reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozwój fizyczny, emocjonalny i intelektualny naszych Pociech

68 cm , zmierzyłam, nawet prawie 69...wiec jak patrze na centyle to ze wszystkim jest powyżej sredniej. Wg pediatry wzrost był poniżej...Tak cyz siak Kornelcia ma glowke spora ale jak już pisałam-rodzinne, ponadto jak obserwuje niemowlaki to co drugie dziecko ma te glowke wieksza , zależy od gabarytow ciałka chyba.
wiec ja mysle ze nie ma się czym martwic faktycznie, a ze będzie USG to dobrze, będzie solidniej przebadana. Swoja droga ta pediatra slynie z nadgorliwości wiec chyba to i lepiej..
 
reklama
u nas wzrost jest na 97 centylu, waga na 25 ale jakoś na mnie to wrażenia nie robi, bo dokładnie tak samo jej brat się prezentuje na siatce centylowej:-)
Co do rozowuju, to u nas zaczyna się podnoszenie dupki do raczkowania...coś czuję, że zaraz skończy się beztroskie leżenie:)
 
moja też zaczyna dupkę podnosić, tylko , że o beztroskim leżeniu u nas raczej nie ma mowy, bo Justyś chodzi do tyłu i kręci się też na boki, więc zostawić jej samej nie bardzo mogę. Mamy rozłożony kojec , chciałam ją tam wsadzić by tam ćwiczyła , ale drze buzie , płacze, krztusi się i robi się fioletowa. Nie wiem , może boi się tego kojca?
Ja teraz jeszcze myśle jak tu niedługo przejść na zasypianie w łóżeczku. Wstyd przyznac ale mała śpi z nami , zasypia z cycem i w nocy też sobie chlipie. Przeniesienie jej do łóżeczka będzie katorgą dla niej i dla nas coś czuję, już teraz próbowaliśmy ja położyć w łóżeczku by troszkę poleżała ale efekt taki sam jak w kojcu. Przydała by mi sie jakaś rada superniani :-):-p
 
Ethan 5mc i 18dni obraca sie z brzuszka na plecki
Pieknie rozwinela sie mowa ababa, lala, mniam, tata, dada, blabla..
Czekam na wiecej;-)
Gratuluję :-)

Gabi teraz na etapie fascynacji stopami, obroty opanowała do perfekcji, więc już upadek z łóżka zaliczyła. Pełza wokół własnej osi, odpycha się rączkami do tyłu ale na czworaki jeszcze daleko. Rwie się do siadania, z mową hmmm guganie nadal. Był okres że niewiele gugała, piszczała i krzyczała to jej sprawiało frajdę a od tygodnia znów guga do zabawek.
 
Ostatnia edycja:
Tak jak u Was Kaniu z guganie to u nas bylo z obrotami bo Ethan dosc szybko sie przewracal, kiedy nawet fotki wklejalam. Dosc dlugo tego nie robil a dzis mial nowe zajecie, nowa zabawa. Na plecki-na brzuch-na plecki-na brzuch-... i tak wkolo:-D
Ale teraz wiem dlaczego tego nie robil:-D wzial sie za gadanie:-D
Kania a Gabi ssie palca od nogi:szok::-Dbo moj Ethan rpbi to cudnie:-D az mu wyciega bo jeszcze mu zostanie:-D:-D
W sumie nie widzialam dziecka zasypiajacego z palcem od nogi w buzi:-D:-D
 
Anka czasami jak dłużej przytrzyma w buzi to ssie :-) Widać że sprawia jej radość to wkładanie do buzi palców i nóg, dziś jej nawet fotkę robiłam, to patrzyła na mnie i trzymała stopę buzi. Wyglądało to tak - mama patrz co ja potrafię ;-)
 
U nas też na tapecie ssanie palców u nogi. Poza tym, że raczkuje dzielnie i sama siada. Rozwinęła się Panna ruchowo niesamowicie!!
U nas wzrostowo 97 centyl, a wagowo koło 3, a według siatki dla dzieci karmionych piersią - 15 centyl.
 
reklama
U nas nareszcie (choć nie wiem czy się az tak cieszyć ;-)) Justyś przewraca się z brzucha na plecy.
Będąc na czworaka rusza się do przodu i do tyłu , taki ruch kameleona :-D Dodatkowo będąc na czworaka podnosi jedna rączkę do góry, nieraz ma w niej jakąś zabawkę , którą macha lub uderza nią o podłoże. Justynce sprawia przyjemnośc jak troszkę pohałasuje jakąś zabawką:-)
 
Do góry