reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozwój i nabywanie nowych umiejętności

M

MariaOla

Gość
Nasze dzieciątka mają prawie po miesiącu, więc jeszcze wiele nie potrafią, ale z czasem będziemy się tu chwalić nowymi umiejętnościami naszych skarbów, a póki co może porozmawiamy o sposobach korzystnego wpływania na rozwój ruchowy lub mowy naszych słońc. Pewnie jest sporo zabaw edukacyjnych.

Ja znam jedną ciekawą na ten czas, nazywa się ona "Prawy do lewego" i polega na dotykaniu lewą nogą do prawej rączki i odwrotnie.
 
reklama
Wiec hyh jako ze uwielbiam sie chwalic :D
Moja Oliwcia potrai:
Obracac glowke - od trzeciego dnia
Przewracac sie z pleckow na bok - od siodmego dnia
Przewracac sie z boku nabok - od dziesiatego dnia
Wodzic oczami i obracac glowke za kolorowa rzecza
 
Jeremi te wszystkie sprawy ruchowe typu obracanie się z na boki czy z brzuszka na plecki (a to dzięki główce :-) ) opanował, a szczególnie trzymanie główki, co już pokazywałam na fotce (10 dni) - wtedy jeszcze się chwiała, a raczej robiła ruch "dzięcioła" teraz już trzyma główkę bez chwiania :tak:
Wydaje z siebie odgłosy inne niż ee-ee ..... a to coś w stylu ałuuuu czy ebułee :-D
Ale oczka niestety jeszcze nie bardzo jest w stanie skupić na przedmiocie, a już nie mówię o wodzeniu za przedmiotem :no:
 
tez zalozylam podobny watek, nawet nei zauwazylam ze juz takowy powstal :-)


co do trzymania glowki to przeczytalam ze w pierwszych dniach to jest jeszcze na zasadzie odruchu, tak samo jak "dreptanie" nozkami jak sie malucha uniesie czy pelzanie gdy lezy na brzuszku, chyba w 2 miesiacu te odruchy zanikaja a malec uczy sie tego jakby od nowa :-)

a moj Michas:
- przewraca sie z pleckow na bok i odwrotnie
- raz przewrocil sie z brzuszka na plecy ale to raczej przeciazyla pupa bo bardzo wysoko ja unosi i biedaczek wystraszyl sie tego
- wodzi wzrokiem za przedmiotem
- mowi eeee
- usmiecha sie glosno
- odwraca glowe w strone dzwieku
 
no zdolne maleństwa!!
Amelcia uśmiecha się i pogru****e już pomalutku :) Wodzi oczkami i obraca glowke za ruchomym przedmiotem (karuzelka) ech co ja tu będę pisać ;) cud miód...
 
wierszyki masazyki? a co to takiego? znacie jakeis kolysanki bo ja nie mam pojecia co dziecku spiewac hehe :-) no i jak znacie jakies zabawy czy cwiczenia dla takich maluszkow to tez dawajcie :-)
 
karlam ja znam dwie
"aaa kotki dwa" i "na wojtusia z popielnika'' textow moge poszukac ale melodie musialabym nagrac poza tym nuce albo mrucze malej wszystkie wolne piosenki jakie przychodza mi do glowy
 
reklama
Zuza wiele potrafi, ale przede wszystkim wepchac do buzi cala swoją piąstke:-D
 
Do góry