reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozwój i postępy naszych dzieciaczków

Moja Ania od przedwczoraj też mówi 'mama', ale bardziej to brzmi jak 'nam nam', czyli wiadomo z czym jej się mama kojarzy - z jedzeniem :eek: ;-)
Czasem też puszcza buzią bańki kiedy mówi mama, bardzo jej się to podoba :-D

do tego daje cześć, robi 'papa' i jak się wita to wyciąga rączkę, szczególnie jeśli się cieszy na czyjś widok - jak na razie to akurat tak reaguje na mężczyzn :eek: :-D na M, na teścia i sąsiada z piętra niżej.

edit: Boozqowa wszystko ok z Twoim suwaczkiem Majkowym? Wydawało mi się że urodziłaś przede mną, a tu z niego wynika że jest o 3 dni młodsza od Ani...

Amelko- u mnie wyświetla sie poprawnie.Maja jest z 10. października i pokazuje, że ma 8 miesięcy, jeden tydzień i 2 dni. Swoją drogą, poważny wiek te nasze dzieci już mają:-D:-D:-D


Łaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!

Idzie nam lewa, dolna jedynka!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
reklama
do tego daje cześć, robi 'papa' i jak się wita to wyciąga rączkę, szczególnie jeśli się cieszy na czyjś widok - jak na razie to akurat tak reaguje na mężczyzn :eek: :-D na M, na teścia i sąsiada z piętra niżej.
Nina też jest wyraźnie zainteresowana płcią przeciwną :-D Nie wiem, czy to dobrze wróży.. :-D Jak tylko zobaczy jakiegoś chłopca na spacerze, to, gdyby mogła, pewnie wyskoczyłaby z wózka :-D I jaka poważna od razu się robi..:-D

A ostatnio cały czas mówi "Zdziś".. :| :-D
 
Zosia sama schodzi z łóżka i sama na nie wchodzi...
umie wchodzić na czworaka po schodach...
wyciąga ciągle rączki aby ją brać na ręce :/ (efekt wychowania mojej babci :p)
mówi mama, baba i BARDZO GŁOŚNO się awanturuje jak coś chce a ja jej tego nie daję....
idą nam następne zęby :/
 
A my się pochwalimy, że Adaś zaczął wczoraj raczkować. Potrafi już przejść cały pokój. Najbardziej mobilizują go do przejścia kable od komputera :-). No i drugi ząb w drodze.
 
dziś usłyszałam pierwsze świadome MAMA....

wyszłam z pokoju i słyszę krzyk MAMA! wchodzę do pokoju i mysza posyła mi uśmiech, wychodze znowu i znowu krzyk MAMA! znowu wróciłam i znowu uśmiech... i tak kilka razy :D
 
OJ zazdroszczę wam tego "mama" :):)

Krzyś mówi tata, da i daj i csyś

a co do przesypiania nocy, to polecam ksiażkę "uśnij wreszcie" (swego czasu była tu na forum propagowana).. dzięki niej Krzyś zaczął nam noce przesypiać..

a z nowości - to już szuflady otwiera bardzo świadomie, coraz to inne i otwiera szafę z ubraniami... i zaczął śmiesznie raczkować - zamiast na kolankach, to jedną nogę prostuje i podpycha się stopą...
 
Gratuluję kolejnych postępów:-)

U nas Ania gada coraz więcej, większość po swojemu, więc nie bardzo ją rozumiemy:-D, ale się uczymy. Ulubione słowo: nie, nie ce, nie da:-D;-). Poza tym takie minki robi, że wymiękam: umie strzelić focha;-), łapie się za głowę lub zakrywa buzię:-D, jakby chciała powiedzieć Boże co oni znowu ode mnie chcą:-D
 
A Nina bawi się w "a kuku"-nakrywa główkę pieluszką, kocykiem, obrusem czy co tam ma pod ręką :-D Trzeba mówić "nie ma Nineczki", a jak się odkryje "a kuku" albo "jest Nineczka", wtedy się cieszy strasznie ;-) I przybija piątkę. Czasami też daje "cześć". Nie mówi "mama" (catedra, zazdroszczę)..:-( Tylko po swojemu "ździś" :-D

Dzieciaki reagują, kiedy mówicie, że czegoś nie wolno?
 
reklama
Do góry