatry czy odczekac 1 dzien,i czy moze mleko bebilon jest nieodpowiednie dla mojego dziecka???sczesniej nie bylo takich problemow nawet jak mieszalam pol na pol oba rodzaje;(
 
reklama
Wlasnue dlatego na poczatek woke słoiki bo mysle ze sa bezpieczniejsze a nie wiadomo co sie w sklepach dostaje..jak bedzie starszy trochę nie mam zamiaru ich kupowac..ile dalam? Mysle ze ze 3 - 4 lyzeczki mimo ze by zjadl caly..i tez sie zastanawiam czasem czy jeski dziecko zjadlo by wiecej bo ma chęć (ale mowie tu juz o sprawdzonych rzeczach czyli np w naszym wypadku zupka jarzynowa)to czy moge podac caly sloik na jeden raz.
Jesli po pierwszym razie jak dalas troche nic mu nie bylo to za drugim niech je ile chce :)
Ja daje 2/3 w tygodniu miesne, 2 rybne obiady.
 
reklama
Jeszcze to jest przydatne
Screenshot_20200121-213132_Facebook.jpeg
 
Ja jestem przed rozszerzeniem. Młody 6 mc skończy na początku marca.
Za metodą blw nie jestem.
Mój plan jest taki żeby blendować pojedyńcze produkty typu ziemniak, seler, pietruszka, dynia itd.
Podam papkę łyżeczką a potem będę łączyć produkty i myśleć co dalej ;)
 
A moge poprosic cie co sadzisz o tym jak i ile dziecko zjada na dzien i czy to uwazasz ze jest za malo albo za duzo?
Rano jak wstanie dostaje cyca(modyfikowanym jest tylko dokarmiany bo chyba nie wspomnialam).po dwóch godzinach około robie mu mm i tez nie cala porcje bo ok 120 czasem 150 ml.Jak rozszerzam diete staram sie przemycic jakas kaszke jaglana albo ryzowa zwykla nie smakowa(2-3 lyzeczki).nastepnie daje cyca bo jest zazwyczaj spiacy a posiedzenie przy piersi traktuje tez jako usypiacz(tu tez jest problem bo dziecko czesto tylko usypia przy cycu inaczej jest baardzo ciezko).w poludnie daję najpierw piers zeby na glodnego nie przystepowac ze sloikiem,chwile czekam i podaje pol sloika np ziemniaki z marchewka albo marchew z dynia albo jarzynowa..(obiadek)mięso dawalam dwa razy do tej pory tez gdzies po pol sloika.popoludniu robie porcje modyfikowanego potem jakis owoc(pol sloika).miedzy czasie jak jest spiacy i nie moze zasnac inaczej dostaje pierś. Wieczor to tylko porcja modyfikowanego albo tylko pierś. W nocy zazwyczaj spi .Moze przebudzi sie z raz wtedy dostawiam do cyca.Nie wiem czy nie za malo dostaje nowych pokarmow jak na swoj wiek(6,5 msc)i nwm czy juz lepiej wprowadzic gluten czy poczekac .Oczywiscie jak sie skknczy problem z zielonkawymi kupami(bylam u lekarza okazuje sie ze dziecko przybralo tyle ile wynosi minimum miesiecznego:(;(przybierania...dlatego coraz bardziej sie martwie..i stwierdzil ze to nie wina sloikow czyli tego indyka z bobovity a mleka bebilonu .kazala przejsc na bebiko i to zacząć od poczatku czyli 1 po tygodniu zobaczyc czy wszystko ok i podac 2.Miedzyczasie mozna zrobic badania morfologia i mocz
 
reklama
Po bebilonie mieliście zielone kupy ? Spróbuj bebilon prosynea ha.
Nie przechodz na bebiko. Jest to gęste mleko. U Nas pojawił się problem z kupą i moczem. Po prostu się zatrzymało.
Rano jak wstanie dostaje cyca(modyfikowanym jest tylko dokarmiany bo chyba nie wspomnialam).po dwóch godzinach około robie mu mm i tez nie cala porcje bo ok 120 czasem 150 ml.Jak rozszerzam diete staram sie przemycic jakas kaszke jaglana albo ryzowa zwykla nie smakowa(2-3 lyzeczki).nastepnie daje cyca bo jest zazwyczaj spiacy a posiedzenie przy piersi traktuje tez jako usypiacz(tu tez jest problem bo dziecko czesto tylko usypia przy cycu inaczej jest baardzo ciezko).w poludnie daję najpierw piers zeby na glodnego nie przystepowac ze sloikiem,chwile czekam i podaje pol sloika np ziemniaki z marchewka albo marchew z dynia albo jarzynowa..(obiadek)mięso dawalam dwa razy do tej pory tez gdzies po pol sloika.popoludniu robie porcje modyfikowanego potem jakis owoc(pol sloika).miedzy czasie jak jest spiacy i nie moze zasnac inaczej dostaje pierś. Wieczor to tylko porcja modyfikowanego albo tylko pierś. W nocy zazwyczaj spi .Moze przebudzi sie z raz wtedy dostawiam do cyca.Nie wiem czy nie za malo dostaje nowych pokarmow jak na swoj wiek(6,5 msc)i nwm czy juz lepiej wprowadzic gluten czy poczekac .Oczywiscie jak sie skknczy problem z zielonkawymi kupami(bylam u lekarza okazuje sie ze dziecko przybralo tyle ile wynosi minimum miesiecznego:(;(przybierania...dlatego coraz bardziej sie martwie..i stwierdzil ze to nie wina sloikow czyli tego indyka z bobovity a mleka bebilonu .kazala przejsc na bebiko i to zacząć od poczatku czyli 1 po tygodniu zobaczyc czy wszystko ok i podac 2.Miedzyczasie mozna zrobic badania morfologia i mocz
 
Do góry