reklama

rozwoj 1,5 r dziecka

Temat na forum 'Porady - rozwój i zdrowie dzieci' rozpoczęty przez kasiek851, 25 Kwiecień 2012.

1. kasiek851

kasiek851 Zaciekawiona BB

Witam

mam kilka watpiowosci dotyczacych mojego 1,5 rocznego synka.
    maly nie da sobie myc zabkow, ostatnio nie chce myc glowy ucieka z wanny, martwi mnie to ze nie chce mowic, mowi mam tata baba i po swojemu, jest bardzi energicznym dzieckiem ciagle biega no nawet mako co chodzi zawsze jest w biegu, nie moge go nauczyc na jezdziku jezdzic zeby nozkami sie odpychal, kladzie nogo na gore i czeka az ja go bede pchac, chcialam zakupic rowerek a w takim wypadku nie ma sensu.mam prooblem tez z zabawa maly nie che sie zainteresowac zabawa, jesli juz to sam sobie zabawkami np rzuca i tak wyglada zabawa, lubi ogladac bajki na kanale z bajkami dla dzieci i jedynie wtedy usiedzi., no i vive tez czesto oglada czasem klaska i nawet tanczy udawanego breakdance na podlodze :-):-D
    maly jest bardzo zdolny manualnie telefon dotykowy obsluguje, odblokowuje, wlancza muzyke itp, pilotami operuje
    prosze o jakies podpowiedzi,rady

2. angelka123

angelka123 i tylko nadzieja......

Moim zdaniem Synek rozwija się prawidłowo. Jak to półtoraroczniak. I do tego kombinuje :) Po co ma męczyć nóżki, jak mama może popchać :) Proponuje kupić taki rowerek gdzie dziecko może polozyc nóżki na podstawkach (na później są też pedały) i mama popcha, bo jest do tego rączka :)
    Z mową mówi podobnie jak mój Synek (19 miesiecy) i wiele innych dzieci w ich wieku. Proponowalabym nie porównać! To tylko przyprawi o panikę i stres Mamy.
    Co do zabaw - proponuję kupić jakiś sorter, dzieci w tym wieku bardzi lubią dopasowywanie. No i autka. Wczesniej czy pozniej odkryje pasję :) I tak pozostanie gdzieś do 30 roku życia :)

3. reklama
  4. Cytrysia

Cytrysia Aktywna w BB

Ja tez sadze, ze wszystko ok. Moja corka tez jest w podobnym wieku i wciaz jest w pedzie:-) potrafi skupic uwage tylko na chwilke. Ja zastanowilabym sie nad Tv.
    Nie powinien jej ogladac.

5. PiaLove

PiaLove Fanka BB :)

Witajcie,
    moja córcia skończy za 1 miesiąc 1,5 roku...
    I też woli TV (oczywiście ogląda parę razy dziennie ale po trochu bajki i muzykę - lubi tańczyć i już śpiewa), piloty, telefony i inne bajery niedozwolone dla dzieci. Lubi swój jeździk, rowerek, klocki i parę innych zabawek. W tym wieku to raczej chodzi często za mną. Każde dziecko rozwija się inaczej. Co do kąpieli też ma tak, że złości się jak jej zaczynam myć włoski (myjemy różnie 1 lub 3 razy w tyg).
    Kasiek nie ma co się martwić, każde dziecko ma swoje ulubione zabawy i nie zabawy :)
    Pozdrawiam :)

Poleć forum