reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozszerzanie diety

reklama
Hej, czy mogę podłączyć się do tematu?
Moj synek za tydzień skonczy 4 miesiące. Dotychczas na piersi, jednak ok 3,5 miesiaca zaczelam dokarmiac butelka, najpierw wylacznie moim mlekiem, z czasem również mm - nie zawsze udalo mi się odciagnac pokarm. Dokarmialam ze wzgledu na slaby przyrost wagi, synek jest spory, ma 63cm,ale chudzinka w 1 centylu. Przeszlismy tydzień temu mały kryzys żądania wyłącznie butelki ale juz zwalczylam i znow dzieciaczek prawie wyłącznie na piersi, butelke z mm podaję tylko czasem gdy np jesteśmy na dlugim spacerze, a krepuje sie karmic poza domem lub zostawiam mezowi gdy musze wyjsc.
Rozwazam rozszerzenie diety. Maluszek najada się z piersi, spi nawet po 6h naraz w nocy, a najczesniej 6 plus 3 albo 4 plus 4 (po godzinnym karmieniu piersia w nocy). Jest zdrowy i szczesliwy, nie mamy w ogóle zadnych problemow, kolek, maly bardzo rzadko placze - raczej tylko gdy jest bardzo zmęczony a chcialby sie ciagle bawic. Nie siedzi samodzielnie ale bardzo ladnie trzyma glowke i z podparciem pleckow siedzi super i bardzo chetnie. Nie zauwazylam oznak zainteresowania tym, co my z mezem jemy. Potrafi z lyzeczki zjesc - dawalam mu tak czasem leki, swietnie sobie radzi z lyzeczka, z cycem, z kazda butelka również.
Czytalam, ze nalezy między skonczonym 4 a 7 miesiacem wprowadzic gluten, widziałam rowniez artykuły zaprzeczajace takiej potrzebie. Sami z mezem jemy raczej wszystko choc staramy sie zdrowo i lekkostrawnie.
Czy Waszym zdaniem podanie glutenu w 5 miesiacu jest niezbedne?
Czy radzicie zaczekac z rozszerzaniem diety? Myslalam o poczekaniu jeszcze miesiac i daniu malemu warzyw, np dynii lub ziemniaka i marchewki, mysle o sprobowaniu blw.
Ilosc sprzecznych informacji i porad w Internecie przerasta mnie, stad obszerny opis i pytanie - jak z tym rozszerzaniem diety? Nie mam specjalnego cisnienia, ale moze warto? Nie chciałabym czegoś przegapic, a gubie sie w tym nawale informacji.
 
Do góry