reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozwój dzieci, których mamy stosowały acard, clexane

Dołączył(a)
25 Listopad 2011
Postów
2
Witam, jestem nowa na forum, ale to miejsce pozwoliło mi przetrwać stratę Mojego Maleństwa w sierpniu... dziękuję Wam!!!
Mam prośbę wielką- w kolejnych staraniach i ewentualnej ciąży grozi mi branie leków- proszę napiszcie jakie leki stosowałyście w ciąży (acard, clexane, encorton?) przez jaki czas i kiedy to było, z jakiego powodu, ile lat mają Wasze dzieci i jak się rozwijają???
Z góry dziękuję
 
reklama
Witaj,
ja w tej chwili biorę od początku ciąży Clexane. Mam prawdopodobnie (wg mojej gin) zespół antyfosfolipidowy, chociaż niepotwierdzony badaniami, 2 razy poroniłam. Za chwilę odstawiam Clexane i przechodzę na Acard.
A skąd taki tytuł wątku? Czemu dzieci po tych lekach miałyby się inaczej rozwijać?
 
Ja nie wiem czy tak jest i wcale nie twierdzę,że tak może być, że te leki w jakiś sposób wpływają na późniejszy rozwój dzieci. Po prostu jestem ciekawa jaka jest rzeczywistość ponieważ nie znalazłam żadnych danych na ten temat pomyślałam,że nie zaszkodzi zapytać u "źródła". Oczywiście mam świadomość, że te leki pomagają wielu osobom stać się rodzicami i wiem, że są stosowane i są skuteczne.
 
Od wszystkich znajomych mam dzieci po wyżej wymienionych lekach łącznie z moją córką mogę stwierdzić ze dzieci rozwijają sie doskonale, bez jakichkolwiek problemów.I nie słyszałm o szkodliwości tych leków na rozwój intelektualny czy fizyczny.
 
Witam

Ja brałam: luteinę (2 cykle przed ciążą od połowy cyklu do @ i od połowy cyklu, w którym zaciążyłam do35 t.c.), duphaston (do 14t.c.), clexane (od 5t.c. do tygodnia po porodzie) plus ogromne ilości magnezu od 25t.c.
Powodem brania luteiny i duphastonu był za mały progesteron przed ciążą (badany 3 razy), clexane brany był tylko i wyłącznie w ramach "profilaktyki".
Moja córka skończyła 13 miesięcy i rozwija się świetnie, nie ma większych problemów ze zdrowiem. Jest bardzo energicznym dzieckiem (wszyscy mówią o niej adhd) i szybko uczy się nowych rzeczy.
 
mamy niestety takie czasu ze tylko bardzo mala czesc kobiet przechodzi ciaze bez jakichkolwiek lekow, tak wiec wiekszosc dzieci powinno miec problemy, na szczescie tak nie jest:) tak wiec badz spokojna, trzymam kciuki za starania:)
 
hej ja bralam od poczetku do chyba 13-14 tc duphaston
Od poczatku ciaży clexane 0,4 do tydzień po porodzie
potem cordafen chyba nawet do 3x dziennie , a nawet 4, magnez i nospa forte 4 x

Pola rozwija se super a nwet lepiej , niz inne dzieci w jej wieku. Chodzi , powoli mowi. Nie zauważyłam jakis skutków ubocznych leków.
 
ja brałam Clexane 0,4 do bodajże 16tc, luteinę 3x2 do 18tc, magnez 1x1tbl. do 36tc, witaminy dla ciężarnych od 3 miesiąca aż do teraz, w między czasie Heviran na opryszczkę od 29tc-30tc
dziecko przez całą ciążę rozwijało się dobrze i po urodzeniu też, więc myślę że te leki jej nie zaszkodziły
 
Hej , ja biore Clexane 0,4, acard, duphaston,a do 16 tc bralam encorton.Moja coreczka pojawi sie na swiecie dopiero w kwietniu, ale badania prenatalne sa ok.Mam nadzieje, ze dzieki tym lekom wreszcie uda mi sie donosic ciaze, a moja pani ginekolog twierdzi ze ze wzgledu na dobro dziecka powinnam je brac.Nie rozumiem wiec skad takie przypuszczenia, ze po tych lekach dzieci rozwijaja sie woniej, inaczej, badz cos jest z nimi nie tak.Osobiscie znam kilka dziewczyn, ktore dzieki takiemu zestawowi lekow ciesza sie dzis swoimi zdrowymi Skarbami.
 
reklama
jak w suwaczku widac Michałek ma się super, nie chorowal mi do tej pory w ogole
brałam clexane 0,2 - ta najmniejsza bo ja chudzielec jestem i po prostu mi wiecej nie potrzeba (waga 49kg w tej chwili :-) )
i luteine na poczatku dopochwowo a potem juz doustnie

przy kolejnej ciazy tez mam byc na tych lekach :tak:
 
Do góry