reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozwój i postępy naszych dzieci

reklama
Dziewczyny jak długo zajmuje wam wieczorne usypianie dzieci? W jaki sposób to robicie? Może sypnie któraś zlotą myślą i sposobem super mamuśki?
 
Kacper po kąpieli pije mleko jak wyraża taką chęć :-D, poskacze trochę w łóżku i po 10-15 minutach sam zasypia.
Zdarzają się dni, że się drze mama albo tata ale to wtedy wchodze daję buziaka, glaskam po glowce i niedlugo sam zasypia.
Generalnie to nie zasnie bez "baba" czyli bobra - maskotki, zasypia przytulony do niego :-D
W dzień ma drzemkę po obiedzie 2-2,5 h, odkładam go do łóżeczka i po kilka minutach już śpi, wchodzę go tylko przykryć :tak:
 
Ostatnia edycja:
u nas zdało egzamin "pożegnanie". tolkę kąpiemy jak zaczyna ziewać, zwykle 19.30, więc ciepła woda ją jeszcze dodatkowo sennie nastraja. po kąpieli tomek bierze ją na ręce a ja jej robię "papa". kładzie ją do łóźka, podaje trochę ciepłego mleka, toliśka kończy pić, łapie smoka, odwraca się na bok i po 10 minutach śpi.
wiem źe picie w łóżku i smoczki są mało dydaktyczne, ale w sumie ma dopiero 15 miesięcy, i zasypia bez szemrania ;)
a jak jestem z nią wieczorem sama, to źegnamy się z salonem i klockami i kanapą i idziemy do sypialni ;)
 
U nas po kąpieli młody pije w łóżeczku mleko z niekapka, kładzie się i zasypia. Tak raz na dwa tygodnie ma akcję pod tytułem nie będę spał, wtedy potrafię godzinę skakać po łóżku po nas, gadać, krzyczeć, aż w końcu pada. Ale zazwyczaj bezproblemowo się to odbywa :-)
 
No to mnie wręcz załamałyście u nas jest źle i z dnia na dzień co raz gorzej, co raz dłużej, co raz głośniej. Może dlatego że wstaje ok. 8,30 potem śpi od ok 13 do 16 czasem krócej ale to i tak chyba za dużo i za późno aby szła spać o 20.30. Mam mocne postanowienie zmiany tego stanu.
 
melduję że dopiero zasnęła! zasypiała z 10 razy ale co chwila się budziła. Masakra czyli dzisiejsza próba nieudana. Po mimo że dwa razy była w łóżeczku i tak dopięła swego i zasnęła w łóźku:no: Jutro c.d. zmiany tatusiowych naleciałości. Mamusia próbuje być ostra:szok:tylko trochę słabo wychodzi:wściekła/y:
 
malinka może faktycznie coś w tym jest bo zawsze bardzo dużo była a ostatnio była chora, miała gorączkę teraz te wiatry więc prawie nie wychodzi.
 
reklama
Do góry