reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

rozszerzenie diety

Julka miała skaze (teraz raczej mamy to za sobą) jest na pepti. Od 3,5 mca dostawała jabłuszko. Poźniej marchewke. Przez pierwszy miesiąc tylko soiczki , a teraz czasem kupne, ale najczęściej zajada to co jej sama ugotuję. Kupuję warzywa w zwykłym warzywniaku i grubo obieram. Nic jej się nie dzieje, uwielbia moje obiadki, deserki też. Dużo sama wymyślam, staram się urozmaicać jej pokarmy. Robię kisielki, budynie, pulpeciki, rybke na parze i pieczone jabłuszko itp. Wszystko jej smakuje a najbardziej to co ja mam na talerzu:-D nie trzymalam się kurczowo schematu, nie wprowadzałam najpierw warzyw. Zupki gotowałam od razu z marchewki, ziemniaka, pietruszki, selera, natka lub koperek plus olej z oliwek. Potem doszło miesko, indyk lub kurczak, czasem rybka. Przeglądając słoiczki w sklepie i te schematy żywienia to wiele się nie zgadza. Są rzeczy w słoiczkach po 4 mcu ktore ogolnie powinno się wprowadzać znacznie poźniej. Także chyba najlepiej polegać na własnym instynkcie :-)
 
reklama
Witam wszystkich!!! moj syn za dwa tygodnie skonczy cztery miesiace..jeest karmiony sztucznie..prosze napiszcie mi co mozna nowego podac mu do jedzenia..slyszalam ze najpierw tylko soczek jablkowy..napiszcie jak to jest lub bylo u was :)z góry dziekuje

moja córcia jest alergikiem i ma skaze białkową i wszystko zaczeliśmy wprowadzac jak skonczyła 5 miesięcy bo z alergikami trzeba uważac i tak jak rozmawiałam z naszą p.pediatrą póki co marchewka,ziemniaczek, brokuł, kleik zwykły ryżowy, ostrożnie z bananem, mozna brzoskiwnie i morele a jabłko gotować na parze a nie wolno pietruszki, selera, szpinaku no i tak jak piszą dziewczyny niby w słoiczku zupka marchewkowa z ryżem a i jest mleko modyfikowane i seler i pietruszka... też bym chciała sama gotować ale poki co kupuję bo nie mam wiarygodnego źródła niestety zeby warzywka kupować :)
 
moja córcia jest alergikiem i ma skaze białkową i wszystko zaczeliśmy wprowadzac jak skonczyła 5 miesięcy bo z alergikami trzeba uważac i tak jak rozmawiałam z naszą p.pediatrą póki co marchewka,ziemniaczek, brokuł, kleik zwykły ryżowy, ostrożnie z bananem, mozna brzoskiwnie i morele a jabłko gotować na parze a nie wolno pietruszki, selera, szpinaku no i tak jak piszą dziewczyny niby w słoiczku zupka marchewkowa z ryżem a i jest mleko modyfikowane i seler i pietruszka... też bym chciała sama gotować ale poki co kupuję bo nie mam wiarygodnego źródła niestety zeby warzywka kupować :)

Moja córcia też alergik. Dostałam wytyczne: kleik ryżowy, dynia, ziemniak, marchew, jabłko, brokuł, troszkę pietruszki, kalafior (! - zaskoczona byłam). Absolutny zakaz selera i pomidora. Nie było mowy o szpinaku - miałam zamiar podać za jakiś tydzień, dwa. Ale moze poczekam, skoro Ty dostałaś zakaz...
 
Jak moja córeczka skończyła cztery miesiące (karmiona sztucznie) najoierw podałam jej 3-4 łyżeczki marchewki ze słoiczka, tak przez 2 dni. Przez następne dwa dni o dwie łyżeczki więcej. Oczywiście musiała dopić mlekiem :) po mniej więcej tygodniu zjadała już cały słoiczek. Nic się nie działo, więc podałam jej marchewkę z ziemniakami tak samo jw. Nic sie nie działo po ziemniaczkach to po kioku dniach podałam jej dynię z ziemniakami od razu zjadła pół słoiczka a następnego dnia już cały. Po kilku dniach od wprowadzenia nowego składnika, np po 4 dniach jedzenia marchewki dałam jej w południe kilka łyżeczek jabłuszka, po następnych kilku morelki, gruszki, brzoskwinie. Najważniejsze żeby odczekać kilka dni z nowym produktem. Jak widziałam, że ładnie się załatwia i nie wysypuje jej to podawałam jej coś nowego. Dzisiaj moja córeczka ma 5 miesięcy i zjada rano kaszkę łyżeczką, przed spacerkiem owoce + mleko, w porze obiadowej zupkę (właśnie zaczynamy wprowadzać dania z mięskiem), póżniej jeszcze mleko jak zgłodnieje i przed snem wypija butlę. Tak mniej więcej wyglądal CZWARTY MIESIĄC. :) Powodzenia!
 
Witam ponownie!! prosze Was dziewczyny napiszcie co podajecie swoim dzieciaczka z alergia..ja mojemu synkowi podalam tylko soczek jablko-winogron i zupke marchewkowa z ryzem,w ktorej nie ma mleka i znowu zaczynaja pojawiac sie krostki..moze powinnam sama zaczac mu gotowac?? tylko co?






 
Winogrono może uczulać -ile miesięcy ma twój maluszek? Menu jest faktycznie skromne, wiec nie ma tu wielu produktów, które mogłyby prowadzić do alergii? Być może problemem jest sama woda? Zupka przygotowana na kranówce ma w sobie wiele chloru, który może uczulać dziecko.

Jeżeli problem nadal będzie się pojawiał skonsultuj się ze specjalistą. A więcej informacji na temat zywienia niemowląt znajdziesz w artykule: Dieta malucha, czyli jak karmić dziecko
 
Adrianek ma 4 miesiace..zupki podaje mu ze sloiczka a mleko przygotowuje na wodzie dla niemowlat wiec to napewno nie od wody..dziekuje za link:)
 
Czy sa tu jakies mamy ktore maja dzieci z alergia pokarmowa..bardzo prosze o rade jhakich warzyw i owocow powinnam raczej unikac dla swojego synka..nigdzie nie moge nic na ten temat znalezc..prosze powiedzcie mi jeszcze czy waszym zdaniem lepsze sa przygotowane zupki w domu czy te kupione w sloiczkach..z gory dziekuje




 
reklama
Bardzo ciekawe informacje są w tych linkach które podałaś. Ja nie miałam pojęcia jak rozszerzać dietę przy pierwszym dziecku, więc poradziłam się lekarza. Teraz już wiem co po czym wprowadzać.
 
Do góry