reklama

Rozwój i nabywanie nowych umiejętności

Temat na forum 'Dzieci urodzone w styczniu 2007' rozpoczęty przez MariaOla, 14 Luty 2007.

1. MariaOla

MariaOla Gość

Nasze dzieciątka mają prawie po miesiącu, więc jeszcze wiele nie potrafią, ale z czasem będziemy się tu chwalić nowymi umiejętnościami naszych skarbów, a póki co może porozmawiamy o sposobach korzystnego wpływania na rozwój ruchowy lub mowy naszych słońc. Pewnie jest sporo zabaw edukacyjnych.

Ja znam jedną ciekawą na ten czas, nazywa się ona "Prawy do lewego" i polega na dotykaniu lewą nogą do prawej rączki i odwrotnie.

2. aniay

aniay Mamy styczniowe 2007 fulltime mum Moderatorka Członek załogi

Wiec hyh jako ze uwielbiam sie chwalic :D
    Moja Oliwcia potrai:
    Obracac glowke - od trzeciego dnia
    Przewracac sie z pleckow na bok - od siodmego dnia
    Przewracac sie z boku nabok - od dziesiatego dnia
    Wodzic oczami i obracac glowke za kolorowa rzecza

3. reklama
  4. MariaOla

MariaOla Gość

Jeremi te wszystkie sprawy ruchowe typu obracanie się z na boki czy z brzuszka na plecki (a to dzięki główce :-) ) opanował, a szczególnie trzymanie główki, co już pokazywałam na fotce (10 dni) - wtedy jeszcze się chwiała, a raczej robiła ruch "dzięcioła" teraz już trzyma główkę bez chwiania :tak:
    Wydaje z siebie odgłosy inne niż ee-ee ..... a to coś w stylu ałuuuu czy ebułee :-D
    Ale oczka niestety jeszcze nie bardzo jest w stanie skupić na przedmiocie, a już nie mówię o wodzeniu za przedmiotem :no:

5. Karlam1

Karlam1 mamy styczniowe 2007 Mamusia Michasia :o)

tez zalozylam podobny watek, nawet nei zauwazylam ze juz takowy powstal :-)

co do trzymania glowki to przeczytalam ze w pierwszych dniach to jest jeszcze na zasadzie odruchu, tak samo jak "dreptanie" nozkami jak sie malucha uniesie czy pelzanie gdy lezy na brzuszku, chyba w 2 miesiacu te odruchy zanikaja a malec uczy sie tego jakby od nowa :-)

a moj Michas:
    - przewraca sie z pleckow na bok i odwrotnie
    - raz przewrocil sie z brzuszka na plecy ale to raczej przeciazyla pupa bo bardzo wysoko ja unosi i biedaczek wystraszyl sie tego
    - wodzi wzrokiem za przedmiotem
    - mowi eeee
    - usmiecha sie glosno
    - odwraca glowe w strone dzwieku

6. asiorek1980

asiorek1980 Mamy styczniowe 2007

no zdolne maleństwa!!
    Amelcia uśmiecha się i pogru****e już pomalutku :) Wodzi oczkami i obraca glowke za ruchomym przedmiotem (karuzelka) ech co ja tu będę pisać ;) cud miód...

7. MariaOla

MariaOla Gość

Monika ........ masz jeszcze ten link na wierszyki masazyki :confused: :confused: :confused:

8. Karlam1

Karlam1 mamy styczniowe 2007 Mamusia Michasia :o)

wierszyki masazyki? a co to takiego? znacie jakeis kolysanki bo ja nie mam pojecia co dziecku spiewac hehe :-) no i jak znacie jakies zabawy czy cwiczenia dla takich maluszkow to tez dawajcie :-)

9. aniay

aniay Mamy styczniowe 2007 fulltime mum Moderatorka Członek załogi

karlam ja znam dwie
    "aaa kotki dwa" i "na wojtusia z popielnika'' textow moge poszukac ale melodie musialabym nagrac poza tym nuce albo mrucze malej wszystkie wolne piosenki jakie przychodza mi do glowy

10. reklama
  11. Elżbietka

Elżbietka mother of two sons&angel

Filip się jeszcze nie uśmiecha:-(

12. AbEjA

AbEjA Mamy styczniowe 2007

Zuza wiele potrafi, ale przede wszystkim wepchac do buzi cala swoją piąstke:-D

Poleć forum