reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozwój i postępy naszych dzieciaczków

asienka_r

mama Ani i Gabrysi
Dołączył(a)
8 Marzec 2009
Postów
8 674
Miasto
Irlandia, Rush, Co.Dublin
Elisabeth zaproponowała założenie nowego wątku, żeby ten z wizytami w poradniach był bardziej "chorobowy";-) to zakładam:-D. Możemy tu pisać, co nasze dzieciaczki już potrafią, czyli kiedy się przewrócą z plecków na brzuszek:-) itp.
 
reklama
Petinka, to świetne wieści :-)

Amelka od wczoraj zaczęła śmiać się i śmiać (do taty!!!, zazdrość się włączyła :-p) i "gadać" :-)
 
Super! Bardzo się cieszę!
No własnie ja zauważyłam, że moja mała nie chce ni cholery wysoko główki podnosić...
lekko podnosi i opada twarzą do łóżka... przekręca wtedyna bok i popłakuje, muze pilnowac by zawsze przekręcała główkę by mi się nie udusiła. Jak ją noszę w pionie, czy jak leży to ładnie trzyma, a na brzuszku nie chce...
 
Fajny wątek, więc ja już pierwsza się chwalę, bo kilka dni temu zamartwiałam się ty, że Filip nie podnosi główki. Otóż dzień po tym, jak pani doktor od rehabilitacji kazała natychmiast rehabilitować dziecko metodą Vojty, Filip wysoko, wysoko uniósł głowę:tak::tak::tak: Wczoraj to się powtórzyło, a dzisiaj leżąc na brzuszku trzymał ją sztywno co najmniej pół minuty:-)
Ma tendencję do obniżonego napięcia, więc nie wiem czy się jednak nie okaże, że rehabilitacja będzie potrzebna, ale okazuje się, że czasem warto dać dziecku czas( Gemelo dzięki:-))
Przed chwilą chciałam położyć go spać na brzuszku, ale nie byłam w stanie, bo ta pozycja kojarzy mu się z gimnastyką i od razu zaczyna dźwigać głowę, więc śpi sobie terazw łóżeczku(!) na pleckach:-)
Wiem,ze dla mam, których dzieci 3 dni po wyjściu ze szpitala podnoszą główki, to żadna rewelacja, ale dla mnie ogromny sukces:-)
gratuluję:-)
Moja dzidzia również nie lubi leżeć na brzuszku:sorry:

Petinka, to świetne wieści :-)

Amelka od wczoraj zaczęła śmiać się i śmiać (do taty!!!, zazdrość się włączyła :-p) i "gadać" :-)

właśnie miałam się spytać czy Wasze dzieciaki usmiechają się już świadomie?
IZA- czy Twoja Ami śmieje się już w głos cyz tylko to był uśmiech?
Super! Bardzo się cieszę!
No własnie ja zauważyłam, że moja mała nie chce ni cholery wysoko główki podnosić...
lekko podnosi i opada twarzą do łóżka... przekręca wtedyna bok i popłakuje, muze pilnowac by zawsze przekręcała główkę by mi się nie udusiła. Jak ją noszę w pionie, czy jak leży to ładnie trzyma, a na brzuszku nie chce...
no to mamy podobny problem, widocznie na wszystko trzeba czasu;-)
 
Ostatnia edycja:
kasiulec Pytanie o śmiech Ani to chyba do Izy:-)
Izaa gratuluję śmiechu:-)To cudowne uczucie:-) Niestety moje dziecko raczej do tych poważnych należy i jego śmiechu u nas jak na lekarstwo, za to jak już się śmieje, to my prawie do sufitu skaczemy ze szczęścia:tak:

A w ogóle to córka Izy ma na imię Amelka:-D:-D:-D

:zawstydzona/y::zawstydzona/y::zawstydzona/y::zawstydzona/y::zawstydzona/y::zawstydzona/y::zawstydzona/y::zawstydzona/y: POPRAWIłAM SIE JUż:zawstydzona/y::zawstydzona/y::zawstydzona/y:
myślałam o Izie, ale spojrzałam na jej cytat gdzie wymieniła Petinkę, stąd ta pomyłka:zawstydzona/y::zawstydzona/y::zawstydzona/y::zawstydzona/y:

Amelka = Ami:-) tym razem się nie pomyliłam:-) Moja koleżanka ma córeczkę Amelkę i zdrobniale mówi do niej Ami, mam nadzieję Iza że nie masz nic przeciwko:-)
 
Ostatnia edycja:
Petinka, gratulacje!! Naprawdę się cieszę :-)

Moi chłopcy niby najstarsi, ale korygujemy 1,5 miesiąca prawie. A ponieważ skończyliśmy 3 miesiące 3 dni temu, więc uwiecznię co potrafimy już robić
Alex:
- gada jak ma humor, brzmi to jakby dysputy prowadził
- uśmiecha się zupełnie świadomie
- kopie piłkę zawieszoną na pałąku matowym z zapamiętaniem
- dźwiga się do siedzenia
- siedzi przez chwilę podparty poduszkami
- lekko unosi główkę i nią obraca na boki ( no chyba, że jest wkurzony, to jakoś lepiej mu to wychodzi)
- sztywno trzyma główkę jak się go nosi w pionie
- potrafi swoim głosem wywołać mnie z egzaminu ;-)
- w rączce trzyma pieluchę, troczek od kaptura i inne lekkie materiały i przedmioty
Max:
- sztywno trzyma główkę jak się go nosi w pionie
- dźwiga się do siedzenia
- stara się trafić i trafia dość często w zabawki wiszące
- siedzi przez chwilę podparty poduszkami
- gada ze mną, pokrzykując co chwilę i zmieniając tonację
- leżąc na brzuszku podpiera się na łokciach unosząc główkę do kąta prawie 90 stopni
- trzyma w rękach grzechotkę i nią potrząsa (chociaż jeszcze nie do końca jest jej świadomy)
- i dzisiaj zaśmiał się w głos :-D
 
hejka,
Super watek:-D, Joasia szczególnie rano jak sie obudzi lubi sobie pogaworzyć do karuzeli która jej włączam, rano czyt. godz miedzy 8-10 lubi tez pogadać sobie do taty, na brzuchu jak leży dźwiga głowę, ale ostatnio jak ja położyłam to była strasznie leniwa i prawie usnęła:tak:.Teraz leży na łóżku z tata i gadają o chłopakach:-D
 
reklama
A ja po narzekaniach na moją Majuchnę muszę teraz się pochwalic, że dziś odbyła się kąpiel bez żadnego płaczu!! Nawet dwa razy się lekko uśmiechnęła;-)
Byłam pewna,że jak zacznę myć główkę to jednak będzie płacz, ale nic! Nawet nie marudziła! Przy ubieraniu to samo. Normalnie byłam z niej taaaaka dumna! Tylko teraz ze snem pewnie będzie gorzej bo wstała dziś o 18..., cały dzień przespała... i teraz pewnie ani jej w głowie by zaraz znów isc spac...
 
Do góry