reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozwój, czyli co nasze dzieci potrafią?

nam się ostatnio dużo dzieje z kategorii nowe rzeczy "naumiane" :-), więc troszkę popiszę - ku pamięci :tak:

i tak - Viki od dziś potrafi pokazać paluszkiem (wskazującym),że ma jeden roczek - choć kończy go za chwilkę ;-)

potrafi wstawać już nie tylko z kucek ale też z klęczącego siadu

próbuje biegać - co niestety nie cieszy mnie wcale
coraz częściej nazywa po swojemu rzeczy - zawsze tak samo - np samochód to titita, smoczek to baaa :confused:

paluszkiem pokazuje wszystko co chce- czasem chwyta nas za ręke i zaprowadza do kuchni pokazując palcem szafke ze słoiczkami i niestety często temu pokazywaniu towarzyszy wymuszający krzyk :zawstydzona/y:

naśladuje odgłosy zwierząt - przede wszystkim szczekanie psa - ma wielkiego psiego pluszaka i taki bujak z głową psa- pokazuje na nie i szczeka:-) - a w swoich książeczkach coraz lepiej pokazuje inne rzeczy

coraz częściej potrafi włożyć coś w mniejszy otwór - dziś bawiąc się znikopisem, po skończonej zabawie włozyła "pisak" w taki mały otwór obok tablicy - powiem szczerze, że zdziwiona byłam pozytywnie :tak:, próbuje też świadomie wkładać klocki w taką skrzyneczkę z otworami na te klocki ...no wiecie;-)

i coraz lepiej tańczy - wrzuce na zamkniety jej krótkie tany - nigdy nie zdążymy nagrać :-), a robi czasem takie układy taneczne - ku uciesze ogółu :-D

i jest niesamowicie radosna - czasem mam wrażenie, że swiadomie próbuje nas rozbawić robiąc swoje minki i wydając śmieszne odgłosy :-)
 
reklama
Do góry