reklama
 1. Odliczaj z nami do Dnia Dziecka. Klikasz w okienka kalendarza?/ Wygraj magiczne klocki! Kliknij!/
  Zamknij powiadomienie

rozwód raz jeszcze...

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez magdas, 25 Lipiec 2012.

 1. magdas

  magdas Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Witam, mam pytanie.
  Rozwodzę się, składam pozew bez orzekania o winie, bo nie chcę ciągać świadków itp... Mamy 2,5 letnie dziecko, czy z jego powodu i tak będziemy musieli przy rozwodzie mieć jakiegoś świadka? Mąż wyprowadził się, nie ma swojego mieszkania, mieszka u znajomej, nie ma warunków do wychowywania dziecka. Ja chcę, żeby syn został przy mnie. Drugie pytanie - chciałabym za rok wyjechać do innego miasta - mąż wie o tym ale nie chce się zgodzić, bo twierdzi, że "wywiozę" dziecko i ograniczę mu kontakty (nie chcę nic ograniczać, różnica kilometrów będzie około 120, fakt, utrudni to trochę kontakty, ale na pewno nie chcę mu niczego zabraniać!). Jak mogę to rozwiązać? Chciałabym wyprowadzić się z małego miasteczka do dużego miasta gdzie są lepsze możliwości jeśli chodzi zarówno o pracę jak i o rozwój dziecka.
  Jakie pytania zadaje sędzia na rozprawie rozwodowej? Jest możliwość, że na jednym spotkaniu się skończy?
  Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi!
   
 2. E. Słotwińska-Rosłanowska

  E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Tak, w związku z posiadaniem małoletniego dziecka.

  jesli miejscem zamieszkania dziecka będzie każdorzowe miejsce zamieszkania Pani a to "inne miejsce" jest w Polsce to nie ma problemu - ojciec nie moze się nie zgodzić.

  O rozkład pożycia, o kontakty z dzieckiem, o ew. perspektywy uratowania związku...
  Tak.
   
 3. reklama
 4. magdas

  magdas Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Dziękuję bardzo. Mam jeszcze pytanie o tego świadka. Kto to może być i o co ta osoba będzie pytana? O nasze relacje z dzieckiem tylko? Jakie obowiązki ma taki świadek? Jedynymi osobami, które miały największy kontakt ze mną, mężem i naszym dzieckiem są moja matka i babcia, z którymi mąż jest w konflikcie i one nie będą obiektywne... Jeszcze jedno - mąż chce rozwodu z orzekaniem o winie (że to moja wina) bo chce uchronić się w ten sposób przed moim ewentualnym wnioskiem w przyszłości o alimenty na mnie (na dziecko będzie płacił). Czy można to rozwiązać inaczej? Jakieś oświadczenie spisać?Że nie będę nigdy chciała od niego pieniędzy na siebie? Nie chcę orzekania o winie, nie czuję się winna, poza tym przy orzekaniu trzeba ściągać świadków i wywlekać wszystkie sprawy osobiste przed obcymi, nie chcę tego...
   
 5. E. Słotwińska-Rosłanowska

  E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Najlepiej by była to osoba, kora dobrze zna Pąństwa rodzinę i relacje Pani i meża z dzieckiem. Bardzo dobrym świadkiem jest niania, ewentualnie jakiś przyjaciel rodziny lub babcia dziecka.

  W zasadzie tak, choć osoba ta zeznaje na okolicznosć warunków bytu dziecka. Może paść pytanie np. czy rodzice kłócili się przy dziecku.

  Stawić się i mowić prawdę.

  To czeste niestety. Zeznania takiego świadka łatwo uznac za stronnicze.

  Ale co co rozwiązać inaczej?Jakieś oświadczenie spisać?

  Mąż ma właściwie gwarancje tylko w dwóch sytuacjach:
  1. gdy Pani będzie winna rozpadu małżeństwa
  2. gdy Pani powtórnie wyjdzie za mąż.


  Ale jesli maż tego zechce to tak będzie.
   

Poleć forum