reklama

Rozwod a pozostanie dziecka przy ojcu

Temat na forum 'Potrzebuję porady' rozpoczęty przez Kate Jan, 22 Wrzesień 2016.

1. Kate Jan

Kate Jan Początkująca w BB

Witam..potrzebuje pomocy otóż złożyłam miesiąc temu pozew o rozwód i czekam na termin sprawy. Najpierw uzgodnilismy z mężem pewną sumę i ze podpisze papiery od razu. Teraz on mi wyskakuje ze dziecko 13 lat zostaje tutaj i koniec. Mąż ma pieniądze majątki i stać go aby przekupywac dziecko nowymi rowerami quadami itd. Jest piekny dom i piękny pokój. Ja tylko chxe się od niego uwolnić zawsze był dyktatorem i nie pozwolił mi pójść do pracy. Mój błąd bo dałam się podporządkowac. Teraz gdy się postawiłam jestem na przegranej pozycji. Jak tu normalnie żyć? ??pomocy. .

2. happybeti

happybeti show must go on...

Moim skromnym zdaniem, 13latek potrafi juz powiedziec, z kim chce mieszkac i jego zdanie trzeba brac pod uwage.
    A jesli nie chcesz wyjezdzac na drugi koniec Polski, dobrym rozwiazaniem jest podzielenie opieki pol na pol, tak, by dziecko mieszkalo na zmiane obojga rodzicow, ale nie musialo zmieniac szkoly.
    Rozumiem Twoja decyzje o rozwodzie i chec wyrwania sie spod "wladzy dyktatora". Ale syn powinien miec mozliwosc samodzielnego podjecia decyzji w tak waznej dla niego sprawie. Nie wiem, czy dobrze pamietam, ale zdaje sie, ze sad rodzinny tez bierze pod uwage zdanie starszych dzieci, przy podejmowaniu decyzji, z kim dziecko ma mieszkac.

3. reklama
  4. karolyn1987

karolyn1987 Fanka BB :)

Myślę podobnie jak happybeti. Sąd powinien wziąć pod uwagę zdanie dziecka

Napisane na Samsung S6 Edge w aplikacji Forum BabyBoom

5. alison_ali

alison_ali Zaciekawiona BB

nie wyobrażam sobie żeby moje dziecko miało nie mieszkac ze mną. myślę, że sąd powinien liczyć się ze zdaniem 13latka

6. myszka930

myszka930 Zaciekawiona BB

13 letnie dziecko łatwo przekabacić na swoją stronę drogimi i fajnymi prezentami spróbuj dogadać się z mężem, aby wrócić do pierwotnych ustaleń. Jeżeli dziecko jasno mówi, że chce mieszkać z Tobą to myślę tak jak poprzedniczki, że sąd weźmie pod uwagę jego zdanie. Tylko, żebyscie mądrze to rozegrali, nie kosztem dziecka. Żeby nie czuło, że musi wybierać między Wami. To trudna sytuacja, ale nie wahaj się.. Walcz o siebie. Trzymam kciuki, aby wszystko się ułożyło.

Poleć forum