reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

rozwód a dziecko

Orsi005

Fanka BB :)
Dołączył(a)
27 Listopad 2008
Postów
258
Miasto
warszawa/b-stok
witam
mam zamiar rozwieść się z mężem,mąż pracuje w delegacji do domu wraca tylko na wekendy,od jakiegoś czasu zaczął naduzywać alkoholu,pije praktycznie 7 dni w tyg,nie dzwoni do nas,nie interesuje się rodziną ode mnie nie odbiera telefonów,przyjeżdza w stanie nie trzeźwym.
Przepija pieniądze,w weekendy przeważnie tylko sie kłucimy nie umiemy dojść do porozumienia.
Moje pytanie :
ja nie pracuje,zajełam się domem i synem,
chciałabym się rozwieść bez orzekania o winie w uzasadnieniu podać to co napisałam powyżej,po rozwodzie przeniosę się do mamy gdzie jesteśmy z synem zameldowani.
Czy to jest wystarczające (jakieś dowody powinnam przedstawic ?)aby sąd orzekł rozwód i nie zabierze mi dziecka - ja nie pracuje nie mam dochodów - komu przyzna prawa rodzicielskie,czy maż zostanie przy swoich prawach do dziecka ? nie chcę na siebie alimentów chcę tylko na dziecko i ile mogę zażądać przy dochodach męża 2800zl.
prosze o pomoc mam 24 lata nie chcę marnować życia swego ani mojego synka( syn ma 2 lata)
 
reklama
dostaniesz napewno 600zł poniewaz nie pracujesz a jak widze Damianek ma 2 latka i do przedskzola może iśc mając 3 latka więc ojciec napewno bedzie tyle płacił. macie jakies kredyty ? bo to ważne .
Nie chcesz z orzekaniem o winie?

Ile średnio wydajesz na dziecko jedzenia, ubrania, pampersy napewno tez uzywasz jak tak to to tez oblicz, czynsz woda takie domowe wydatki musisz podzielic
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
po rozwodzie zamieszkam u mamy bo obecnie mieszkamy w mieszkaniu tesciowej.
kredyt jeden mamy-mąż wziął zaraz po ślubie miesieczna splata to 500zl ale ja nie potwierdzałam nic i nie była potzrebna moja zgoda w banku.
czy jeżeli będę mieszkać u mamy to także muszę uwzglednic rachunki ?
nie chcem z orzekaniem ,wydaje mi się że tak prościej a z orzekaniem to dużo zachodu będzie,dłuższa sprawa i pranie brudów
czy w pozwie musze napisac ze chcem zamieszkac u mamy - poslac dziecko do prywatnego zlobka i pojac sie pracy ?
 
Nie wiem jak to wygląda w kwestii prywatnego żłobka .
Z kredytem tez nie wiem bo oni brali wspólnie ona podpisywała więc nie wiem jak wygląda sytuacja gdy ty nie podpisałaś.
Jeżeli bez orzekania to tlyko wydatki na dziecko musisz sobie obliczyc .
że tyle i tyle miesiecznie wydajesz na dziecko . skoro nie chce z orzekaniem winy.
 
reklama
mam zamiar rozwieść się z mężem,mąż pracuje w delegacji do domu wraca tylko na wekendy,od jakiegoś czasu zaczął naduzywać alkoholu,pije praktycznie 7 dni w tyg,nie dzwoni do nas,nie interesuje się rodziną ode mnie nie odbiera telefonów,przyjeżdza w stanie nie trzeźwym.
Przepija pieniądze,w weekendy przeważnie tylko sie kłucimy nie umiemy dojść do porozumienia.
Moje pytanie :
ja nie pracuje,zajełam się domem i synem,
chciałabym się rozwieść bez orzekania o winie w uzasadnieniu podać to co napisałam powyżej,po rozwodzie przeniosę się do mamy gdzie jesteśmy z synem zameldowani.
Czy to jest wystarczające (jakieś dowody powinnam przedstawic ?)aby sąd orzekł rozwód i nie zabierze mi dziecka - ja nie pracuje nie mam dochodów - komu przyzna prawa rodzicielskie,czy maż zostanie przy swoich prawach do dziecka ?
By orzec rozwód sąd musi ponad wszelką wątpliwość ustalić, ze między małżonkami nastąpił trwały rozpad więzi emocjonalnej, fizycznej i gospodarczej. O tych wszystkich aspektach Pani nie pisze, wiec niewiele mogę powiedzieć.
To co jest pewne - konieczne będzie powołanie minimum jednego świadka na okoliczność sytuacji/bytu małoletniego dziecka.

nie chcę na siebie alimentów chcę tylko na dziecko i ile mogę zażądać przy dochodach męża 2800zl.
Wyskość alimentów zalezy od:
1. kosztów utrzymania dziecka - które musi Pani skrupulatnie wyliczyć
2. możliwości zarobkowych rodzica - co niekoniecznie równe jest dochodom rodzica.
 
Do góry