reklama

Rozszerzanie diety

Temat na forum 'Żywienie dzieci - porady' rozpoczęty przez lagajka, 14 Kwiecień 2010.

1. lagajka

lagajka Fanka BB :)

Moja córeczka niedawno skończyła 5 miesięcy i zaczęłam podawać jej zupkę z marcheweczki, kawałka ziemniaka, łyżeczki kaszy manny z masełkiem. Zupka jej zasmakowała, zjada ok 150 ml, ale chciałaby więcej. Ile mogę jej dawać? Czy zupka popijana wodą może zastąpić jej zupełnie jeden posiłek mleczny? Dodam że Mariczka je w ciągu dnia o mniej więcej stałych porach 6, 8, 11, 15, 18, 21, jest karmiona piersią i dokarmiana mlekiem modyfikowanym. Chciałabym też dać jej kleik na mleku z jabłuszkiem, ale czy nie za wcześnie na to?

2. Agnieszka Kozioł-Kozakowska

Agnieszka Kozioł-Kozakowska Ekspert BB. Specjalista żywienia

Nie ma ograniczeń co do ilości przecierów warzywnych jedynie do deserów i soków owocowych, także proszę podawać wg apetytu.Co do kleiku może Pani zacząć podawać, karmienie piersią jak i mlekiem modyfikowanym powinno być nadal na życzenie. Mleko jest nadal i jeszcze do 1 roku życia będzie podstawowym produktem. Może też Pani rozpocząć ekspozycję na gluten pół łyżeczki kaszki mannej do zupki.

3. reklama
  4. margaretka80

margaretka80 Zaciekawiona BB

Poszukaj nowego schematu żywienia niemowląt. Nie mogłam znlaleźć takiego z intytutu ale masz tu taki milutkie.pl/wartoWiedziec,prawidlowyRozwojDziecka.html

5. Agnieszka Kozioł-Kozakowska

Agnieszka Kozioł-Kozakowska Ekspert BB. Specjalista żywienia

Na stronie którą Pani podała znajduje się aktualny schemat żywienia niemowląt, można z niego korzystać.

Poleć forum