reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozwój i postępy naszych dzieciaczków

dziewczyny może któraś z WAS już ma w planach odstawienie pieluszki w to lato ??????:-)
Ja sie zastanawiam własnie zeby spróbować np w czerwcu sadzać małego na nocnik :) Bedzie miec 20 miesiecy wiec moze bedzie juz gotowy !a wiadomo ze najlepiej w ciepłe dni zacząć takie próby :)
:-D
 
reklama
Dziewczyny dziś w nocy mała się nie obudziła więc może już sama powoli się przestawia... oby.. teraz jeżeli się będzie budzić w nocy to tylko woda i koniec. Tak jak piszecie... Moja od urodzenia w nocy budziła się co 3 godziny w nocy tzn szła spać ok 21 i wstawała o 12 3 i o 6. A od wieku 6 miesięcy budzi się tylko raz.
Generalnie jestem dobrej myśli tym bardziej że coraz to częściej zdarza jej się przesypianie ( w zeszłym miesiącu 2 razy wiem że to śmiech na sali ale małymi kroczkami coś się zaczyna dziać)

Co do nocnika to też myślę że lato to odpowiednia pora i czekam na przekroczenie bariery magicznych 18 mc..:)
 
GUZICZKU dwie nocy w miesiącu to żadne małe kroczki dla nas byłby to krok milowy :)) bo u nas pobudki non stop

A co do nocniczka to ja nawet wcześniej spróbuje myślę kwiecień / maj chciałabym żeby do przedszkola we wrześniu poszedł już odpieluchowany oficjalnie:)
 
moja je nad ranem około 4-5, czasem w nocy o 2 ale rzadko. Jak dla mnie to ok że pije jeszcze mleko, bo mleko tylko toleruje praktycznie przez sen.
 
u mnie Dawid tez jada jeszcze w nocy później nad ranem 6-7 ale nie zawsze co do nocnika u mnie mały wręcz boi się siadać na nocnik a ja go nie zmuszam znacznie chętniej siada na ...sedes :) muszę wiec zainwestować w nakładkę a w te lato jak najbardziej wchodzimy w temat "pielucha papa " :)
 
kasiulec Szymon też pije mleko wyłącznie jak śpi. W dzień nie wypije mleka za nic, więc dostaje butle jak zaśnie, później ok. 2 i nad ranem ok. 6.
A z pieluchami też planujemy się pożegnać jak zrobi się troszkę cieplej. Już kilka razy udało nam się zrobić siusiu na kibelku, ale niestety na razie nie mam czasu żeby regularnie go wysadzać, a uważam, że jak się już zacznie to trzeba robić to konsekwentnie.
Karcia młodemu też bardziej sedes podpasował niż nocnik.
 
ja tu wielki nie zagladalam, ale napisze o Asi, budzi sie na mleko ok 5, i idzie spac, ale bez mamy lub taty ani rusz. Spi sama w pokoju i moze dlatego , nie wiem. Rano ja wysadzam na nocnik i robi ladnie siusiu, czasami po nocy pielucha sucha:szok:.w Ciagu dnia tez czasami wola, albo jak widze ze idzie cos grubszego to tez nocnik i taka radocha jak zrobi i klaszcze nad tym nocnikiem:-D
 
reklama
u nas nocnik jest super. i generalnie działa, ale sygnalizuje, ze chce siku tylko wtedy, gdy chce kupkę. A kupki nie umie zrobić do nocniczka,... :(

planujemy zrobić akcję nocnik tak na 100% jakoś jak będę siedzieć już w domu na L4.. pewnie w marcu, czy jakoś tak..
 
Do góry