reklama

Rozwod we Wloszech (prawo do opieki nad dzieckiem)

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez martaricky, 12 Maj 2010.

1. martaricky

martaricky Zaciekawiona BB

Witam,
    Chcialam zapytac jakie mam szanse na zabranie dziecka(1rok) do polski po uzyskaniu rozwodu we Wloszech. Maz (jest Wlochem) stwierdzil ze zaden sad nie zgodzi sie zebym wywiozla synka. Czy jestem skazana na pobyt tu dopuki dziecko nie osiagnie pelnoletnosci? Boje sie podejmowac jakiekolwiek kroki jesli jest ryzyko ze zabiora mi synka. Dziekuje za odpowiedz

2. E. Słotwińska-Rosłanowska

E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

Przede wszystkim muszę uczciwie uprzedzić, że uzyskanie rozwodu we Włoszech jest szalenie trudne. Włochy prawo do rozwodów wprowadziły do swojego systemu jako jedno z ostatnich państw europejskich, a rozwód orzeka się po długotrwałej (czem nawet do 7-10 lat) separacji. Oczywiście procedura jest znacznie szybsza w przypadku zgodnej woli małżonków w sprawie rozwodu. Co do władzy rodzicielskiej, wszystko zalezy od decyzji sądu. Rodzice moga sprawować władzę łącznie lub władza może być powierzona jednemu z rodziców. Jesli władza będzie przysługiwać i ojcu i matce, oboje zgodnie będe musieli podjąć decyzję o ewentualnej zmianie miesjca zamieszkani dziecka (przeprowadzka do innego kraju). To nie jest osobliwe rozwiązanie, w Polsce prawo stanowi podobnie.

3. reklama
  4. Anna Krystowska

Anna Krystowska Początkująca w BB

Zachęcam do lektury!

Artykul dotyczy m.in. roznic w prawie rozwodowym w Polsce i we Wloszech. Znajdziecie tez kilka ciekawostek!

Prosze klinkac na ten link aby przeczytac artykul- Studio Vellini.

Pozdrawiam!
    Anna Krystowska

Ostatnia edycja: 25 Listopad 2011

Poleć forum