reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozwój fizyczny naszch pociech!

Zabka77

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
14 Listopad 2006
Postów
117
Mam takie pytanie do was. Mój Maksio zaczyna za kilka ni 6 miesiac. Chodziliśmy do mneurologa bo było przy porodzie lekkie niedotlenienie, ale jest wszytsko ok. Dostała 10 w skali Abgar i USG główki wyszło super. Ale ja się zmartwiłam ostatnio, bo maksio ni łapie się za nóżki rączakami, ani za kolanka. A dzieciaczki moich koleżanek młodsze nawet o miesiac już to robią. Pachaja nóżki o buzi. Ponoc Maks ma długie bardzo nogi i generalnie typową męska budowe - szeroki w barach i może przez to musi troszkę popracować nad tym wyginaniem nóżek do buzi. Ni to, ze jest niesprawny - biegnie ciągle gdzieś i kopie. A i ma tendencję do wyginaniea się bardziej na prawo. na lewo też się układa, ale prawo mu pasuje bardziej. czy się mam jakoś martwić? Cwiczymy ciągle. Nawet pojdziemy z tym na ćwiczenia do lekarza, tak żeby go wzmocnić na lewo. Ale powiedzcie czy to normalne co wyzej opisałam????????????????????????????????????????????????????????????????
 
reklama
Zabka, pewnie nie wszystkie dzieci rozwijają się tak samo. Ja byłam zdrowa i sprawna, ale według relacji mojej mamy nigdy nie wkładałam stóp do buzi. Tak samo nie raczkowałam, tylko w 10. miesiącu stanęłam na nogach i poszłam ;)
Dziś nie mam żadnych dolegliwości z tego powodu.
Ale zawsze warto, żeby na Twojego Maksia jeszcze raz zerknął lekarz specjalista albo rehabilitant - przecież to nie boli :-)
 
Dzieci wkładają stopy do buzi ok. 7,5 mies. Wcześniej najczęściej robią to wtedy, gdy są prowokowane przez rodziców. Niestety robią to wtedy przy nieprawidłowym ustawieniu miednicy. Powinien synuś za to dotykać kolanek w leżeniu na plecach.Czy w tej pozycji czsto ma uniesione nóżki nad podłoże?
Zainteresuj się tąjego preferencją stron. To może świadczyć o asymetrii, co znowu w przyszłości może wpływać na wadę postawy. Najlepiej skontakyuj się z dobrym dziecięcym fizjoterapeutą.
 
Moj Kuba pierwszy raz włożył stopę do buzi dzień po ukończeniu 4 miesiąca........i absolutnie nigdy nie było to przez nas prowokowane:confused2::dull:
Ja mysle ze to indywidualna sprawa każdego dziecka....w końcu kazde rozwija się inaczej....A jesli ŻABKO bardzo się tym martwisz to najlepiej poradz sie pediatry..................tutaj ile mam tyle opinii i mozesz miec jeszcze wiekszy zamęt w głowie:tak:
Wierzę ze jednak u Was jest wszystko ok. Pozdrawiam
 
Dzieci wkładają stopy do buzi ok. 7,5 mies. Wcześniej najczęściej robią to wtedy, gdy są prowokowane przez rodziców. Niestety robią to wtedy przy nieprawidłowym ustawieniu miednicy.

moje dziecko zaczeło łapać się za stópki ipchać je do buzi w wieku 5 mesiecy. zupełnie sam, bez zmuszania. w ieku 7,5 miesiaca już doskonale raczkował i nie w głowie było mu trzymanie sie na leżąco za stópki:tak:
 
reklama
moje dziecko zaczeło łapać się za stópki ipchać je do buzi w wieku 5 mesiecy. zupełnie sam, bez zmuszania.

Sama byłam ciekawa jak to było u nas i sprawdziłam przed chwilą na zdjęciach (zdjęcia Michasia przechowuje w katalogach nazywanych miesiacami) i znalazłam zdjęcie jak mały ssie sobie palce od nózki w folderze "5 miesiąc zycia Michasia" :tak::-) i tez jak najbardziej nikt go do tego nie zmuszał, sam do tego dorósł :tak::tak:. A tu macie zdjęcie:

 
Do góry