reklama

Rozwój dzieci, których mamy stosowały acard, clexane

Temat na forum 'Archiwum "poronienia"' rozpoczęty przez frogsik, 25 Listopad 2011.

1. frogsik

frogsik Początkująca w BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Witam, jestem nowa na forum, ale to miejsce pozwoliło mi przetrwać stratę Mojego Maleństwa w sierpniu... dziękuję Wam!!!
    Mam prośbę wielką- w kolejnych staraniach i ewentualnej ciąży grozi mi branie leków- proszę napiszcie jakie leki stosowałyście w ciąży (acard, clexane, encorton?) przez jaki czas i kiedy to było, z jakiego powodu, ile lat mają Wasze dzieci i jak się rozwijają???
    Z góry dziękuję

2. kahaka

kahaka Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Witaj,
    ja w tej chwili biorę od początku ciąży Clexane. Mam prawdopodobnie (wg mojej gin) zespół antyfosfolipidowy, chociaż niepotwierdzony badaniami, 2 razy poroniłam. Za chwilę odstawiam Clexane i przechodzę na Acard.
    A skąd taki tytuł wątku? Czemu dzieci po tych lekach miałyby się inaczej rozwijać?

3. reklama
  4. frogsik

frogsik Początkująca w BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Ja nie wiem czy tak jest i wcale nie twierdzę,że tak może być, że te leki w jakiś sposób wpływają na późniejszy rozwój dzieci. Po prostu jestem ciekawa jaka jest rzeczywistość ponieważ nie znalazłam żadnych danych na ten temat pomyślałam,że nie zaszkodzi zapytać u "źródła". Oczywiście mam świadomość, że te leki pomagają wielu osobom stać się rodzicami i wiem, że są stosowane i są skuteczne.

5. kaira24

kaira24 Gość

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Od wszystkich znajomych mam dzieci po wyżej wymienionych lekach łącznie z moją córką mogę stwierdzić ze dzieci rozwijają sie doskonale, bez jakichkolwiek problemów.I nie słyszałm o szkodliwości tych leków na rozwój intelektualny czy fizyczny.

6. daaa

daaa Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Witam

Ja brałam: luteinę (2 cykle przed ciążą od połowy cyklu do @ i od połowy cyklu, w którym zaciążyłam do35 t.c.), duphaston (do 14t.c.), clexane (od 5t.c. do tygodnia po porodzie) plus ogromne ilości magnezu od 25t.c.
    Powodem brania luteiny i duphastonu był za mały progesteron przed ciążą (badany 3 razy), clexane brany był tylko i wyłącznie w ramach "profilaktyki".
    Moja córka skończyła 13 miesięcy i rozwija się świetnie, nie ma większych problemów ze zdrowiem. Jest bardzo energicznym dzieckiem (wszyscy mówią o niej adhd) i szybko uczy się nowych rzeczy.

7. martaik

martaik Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    mamy niestety takie czasu ze tylko bardzo mala czesc kobiet przechodzi ciaze bez jakichkolwiek lekow, tak wiec wiekszosc dzieci powinno miec problemy, na szczescie tak nie jest:) tak wiec badz spokojna, trzymam kciuki za starania:)

8. kasikz

kasikz Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    hej ja bralam od poczetku do chyba 13-14 tc duphaston
    Od poczatku ciaży clexane 0,4 do tydzień po porodzie
    potem cordafen chyba nawet do 3x dziennie , a nawet 4, magnez i nospa forte 4 x

Pola rozwija se super a nwet lepiej , niz inne dzieci w jej wieku. Chodzi , powoli mowi. Nie zauważyłam jakis skutków ubocznych leków.

9. ilonka26

ilonka26 czekając na cud

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    ja brałam Clexane 0,4 do bodajże 16tc, luteinę 3x2 do 18tc, magnez 1x1tbl. do 36tc, witaminy dla ciężarnych od 3 miesiąca aż do teraz, w między czasie Heviran na opryszczkę od 29tc-30tc
    dziecko przez całą ciążę rozwijało się dobrze i po urodzeniu też, więc myślę że te leki jej nie zaszkodziły

10. reklama
  11. queenie

queenie Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Hej , ja biore Clexane 0,4, acard, duphaston,a do 16 tc bralam encorton.Moja coreczka pojawi sie na swiecie dopiero w kwietniu, ale badania prenatalne sa ok.Mam nadzieje, ze dzieki tym lekom wreszcie uda mi sie donosic ciaze, a moja pani ginekolog twierdzi ze ze wzgledu na dobro dziecka powinnam je brac.Nie rozumiem wiec skad takie przypuszczenia, ze po tych lekach dzieci rozwijaja sie woniej, inaczej, badz cos jest z nimi nie tak.Osobiscie znam kilka dziewczyn, ktore dzieki takiemu zestawowi lekow ciesza sie dzis swoimi zdrowymi Skarbami.

12. Pati.b

Pati.b Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    jak w suwaczku widac Michałek ma się super, nie chorowal mi do tej pory w ogole
    brałam clexane 0,2 - ta najmniejsza bo ja chudzielec jestem i po prostu mi wiecej nie potrzeba (waga 49kg w tej chwili :-) )
    i luteine na poczatku dopochwowo a potem juz doustnie

przy kolejnej ciazy tez mam byc na tych lekach :tak:

Poleć forum