reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozwiązanie umowy w czasie ciąży

Dołączył(a)
23 Czerwiec 2010
Postów
2
Witam.
jestem w 3 mies.ciąży i mam umowę o pracę na czas próbny do końca lipca 2010.
Ale już po pierwszym mies. pracy musiałam iść na zwolnienie,gdyż fatalnie się czuję...
przekazałam pracodawcy zwolnienie i zaświadczenie o ciąży.Czy z końcem umowy może mnie zwolnić??
Proszę o odpowiedz
Dziękuję.
 
reklama
Nie. Umowa na czas okres próbny dłuższy niż miesiąc (a tak rozumiem jest u Pani), która uległaby rozwiązaniu po upływie trzeciego mieisąca ciąży (a rozumiem, ze z końcem lipca będą 4 pełne mieisące ciąży) ulega przedłuzeniu (z mocy prawa) do dnia porodu.

Oczywiscie nie ma przeszkód by pracodawca podpisał z Panią inną umowę tj np. umowę na czas określony.
 
ok. a co jeśli będę na zwolnieniu do końca rozwiązania ciąży czyli ponad 182 dni?
i jeszcze jedno pyt. pracodawca będzie mi wypłacał miesięczne wynagrodzenie 100% a nie 80% jak inne zwolnienie tak?
 
ok. a co jeśli będę na zwolnieniu do końca rozwiązania ciąży czyli ponad 182 dni?
W obecnym stanie prawnym przekorczenie 182 dni zwolnienia wciąży nie wywołuje żadnych skutków.


i jeszcze jedno pyt. pracodawca będzie mi wypłacał miesięczne wynagrodzenie 100% a nie 80% jak inne zwolnienie tak?
Nie do końca. Nie jest to 100% wynagrodzenia tylko 100% podstawy wymiaru zasiłku.
 
Do góry