reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozwoj 2 msc niemowlaka, pomocy

ciociaAsia

Fanka BB :)
Dołączył(a)
29 Październik 2020
Postów
1 488
Hej,
Mój synek ma 6 tygodni. Zastanawiają mnie te słynne skoki rozwojowe i umiejętności, które powinien mieć niemowlak... Fajnie patrzy na zabawkę i moja twarz, sledzi ja wzrokiem jednak dopiero gdy pojawię się w zasięgu jego pola widzenia. Gdy wołam albo jestem z drugiej strony i dotykam dziecka mówiąc to nie odwraca głowy, dalej leży patrząc na bok. Tak samo jie reaguje na dźwięk np grzechotki. Gdy budzi się z płaczem to nie szuka wzrokiem tylko też leży na boku- Gdy go wezmę uspokaja się.
Czy taki maluszek powinien już rozglądać się, szukać mnie i reagować na mój głos?

Kilka razy obdarzył mnie uśmiechem ale n umiem powiedzieć czy to na pewno było swiadome:) Jestem pewna że mnie widzi o podaza wzrokiem gdy przulozetwarz. Ale czy to nie za mało?
Proszę o pomoc mamusi, bo się denerwuje:)
 
reklama
Mój syn jak miał 6 tygodni, to był taki ziemniak, który totalnie nie ogarnial życia i tego co się dzieje dookoła. W dodatku 6 tygodni, to bardziej pierwszy miesiąc życia niż drugi, więc leci drugie, ale ledwie ma skończony pierwszy. Te trzy tygodnie, które miną zanim skończy dwa miesiące, na pewno dużo zmienia w jego rozwoju.
Jeżeli coś bardzo cię niepokoi to najlepiej skonsultować się z lekarzem mimo wszystko.
 
Mój syn jak miał 6 tygodni, to był taki ziemniak, który totalnie nie ogarnial życia i tego co się dzieje dookoła. W dodatku 6 tygodni, to bardziej pierwszy miesiąc życia niż drugi, więc leci drugie, ale ledwie ma skończony pierwszy. Te trzy tygodnie, które miną zanim skończy dwa miesiące, na pewno dużo zmienia w jego rozwoju.
Jeżeli coś bardzo cię niepokoi to najlepiej skonsultować się z lekarzem mimo wszystko.
Dzieki. Właśnie chodzi o to, że nie amam porównania i nie wiem czy to powinno mnie niepokoić :) Byc może panikuje. Ostatecznie ładnie patrzy jao przesuwam mu zabawki albo ja się pojawię w zasięgu wzroku. Za tydzień mamy wizytę u lekarza to na pewno poruszę te kwestie.
 
Dzieki. Właśnie chodzi o to, że nie amam porównania i nie wiem czy to powinno mnie niepokoić :) Byc może panikuje. Ostatecznie ładnie patrzy jao przesuwam mu zabawki albo ja się pojawię w zasięgu wzroku. Za tydzień mamy wizytę u lekarza to na pewno poruszę te kwestie.
Rozumiem, każda mama martwi się o dziecko, szczególnie jeżeli jest to pierwsze. Mniej internetu i czytania co powinno umieć, będziesz spokojniejsza.
 
Kazdy niepokoj, podejrzenia itd najlepiej skonsultowac z pediatrą, ale... No wlasnie, nie kazdy lekarz patrzy na dziecko indywidualnie, sa tacy co porownuja tylko w tabelkach co kiedy dziecko "musi" robic, a to tez tak nie dziala. Niespelna dwumiesieczny niemowlak nie bedzie mial wielkich osiagniec, dla niego ten swiat to nadal nowe miejsce ale glowne zajecie to jedzenie i spanie, z czasem ten czas wiekszej aktywnosci i "komunikacji" z innymi sie poszerzy. Poki co tulcie sie, duzo sie usmiechaj do maluszka, opowiadaj, spiewaj, badz blisko przy tym by widzial Twoja twarz, mimike, to narazie bardziej interesujace niz zabawki. Jak chcesz mu cos pokazac to wieksza uwage przyciagnie grzechotka/ksiazeczka/zabawka w kolorach kontrastowych.
 
Kazdy niepokoj, podejrzenia itd najlepiej skonsultowac z pediatrą, ale... No wlasnie, nie kazdy lekarz patrzy na dziecko indywidualnie, sa tacy co porownuja tylko w tabelkach co kiedy dziecko "musi" robic, a to tez tak nie dziala. Niespelna dwumiesieczny niemowlak nie bedzie mial wielkich osiagniec, dla niego ten swiat to nadal nowe miejsce ale glowne zajecie to jedzenie i spanie, z czasem ten czas wiekszej aktywnosci i "komunikacji" z innymi sie poszerzy. Poki co tulcie sie, duzo sie usmiechaj do maluszka, opowiadaj, spiewaj, badz blisko przy tym by widzial Twoja twarz, mimike, to narazie bardziej interesujace niz zabawki. Jak chcesz mu cos pokazac to wieksza uwage przyciagnie grzechotka/ksiazeczka/zabawka w kolorach kontrastowych.
Dzięki za odpowiedź. Tak właśnie robimy, Maluch jest cały czas ze mną, gadamy, tulimy się, mam yez zabawki kontrastowe. I widzę zainteresowanie jak mu pokaże albo pojawię się przed twarzą, nawey śledzi za nami wzrokiem:) Ale kompletnie nie reaguje na wołanie cxy nie rozglada się jak jesyem obok i to mnie zastanawia. Ciekawi mnie jak to wygląda u Inncch, czy yo już tem czas:)
 
Dzięki za odpowiedź. Tak właśnie robimy, Maluch jest cały czas ze mną, gadamy, tulimy się, mam yez zabawki kontrastowe. I widzę zainteresowanie jak mu pokaże albo pojawię się przed twarzą, nawey śledzi za nami wzrokiem:) Ale kompletnie nie reaguje na wołanie cxy nie rozglada się jak jesyem obok i to mnie zastanawia. Ciekawi mnie jak to wygląda u Inncch, czy yo już tem czas:)
Po swoich dzieciach, choc juz troche czasu minelo, moge powiedziec ze takie bardziej rozgladanie sie, sledzenie wzrokiem po pokoju jak chodzilam, reagowanie na kazdy odglos to pojawilo sie tak blizej 2/3 miesiecy. Dzieciatko jest sprawniejsze, szybciej obraca glowke w ta strone co je interesuje a nie bez powodu, wierzga bardziej raczkami, nozkami jak sie np cieszy, nabiera sil, pozniej sa niesmiale proby obrotow na boczki i tak pokolei leci. Im czuje sie pewniejsze i sprawniejsze tym wieksze zainteresowanie wszystkim wkolo
 
Po swoich dzieciach, choc juz troche czasu minelo, moge powiedziec ze takie bardziej rozgladanie sie, sledzenie wzrokiem po pokoju jak chodzilam, reagowanie na kazdy odglos to pojawilo sie tak blizej 2/3 miesiecy. Dzieciatko jest sprawniejsze, szybciej obraca glowke w ta strone co je interesuje a nie bez powodu, wierzga bardziej raczkami, nozkami jak sie np cieszy, nabiera sil, pozniej sa niesmiale proby obrotow na boczki i tak pokolei leci. Im czuje sie pewniejsze i sprawniejsze tym wieksze zainteresowanie wszystkim wkolo
My mamy też napiecie miesniowe i asymetrie więc może to tez powoduje, że nie chce mu się tak odwracac tej glowy:) Plus mowisz 2/3 msc.. to mamy czas! Dzieki:) Będę obserwować ale postaram die bez paniki.
 
reklama
Moja ma 10 tygodni i dopiero od paru dni widać , że uśmiecha się świadomie i w głos jak się ją rozbawi, na wołanie jej jeszcze nie specjalnie reaguje, ale na dźwięk grzechotki odwraca główkę, jednak najchętniej patrzy się poza łóżeczko czyli w jedną stronę chętniej trzyma główkę, przy pierwszym dziecku też tak miałam. Jak się cieszy to ma bardziej skoordynowane ruchu raczej i nóżek niż jak się złości. Myślę że nie powinnaś się martwić, każde dziecko też rozwija się i zdobywa umiejętności w swoim czasie 😉
 
Do góry