reklama
 1. Uwaga!

  Dziś w nocy (z soboty na niedzielę) strona babyboom.pl nie będzie dostępna przez około 1 - 2 godziny. Musimy przenieść nasze serwery do innego budynku w serwerowni z której korzystamy od kilku lat. Zrobimy wszystko, żeby ten proces zajął jak najmniej czasu, ale wykorzystamy też tę okazję, żeby przyspieszyć serwery i zwiększyć bezpieczeństwo strony. Planujemy wyłączyć stronę o północy.

  Zamknij powiadomienie

rozwiazanie umowy o prace a ciaza

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez kremofka, 20 Grudzień 2013.

 1. kremofka

  kremofka listopadowa mama

  dzień dobry
  Byłam zatrudniona na umowe o prace na czas nieokreslony( od 2008 roku), w sierpniu otrzymałam wypowiedzenie z terminem 3 miesięcznym tj do 30.11.2013. W grudniu dowiedziałam sie ze jestem w ciąży ( w ciąże zaszłam w listopadzie), czy w tym przypadku wypowiedzenie jest nieskuteczne i mam prawo wrócic do pracy?
  dziękuje za odpowiedz
   
 2. E. Słotwińska-Rosłanowska

  E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

  Jeśli zaszła Pani w ciążę w czasie trwania okresu wypowiedzenia Pani umowa nie powinna się zapewne rozwiązać (jest kilka wyjątków związanych z powodem wypowiedzenia umowy). W momencie powzięcia informacji o ciazy powinna Pani bezzwłocznie poinformować o tym pracodawcę. Gdyby pracodawca nie przywrócił Pani do pracy należy wystąpić do sądu o uznanie wypowiedzenia za bezskuteczne.
   
 3. reklama
 4. kremofka

  kremofka listopadowa mama

  dziekuje
  jako powod wypowiedzenia mam wpisane redukcja etatu
   

Poleć forum