reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozszerzanie diety

reklama
Dziękuję dziewczyny. Że też nie wpadłam na to by blendować rozmiękczone w wodzie :) Chciałam dziś kupić słoiczek z mięsem żeby się nie męczyć, ale nie przekonuje mnie zawartość mięsa 8%.... Bez sensu trochę.
 
@mamaelaela nie wszyscy zaczynaja rozszerzac diete od 6 mca. My zaczelismy jak maly mial 4,5. Wtedy juz mozna podawac pierwsze posilki. A jak dziecko nie pije mm, a matka nie ma mleka, to dziecko musi cos jesc. Mi sie jeszcze nie zdarzylo, by dziecko zwracalo, czy ulewalo, bo za duzo zjadlo. Jesli cos takiego sie z nim dzialo, to tylko dlatego, ze go pokarm uczulal i ulewanie, wymioty czy wysypka to najczesciej w tym wieku reakcja alergiczna. Nie podwazam kompetencji lekarza, bo mam 2 najlepszych pediatrow i jestem po wizycie u alergologa. Jesli uwazaja, ze trzeba zwiekszyc porcje to mysle, ze wiedza co robia. I nie opietaja sie wylocznie na wizualnych odczuciach, a raczej na wynikach badan i pomiarow, ktore regularnie robimy.
 
To ja teraz zadam może głupie pytanie, ale uświadomcie mnie. Co znaczy mm? Myślałam, że mleko mamy, ale jeden z postów zbił mnie z tropu, chyba źle zgadłam.
 
@Tsundere ja kupuje tylko krolika i czasem kurczaka bio z lidla. Gotuje tak dlugo, az sie dobrze ugotuje. Ciezko powiedzec ile to trwa. Za kazdym razem inna porcja, wiec to zalezy. Dla mnie moze byc na zatwardzialo. Byle bylo dobrze ugotowane. My niestety mamy skaze bialkowa i uczula nas wszelkie bialko. Wiec tylko troszke miesa jemy i tylko to najdelikatniejsze, wiec najczesciej krolik. Ale mozesz tez dawac indyka i cielecinke, a nawet rybe. Nam niesty rybka i cielecinka nie sluzy. Od niedawna kurke mozemy. Na szczescie jajo powoli tez. Jak bedziesz wprowadzac jajo, to zacznij od polowki samego zolteczka. Jak sie przyjmie mozesz dac cale zolteczko. Ja bialka nie wprowadzam narazie. Tylko jajo mozna 1,2 x w tygodniu, a rybke 1x na poczatku.

@akumeo nie ma glupich pytan. Mm to skrot od karmienia mlekiem modyfikowanym, czyli sztucznym, a kp, bo tez sie pojawia, to skrot od karmienia piersia.
 
@Tsundere ja kupuje tylko krolika i czasem kurczaka bio z lidla. Gotuje tak dlugo, az sie dobrze ugotuje. Ciezko powiedzec ile to trwa. Za kazdym razem inna porcja, wiec to zalezy. Dla mnie moze byc na zatwardzialo. Byle bylo dobrze ugotowane. My niestety mamy skaze bialkowa i uczula nas wszelkie bialko. Wiec tylko troszke miesa jemy i tylko to najdelikatniejsze, wiec najczesciej krolik. Ale mozesz tez dawac indyka i cielecinke, a nawet rybe. Nam niesty rybka i cielecinka nie sluzy. Od niedawna kurke mozemy. Na szczescie jajo powoli tez. Jak bedziesz wprowadzac jajo, to zacznij od polowki samego zolteczka. Jak sie przyjmie mozesz dac cale zolteczko. Ja bialka nie wprowadzam narazie. Tylko jajo mozna 1,2 x w tygodniu, a rybke 1x na poczatku.

@akumeo nie ma glupich pytan. Mm to skrot od karmienia mlekiem modyfikowanym, czyli sztucznym, a kp, bo tez sie pojawia, to skrot od karmienia piersia.
Ryba jest zdrowsza niz mieso wiec mozna czesciej niz mieso, a nawet nie tylko mozna, a wrecz powinno sie.
Jesli chodzi o podawanie jajka to wytyczne sie zmienily i tez nie trzeba rozdzielac zoltka od bialka. Mowie oczywiscie o dzieciach bez alergii.
 
Smażenie to jedno ale pierwsze co to pomyślałam o tym, że nie każdy 8 miesięczny dzieciaczek ma ząbki. U moich starszych synow pierwsze ząbki pojawiły się właśnie około 8 miesiąca. Najmłodszy ma pół roku z hakiem i ma dwa. Naleśnika przecież nie będziesz blendowac, a bezzebniak[emoji38] chyba technicznie nie poradzi...Mój mały na ten moment nie dałby rady.
Moja córka nigdy nie jadła łapek, jej pierwszym posiłkiem był brokuł gotowany na parze - miała 6 miesięcy, a pierwszy ząb przebił się jak miała 9. Zanim pojawiły się żeby, potrafila już mielić jabłko bez najmniejszych problemów ;)
 
Moja córka nigdy nie jadła łapek, jej pierwszym posiłkiem był brokuł gotowany na parze - miała 6 miesięcy, a pierwszy ząb przebił się jak miała 9. Zanim pojawiły się żeby, potrafila już mielić jabłko bez najmniejszych problemów ;)
Super.[emoji4] Ja jak juz pisałam wcześniej z pewnych powodów zaczynam od papek, a blw wprowadzam troszkę później w zasadzie z wlasnej potrzeby.
 
reklama
Moja córka nigdy nie jadła łapek, jej pierwszym posiłkiem był brokuł gotowany na parze - miała 6 miesięcy, a pierwszy ząb przebił się jak miała 9. Zanim pojawiły się żeby, potrafila już mielić jabłko bez najmniejszych problemów ;)
Akurat jablko to niebezpieczny pokarm dla dzieci bez zebow, ale zgadzam sie, ze mozna wiele rzeczy podac dziecku, ktore nie ma zabkow.
 
Do góry