reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozwod w Niemczech, wazny rowniez w Polsce?

Dołączył(a)
20 Sierpień 2013
Postów
1
Dzien dobry,
na poczatku lat dziewiecdziesiatych wzielam slub z Polakiem w Niemczech. Oboje mielismy obywatelstwo polskie.
Po trzech latach (w 1994 roku) wzielismy w Niemczech rozwod. Poniewaz myslalam, ze rozwod ten ma rowniez waznosc w Polsce, nie przeprowadzilam ponownej sprawy rozwodowej w Polsce. Moj ex-malzonek, mieszkajac w Niemczech, ozenil sie w Polsce ponownie w 1995 roku nie podajac, ze przedtem byl ozeniony ze mna.
Ja wzielam w Niemczech ponownie slub w tym roku. Poniewaz zmienilam nazwisko, chcialabym dostac nowy paszport. Niestety w Polsce figuruje ciagle jako zamezna z pierwszym mezem.
Co mam teraz zrobic. Boje mieszkamy w Niemczech, gdzie mieszka moj ex, niestety nie wiem.
Mam obywatelsto polskie i niemieckie.
W praktyce wyglada to wiec tak, ze w Polsce nazywam sie Anna A. (po pierwszym mezu), a w Niemczech Anna B. (po drugim mezu).

Chcialabym te sprawy koniecznie wyprostowac, ale nie wiem jak. Do Polski prawie nie jezdze. Jest mozliwe aby zalatwic te sprawe przez Konsulat?
 
reklama
Do góry