reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozwój fizyczny, emocjonalny i intelektualny naszych Pociech

U nas Zuza z postępów to już elegancko sztywno trzyma głowkę, podnosi tłów i glowke do siadania, na boki sie sama nie przekręca ale jak sie o coś podciagnie np. pod matą to tak. Jest coraz bardziej roześmiana praktycznie non stop jej sie buzia smieje :-) I zrobila sie strasznie cwana mamy przylepka, czasami nie moge od niej odejsc bo zaraz udaje płacz :-) Tak to łapie już większosc zabawek w rączki i zazwyczaj pcha do buzi, tak samo pieluchy, kocyk i moje bluzki swoje zresztą też a jak jest sliniak to sliniak :happy:
 
reklama
witajcie,

jestem mamą kwietniówką, która ostatecznie urodziła 23 marca :-) szukam trochę informacji odnośnie przewrotów maluchów. Nasza Mania już pięknie i namiętnie przewraca się z plecków na brzuszek ale zastanawia mnie czy jest jakiś sposób do stymulowania przewrotów w odwrotną stronę? czy wiecie coś na ten temat? teraz maluta jak przewróci się na brzuch a uwielbia to :-) to za dziesięć min. jest pisk że chce znów na plecki, jakby się sama nauczyła... :-D

pozdrawiam i gratuluję postępów waszych pociech :happy:
 
Anila możesz zachęcać trzymając coś w ręce i przesuwać zabawkę/telefon/itp. z jednego boku na drugi nad głową tak by dziecko zaczęło samo się obracać. Moja tak z ciekawości zaczęła i teraz bez trudności żadnych śmiga w jedną i drugą stronę.
 
Odbyłyśmy wizytę szczepienną. Szczepienie Kornelcia jak zawsze zniosła niemal bez płaczu. Pani Doktor była najlepsza przyjaciółką:))-uśmiecha się , macha rączkami i nóżkami, piszczy w głos:))
Co do trzymania głowki bardziej na lewo to podobno wyprostuje się i specjalnie nie musze cwiczyc, wystarczy rowerek i przekręcanie a także trzymanie małej na rękach tak aby plecki opierała o Nas, czyli przodem do kierunku jazdy:))) ze tak powiem. Asymetria powinna zniknąć.
UWAGA!Otrzymałam skierowanie na USG brzuszka- bo podobno pani doktor kieruje wszystkie dzieci-chce mieć pewność ze to czego nie może zbadac rozwija się dobrze. Kolejne skierowanie na USG głowki ponieważ niby głowka miesci się w centylach względem wieku, ale ma spora główke wiec profilaktycznie badamy. HMMM wiem,że u mnie w rodzinie wszystkie dzieci maja spore głowki a mała jest podobna do mnie wiec powinnam być spokojna, no bo przecież nie ma tez objawow wodogłowia ale przyznam ze znow wkradł się niepokoj. Termin USG dopiero 27 sierpnia.
Czy Wy tez macie takie badania?

Kornela nie obraca się jeszcze sama na brzuszek ale tatuś nauczyl,ze jak za rączke chwyta i unosi w bok tzn ze trzeba ruszyc nóżki i pupę i majgnąć się na bok:))) i już tak robi.

Daizyy chyba dodawała filmik z kąpieli? no wiec przestałam stosować gąbkę w wannie i jaka jest radossssssss, machanie rekami, nozkami, piski , krzyk, smiech:))))
 
Chodzi chyba o różnicę między obwodem głowy a klatką piersiową, nie powinno być zbyt dużej/małej różnicy.
 
reklama
klatki piersiowej wogole nie mierzyli. Ale może do wzrostu chociaż wydaje mi się ze cos ja zle zmierzyli ( zawsze mowia ze to mogą być niedokładne wymiary) bo niby 64 cm...jak ja ciuchy kupuje na 74 cm ...sama ja zmierze jak wstanie
 
Do góry