reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozszerzenie diety

Dołączył(a)
22 Listopad 2017
Postów
1
Witam
Mam 5 msc synka jesteśmy w trakcie rozszerzania diety od 3 tyg zajada się warzywkami co mu smakują zastanawiam się czy pora na następne smakołyki w postaci deserów czy kaszek i kiedy w jakiej porze dnia
Dodam że jest to moje mleko o 20.00 dostaję modyfikowane że względu że od 2 tyg zycia smyka cały czas odciagam..
Nasze obecne menu
6.30 7.00 pobudka ok mleko 60 ml
8.00 mleko dopija 90 ml
11.00 mleko 150ml
13.00 warzywa 60-90 ml
15.00 mleko 150 ml
17.30 mleko 150ml
20.00 mleko 150 ml
3.30 czasem 4.30 mleko 150 ml
Pozdrawiam Ewelina
 
Ostatnia edycja:
reklama
Jak już dałaś warzywa to i możesz owoce
Kaszki nie są potrzebne w diecie dziecka ;)
Jak już to jaglana na mleczku pyszna jest :-)
Polecam z hipp albo holle:-)
Dobre składy mają:)
 
ja na początku dawałam tylko warzywa/owoce koło południa. Mój mały nie chciał w ogóle kaszek (dopiero później). Z czasem dodawałam kolejne produkty
 
N
Witam
Mam 5 msc synka jesteśmy w trakcie rozszerzania diety od 3 tyg zajada się warzywkami co mu smakują zastanawiam się czy pora na następne smakołyki w postaci deserów czy kaszek i kiedy w jakiej porze dnia
Dodam że jest to moje mleko o 20.00 dostaję modyfikowane że względu że od 2 tyg zycia smyka cały czas odciagam..
Nasze obecne menu
6.30 7.00 pobudka ok mleko 60 ml
8.00 mleko dopija 90 ml
11.00 mleko 150ml
13.00 warzywa 60-90 ml
15.00 mleko 150 ml
17.30 mleko 150ml
20.00 mleko 150 ml
3.30 czasem 4.30 mleko 150 ml
Pozdrawiam Ewelina
Moja mała skończyła 14listopada 5miesiec
U nas wygląda tak
Po 8budzi się 9 daje jej kaszkę
11mleko 90ml
13 obiadek z bobovity przeważnie na początku jadła po pół małego słoiczka teraz cały zje 200g
15mleko 90ml
17mleko 90ml
19 mleko120ml
21 mleko 120ml
1w nocy 120ml
5rano 120ml
 
Cześć, moja mała właśnie też skończyła 5 miesięcy i dostaje już stałe trzy posiłki dziennie. Oczywiście podstawą wciąż jest mleko. Na drugie śniadanie je kaszke manna na mleku modyfikowanym lub kleik ryżowy, w porze obiadowej jakieś warzywko, popołudniu owocki. Wczoraj pierwszy raz dostała zupke jarzynowa z królikiem. Wszystko wprowadzam powoli i stopniowo. Obserwując jej reakcje. Raz jedyny po gruszkach (Bobovita) miałyśmy rewolucję ale chyba zwyczajnie zjadła za dużo. Ogólnie bardzo lubi jeść, zwyczajnie się przy tym cieszy. Także ja polecam z niczym nie zwlekać jeśli maluch dobrze reaguje. Pozdrawiam :)
Witam
Mam 5 msc synka jesteśmy w trakcie rozszerzania diety od 3 tyg zajada się warzywkami co mu smakują zastanawiam się czy pora na następne smakołyki w postaci deserów czy kaszek i kiedy w jakiej porze dnia
Dodam że jest to moje mleko o 20.00 dostaję modyfikowane że względu że od 2 tyg zycia smyka cały czas odciagam..
Nasze obecne menu
6.30 7.00 pobudka ok mleko 60 ml
8.00 mleko dopija 90 ml
11.00 mleko 150ml
13.00 warzywa 60-90 ml
15.00 mleko 150 ml
17.30 mleko 150ml
20.00 mleko 150 ml
3.30 czasem 4.30 mleko 150 ml
Pozdrawiam Ewelina
 
Cześć, moja mała właśnie też skończyła 5 miesięcy i dostaje już stałe trzy posiłki dziennie. Oczywiście podstawą wciąż jest mleko. Na drugie śniadanie je kaszke manna na mleku modyfikowanym lub kleik ryżowy, w porze obiadowej jakieś warzywko, popołudniu owocki. Wczoraj pierwszy raz dostała zupke jarzynowa z królikiem. Wszystko wprowadzam powoli i stopniowo. Obserwując jej reakcje. Raz jedyny po gruszkach (Bobovita) miałyśmy rewolucję ale chyba zwyczajnie zjadła za dużo. Ogólnie bardzo lubi jeść, zwyczajnie się przy tym cieszy. Także ja polecam z niczym nie zwlekać jeśli maluch dobrze reaguje. Pozdrawiam :)
A ile zjada warzyw? Bo moja niedługo skończy 5 miesięcy ale zjada trochę mniej niż pół słoiczka tego średniego. Później muszę jej zawsze podać mleczko bo warzywek już nie chce ale najedzona też nie jest
 
murasaki zjada około pół słoiczka (cały słoik ma 125g) ale chętnie zjadłaby więcej bo widzę po niej jednak przyznam, że troszkę jej dawkuję :) Dla jej dobra. Ma "delikatny " brzuszek. My też nieraz i po 15 minutach od warzywka jemy mleko bo się domaga i nie raz ku mojemu zdziwieniu wcisnęła i 120ml po takiej porcji :) Mleko zawsze do oporu :)


A ile zjada warzyw? Bo moja niedługo skończy 5 miesięcy ale zjada trochę mniej niż pół słoiczka tego średniego. Później muszę jej zawsze podać mleczko bo warzywek już nie chce ale najedzona też nie jest
 
reklama
murasaki zjada około pół słoiczka (cały słoik ma 125g) ale chętnie zjadłaby więcej bo widzę po niej jednak przyznam, że troszkę jej dawkuję :) Dla jej dobra. Ma "delikatny " brzuszek. My też nieraz i po 15 minutach od warzywka jemy mleko bo się domaga i nie raz ku mojemu zdziwieniu wcisnęła i 120ml po takiej porcji :) Mleko zawsze do oporu :)
No właśnie moja też potrafi wsysnąć ok 120 ml mleka :)
 
Do góry