reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozszerzanie diety

ewejo

Początkująca w BB
Dołączył(a)
5 Listopad 2017
Postów
25
Od czego zaczynałyście rozszerzanie diety?
Wiem, że od warzyw :) ale konkretnie jakich - poza marchewką, ziemniakiem i dynią? Po jakim czasie wprowadzałyście owoce i pierwsze mięsko?
 
reklama
Mój syn ma skończone 6 miesięcy, próbował juz marchew, ziemniaka, dynie, brokuła, szpinak, pietruszkę. Owoce były wprowadzone jednocześnie, najczęściej ucieram mu sama. Mięsko je od 2 tygodni.
 
Nie ma już zaleceń kolejności wprowadzania produktów. Można podawać wszystko od razu. Ja tak robiłam.
Ważne, aby trzymać się zaleceń, aby dietę rozszerzać po 6 miesiącu, bo wcześniej organizm malucha nie jest na to gotowy i nawet w dorosłości może leczyć tego konsekwencje.

Link do: Czy można TO podać niemowlakowi? - Małgorzata Jackowska o diecie mamy i dziecka blw rozszerzaniu diety karmieniu piersią rodzicielstwie przepisy kulinarne dla dzieci i rodziny

Link do: Czym się różni cztery od sześciu ? Czyli o tym kiedy rozszerzać dietę niemowlęcia? - Małgorzata Jackowska o diecie mamy i dziecka blw rozszerzaniu diety karmieniu piersią rodzicielstwie przepisy kulinarne dla dzieci i rodziny

4BoJp1.png
 
ja karmilam piersia wiec rozszerzanie diety zaczelam troche pozniej - 9mc
zaczelismy od ziemniakow dyni marchwi seler pietruszka buraki cukini jednoczesnie z owocami
jesli na obiad dawalam puree z bialych warzyw to na deser bylo np potarte jablko z kaszka manna lub jaglana
łaczylam tez warzywa owoce np zupka z cukini i jablka czy surowka z marchewki i brzoskwini lub pomarancza( cytrusy ok 12 mc)
 
Rozszerzałam w piątym miesiącu, karmiłam piersią. Miałam zalecenie od pediatry , aby rozszerzać wcześniej, tak by w 6 miesiącu córka już mie tylko próbowała, ale jadła.

Więc tak . Podawałam mniej więcej tak:
Marchew, marchew+jablko, marchew+ ziemniak, dynia, dynia+jablko,dynia+ziemniak, pietruszka, seler, potem papy warzywne z tych wprowadzonych warzyw. Do papek dodawałam kolejne warzywa np. por, seler. Dodawałam masło lub olej rzepakowy. Niemalże równocześnie wprowadzałam owoce, gruszki, śliwki, maliny, banany, jagody itd.
 
Do góry