reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozszerzanie diety.

Paula2799

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
22 Luty 2019
Postów
34
Hej kobietki! Mam pytanie jakie robicie proporcje mleka z kaszka na noc dla 4 miesięcznego dzidziusia?
I co lepsze, kleik ryżowy, czy kaszka?
Słyszałam ten o kaszce sinlac. Ale niby nie można mieszać sinlac z mlekiem. Jednak dużo osób twierdzi że połowa lekarzy kazała im dodawać sinlac do mleka. Co o tym sądzicie? A jeżeli tak to jak rozrabialiscie sinlac z mlekiem?
Moja wypija 150ml. Więc ile miarek mleka i ile miarek kaszki. Do tej pory dawała 4 miarki mleka i jedna kaszki lub kleiku.
 
reklama
Hej kobietki! Mam pytanie jakie robicie proporcje mleka z kaszka na noc dla 4 miesięcznego dzidziusia?
I co lepsze, kleik ryżowy, czy kaszka?
Słyszałam ten o kaszce sinlac. Ale niby nie można mieszać sinlac z mlekiem. Jednak dużo osób twierdzi że połowa lekarzy kazała im dodawać sinlac do mleka. Co o tym sądzicie? A jeżeli tak to jak rozrabialiscie sinlac z mlekiem?
Moja wypija 150ml. Więc ile miarek mleka i ile miarek kaszki. Do tej pory dawała 4 miarki mleka i jedna kaszki lub kleiku.
Bzdury, właśnie lepiej jeśli sinlac jest na mleku. Ciągle tak karmię malucha. Oczywiście na moim mleku. Problem pojawia się przy mleku sztucznym, bo sinlac ma dużo witamin, by nie przedobrzyc. A jak gęsty? To zależy od upodobania dziecka i potrzeby gęstości i kaloryczności posiłku. Sinlac nie jest kaszka jak ryżowa czy inne. Jest raczej zageszczaczem, taka forma pośrednia między mlekiem a kaszka. Najczęściej jest podawany dzieciom z problemami gastrycznymi np. refluksem.
 
Ale po co tak wcześnie wprowadzać kaszki? Do pół roku mleko, chyba że dziecko jest gotowe wcześniej albo lekarze zalecają inaczej. Nie ma co się spieszyć z rozszerzaniem diety.
 
Do góry