reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozszerzenie diety naszych maluchów

kasik my od 2 miesięcy już na 3-ce bo 3-ka Hipp jest po 10-tym miesiącu, znów mieszałam na początku 3 z 2 tak jak wcześniej 1 z 2 i jakoś poszło, bardziej chyba chodziło o zmianę smaku niż jakieś reakcje brzuszkowe.
 
reklama
My też od pewnego zcasu jesteśmy na Nan 3 i nic się nie działo, początkowo mieszałam z 2 a potem już samo mleczko. Myślałąm, że 3 będzie bardziej sycąca i mała w końcu nie będzie jadła w nocy, ale niestety, je nadal:szok:
 
Dzięki, przemogłam się i mieszam. Żadnych niepokojących objawów nie ma więc pewnie przejdziemy też na 3. Antoś je już prawie wszystko co my. Zresztą jak tylko widzi że ktoś przy nim je od razu chce skosztować. Najśmieszniej gdy jest to ktoś obcy. Jak jesteśmy w pracy u mojego męża:) a ktoś wyciąga kanapki to nie ma zmiłuj musi dać skosztować:-D Antek nie pozostaje dłużny jak sam ma coś do zjedzenia równo dzieli się ze wszystkimi. Z nowości które mu wprowadziłam i uważam że są super to płatki śniadaniowe z miodem z bobovity, kaszka z kulkami ryżowymi też bobovity. Już nie na co dzień ale od czasu do czasu super na spacer bez noszenia całego sprzętu do karmienia są musy owocowe Kubusia w formie takich saszetek z dzióbkiem- Antek bez problemu zasysa zawartość i w podobnym klimacie serki do kieszonki Bakusia. No i soczki bobovity w kartonikach ze słomką- byłam w szoku ale Antos od razu załapał o co chodzi i bez problemu opróżnił cały kartonik.
 
kasikd no to Twój synek zdolny i widać że ma apetyt :) A dziecku wiele wypada więc może bezkarnie obiadać obcych ;-)Mój to nadal z butli picie ciągnie, ze szklanki się ode mnie napije a kubka 360st nie może ogarnąć...
Ale mam większy dylemat, Młody całkowicie odrzucił mleko...od 4-ech dni nie pije, teraz próbowałam mu rzadką mannę na mm podać łyżeczką i też nie chce, zaczęły się przez to problemy z kupą...może któraś z Was miała taki sam problem?
 
U nas było dużo kup, ale mniej więcej normalnej konsystencji. Jeśli można tak mówić o kupach :-). I okazało się że to był ząb, a właściwie dwa. Zajrzałam do buzi a tam już jeden biały się wybił a drugi powoli wychodzi. Z tego też powodu mamy katar (tak przypuszczam) i mały jest czasem bardzo marudny. Choć zazwyczaj to super szczęśliwe dziecko.
Może u was Misza też wychodzi jakiś ząb.
Tak na przykład wczoraj kucnął sobie koło łóżka i zaczął stękać. Wiedzieliśmy że robi w pieluchę. Ale najśmieszniejsze było to że jak zrobił to się roześmiał i zaczął sobie klaskać. :-D Czasem mnie rozbraja.
 
MISZA a jakies desery mleczne z owocami, jogurty? Moze tym nadrobi i juz problemu z kupka nie bedzie? Albo moze do mleka dorzuc pare miarek kaszki kakaowej? Ja wsumie nie mialam takiego problemu, mloda chetnie wciaga mleko a czasami nawet sie o nie kloci.
 
Paulina no je serki, zupy, pije soki jabłkowe ale jednak co mleko-pokarm płynny to inaczej...ta kupa szła zawsze gładko...igo też uwielbiał mleko, pił 3 razy na dobę więc tym bardziej dziwi mnie ta niechęć, no zobaczymy, spróbuję przeczekać kilka dni i spróbować jeszcze raz mu podać, dzięki za porady;-)
 
reklama
Misza a może to nie niechęć do mleka tylko do butli? może zęby się wyżynają i nie chce przez to ssać? my też pijemy 3x na dobę mleko, czasem nawet 4x się zdarzy jak mały chce kaszkę :)
 
reklama
Do góry