reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozwój fizyczny, emocjonalny i intelektualny naszych Pociech

U Oliwii też każdy z tych skoków można było zaobserwować, u Gabi można powiedzieć że ten pierwszy też jakby za nami.
 
reklama
fajny wątek :)

u ans uśmiechy często też się pojawiają podczas snu i jedzenia :-D
mała wydaje z siebie dużo dźwięków..zwłaszcza podczas jedzenia, a to chrumka, wzdycha, piszczy cichutko.. czasem tez podczas spania mamy niezły ubaw jak mała zaczyna z siebie dźwięki wydawać, niby twardo śpi.. a "gada"..po tatusiu :p

i ma silne nogi, mocno się odbija, zwłaszcza jak się wkurzy :p
 
Od dwóch dni posiadamy nową umiejętność. NA początku myślałam że to przypadek ale teraz widzę że to celowe. Facet panuje nad prawą rączką. To znaczy nie dokońca ale potrafi ją za każdym razem włożyć do buzi (około 20 razy w ciągu dnia) JAk chcę tego dokonać to oby dwie rączki przyciska do brzucha, nogi do góry i buzia otwarta i buja się z boku na bok (tak delikatnie) i w końcu piąsta ląduje w buziuli. Zawsze prawa. :)
 
ale fajny wątek:)
Ja jestem pod wrażeniem rozwoju dzieci i dopiero teraz zrozumiałe jest dla mnie stwierdzenie ,,upływający czas widać po dzieciach".
Kornela juz od jakiegoś czasu podnosi główke, teraz nawet potrafi ją dośc długo utrzymać, nóżki też ma silne i długie po tatusiu- odbija się nimi mocno, uśmiechów każdego dnia jest więcej, zwłaszcza rano jak jest taka wypoczęta mocno i robiąc psikusowate minki ślicznie się uśmiecha, gada i gada po swojemu i z ogromną uwaga słucha jak się do niej mówi, wstawiając co jakiś czas usmiech. Macha łapkami , nóżkami, dziś zauważyłam,że nóżki podnosi bardzo wysoko więc może niebawem stópki znajdą się w buzi:). Dziś raćzką zaczęła nieudolnie chwytac moją rękę kiedy jej robiłam króliczka nad twarzą:)). Pojawil się tez pisk:)) krótki pisk jak się domaga zwrócenia uwagi.Rączki od 2 dni wędrują do buzi za to nie może nauczyć się ssać smoczek:))

Co do skoków, to faktycznie jest zauważalne, świetnie ,że ten filmik został dodany- uspokaja niedoswiadczone mamy:))):))zwłaszcza, nie mówiąc o maluchach ( dziś nawet mój mąż w nocy stosował rady:)) mimo wszystko 3,5 h snu i ,,mały głód" rozbudzał Nelę:))
 
Aleksp Gabi też anty-smoczkowa ;-)
Ania moja w dzień tyle nie śpi a w nocy max 5 h.

Gabi jak zrobi kupę to od razu krzyczy i przebiera nogami.
Silna jest bardzo, odpycha się nogami, nogi w górze albo wysztywnia przy ubieraniu pieluchy.
Umiejętnie mnie obsikuje albo osrynka :-)
 
Jeszcze o tych skokach tu jest każdy opisany :) CCF20130410_00000.jpgCCF20130410_00001.jpg
i rozwój sychomerytoryczny w poszczególnych miesiącachCCF20130410_00002.jpg
 

Załączniki

  • CCF20130410_00000.jpg
    CCF20130410_00000.jpg
    38,8 KB · Wyświetleń: 101
  • CCF20130410_00001.jpg
    CCF20130410_00001.jpg
    39,3 KB · Wyświetleń: 99
  • CCF20130410_00002.jpg
    CCF20130410_00002.jpg
    33,5 KB · Wyświetleń: 104
Moja Laura namiętnie pcha rączki do buzi, dziś się uśmiechnęła, wiadomo - ja tam uważam że meeega świadomie :-) Ale w 3 tygodniu to chyba za wcześnie. Chociaż rozbroiła mnie tym :D Rozpycha się nóżkami jak coś chce, na przewijaku, w łóżeckzu, skopuje kołderkę tym sposobem :eek:
 
reklama
Do góry