reklama

Rozszerzanie diety

Temat na forum 'Żywienie dzieci - porady' rozpoczęty przez lagajka, 14 Kwiecień 2010.

 1. lagajka

  lagajka Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Moja córeczka niedawno skończyła 5 miesięcy i zaczęłam podawać jej zupkę z marcheweczki, kawałka ziemniaka, łyżeczki kaszy manny z masełkiem. Zupka jej zasmakowała, zjada ok 150 ml, ale chciałaby więcej. Ile mogę jej dawać? Czy zupka popijana wodą może zastąpić jej zupełnie jeden posiłek mleczny? Dodam że Mariczka je w ciągu dnia o mniej więcej stałych porach 6, 8, 11, 15, 18, 21, jest karmiona piersią i dokarmiana mlekiem modyfikowanym. Chciałabym też dać jej kleik na mleku z jabłuszkiem, ale czy nie za wcześnie na to?
   
 2. Agnieszka Kozioł-Kozakowska

  Agnieszka Kozioł-Kozakowska Ekspert BB. Specjalista żywienia

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Nie ma ograniczeń co do ilości przecierów warzywnych jedynie do deserów i soków owocowych, także proszę podawać wg apetytu.Co do kleiku może Pani zacząć podawać, karmienie piersią jak i mlekiem modyfikowanym powinno być nadal na życzenie. Mleko jest nadal i jeszcze do 1 roku życia będzie podstawowym produktem. Może też Pani rozpocząć ekspozycję na gluten pół łyżeczki kaszki mannej do zupki.
   
 3. reklama
 4. margaretka80

  margaretka80 Zaciekawiona BB

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Poszukaj nowego schematu żywienia niemowląt. Nie mogłam znlaleźć takiego z intytutu ale masz tu taki milutkie.pl/wartoWiedziec,prawidlowyRozwojDziecka.html
   
 5. Agnieszka Kozioł-Kozakowska

  Agnieszka Kozioł-Kozakowska Ekspert BB. Specjalista żywienia

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Na stronie którą Pani podała znajduje się aktualny schemat żywienia niemowląt, można z niego korzystać.
   

Poleć forum