reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

rozwód i pozbawienie władzy rodzicielskiej

arlecik

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
24 Kwiecień 2009
Postów
138
Miasto
Oranmore Co. Galway
od dwoch lat jestem w irlandii. wyjechalam z mezem zaraz po slubie. pokrotkim czasie zaszlam w ciaze i bedac w 6 miesiacu maz mnie zostawil bez srodkow do zycia . zanim odszedl zdazalo sie ze mnie bil. gdyby nie rodzice niemialabymgdzie zamieszkac. od momentu kiedy wrocil do polski nie kontaktowal sie ze mna a jak udalo mi sie do niego dodzwonic to odkladal sluchawke mowiac "ze szmata nie bede rozmawiac". dzisiaj moj synekma poltora roku a on nie dal ani grosza na dziecko pomimo ze ma zasadzone alimenty. dziecka tez nie widzial i nie zalezymu na tym. nie wyrazil takze zgody na wydanie paszportu albo dowodu osobistego dla naszego syna bym mogla z nim pojechac do polski.chcialabym zlozyc o rozwod ale w irlandii gdyz do polski narazie nie moge jechac. co moge zrobic i na co moge liczyc w mojej sytuacji? chcialabym takze pozbawic meza praw rodzicielskich do syna, czy to tezmoge zrobić na terenie irlandii?? z gory dziekuje za odpowiedź.

ps. chcialam jeszcze dodać ze mam corke z pierwszego zwiazku z moim panienskim nazwiskiem.
 
reklama
Mieszkacie Państwo wszyscy w Irlandii, tam urodziło się dziecko. Wszelkie sprawy dotyczące Państwa rodziny regulują normy prawa obowiązujące w Irlandii. Niestety nie znam ich na tyle dobrze by podjąć się tego tematu.
 
Do góry