reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

rozwiązanie umowy z dniem porodu a zasiłek macierzyński i bezrobocie

Groszek_Kokosowy

Fanka BB :)
Dołączył(a)
20 Czerwiec 2010
Postów
957
Witam,

Z dniem porodu rozwiązuje mi się umowa o pracę w związku z tym mam pytania:

gdzie powinnam dostarczyć zaświadczenie ze szpitala o ur dziecka ? do pracodawcy jeszcze, czy już do ZUS, aby otrzymać zasiłek macierzyński ? a może i tu i tu ??

jak długi czas zasiłku mi przysługuje ?

kiedy mogę zarejestrować się jako bezrobotna ?? z dniem porodu, czy z dniem zakończenia pobierania zasiłku ?

czy mogę jednocześnie pobierać zasiłek macierzyński i zasiłek dla bezrobotnych ??

z góry dziękuję za odpowiedź :)
 
reklama
gdzie powinnam dostarczyć zaświadczenie ze szpitala o ur dziecka ? do pracodawcy jeszcze, czy już do ZUS, aby otrzymać zasiłek macierzyński ? a może i tu i tu ??
Nie ma jednoznacznego przepisu mówiącego o tym kto dostaracza dokumenty do ZUS. Dostarczyć trzeba zaświadczenie ze szpitala i druk wypełniony przez pracodawcę. To musi Pani uzgodnić z pracodawcą.

jak długi czas zasiłku mi przysługuje ?
Urlop podstawowy i na wniosek dodatkowy w pełnym wymiarze.

kiedy mogę zarejestrować się jako bezrobotna ?? z dniem porodu, czy z dniem zakończenia pobierania zasiłku ?
Wtedy kiedy jest Pani gotowa podjać pracę jesli UP ja zaproponuje. Bezrobotny to człowiek poszukujący pracy.

czy mogę jednocześnie pobierać zasiłek macierzyński i zasiłek dla bezrobotnych ??
Nie.
 
Do góry