reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozwój kwietniowych maluszków-Relacje z wizyt u lekarza.

Leoś urodził się z wagą 2760 i 50 cm, w dniu wypisu 2580
teraz ma 4300 i 57 cm
karmię go piersią i jak leży opity na maxa to też się uśmiecha do mnie :-)
 
reklama
U nas też mały pączek przy wypisie miał 3320, a przy wtorkowym szczepieniu 5900, pielęgniarka śmiała się, że jak zawodnik sumo wygląda ;-). Cóż poradzić jak mały się z piersią nie rozstaje na dłużej niż godzina i wisi jak glonojad na szybie akwarium :-).
To fotka sprzed ponad 2 tygodni:
1-IMGP4075.JPG
 
U nas waga urodzeniowa Lenki 3490 przy wypisie 3200. Karmie piersią ,od wczoraj dokarmiam mm.Teraz wazy 3900:) Lenka tez sie super uśmiecha szczególnie jak jej sie robi pierdzioszki w szyjke:-D hihi przeslodko:-) a i główkę strasznie podnosi i nią kręci jak sie da,czesto mam strachu żeby krzywdy sobie nie zrobiła ,ale doktorską mówiła ze jak sama podnosi to nic jej nie będzie i żeby asekurowac :sorry2:
 
to u nas:
urodzeniowa- 4360g
przy wypisie- 4100g
w 10 dobie- 4400g

3 dni temu ważenie sposobem "domowym" ;-) wyszło 5200g w ubrankach i pieluszce. W pon. mamy kontrol w poradni więc dowiemy się ile dokładnie waży.

Bombek Twój synek jest jeszcze lepszy pączuś od mojego ;-)

Franek na miesiąc
 

Załączniki

  • P5090562.jpg
    P5090562.jpg
    30,1 KB · Wyświetleń: 92
  • P5090563.jpg
    P5090563.jpg
    30,4 KB · Wyświetleń: 88
Ostatnia edycja:
dominiczka ale Franuś ma super bujaczek heh:-D moja jeszcze nie była u pediatry, jutro będzie położna a u Nas pierwsza wizyta u pediatry między 3 a 4 tyg. jestem ciekawa ile mała waży;-)
 
A Nam nie kazali do lekarza iść, ja się nie wyrywam, bo nie ma osobnego wejścia dla dzieci zdrowych i nie chce niczego poderwać bez potrzeby. ale we wtorek chce iść z nim do położnej zważyć go...
a dziś kończymy miesiąc :-)
 
a nasza Maria z całą pewnością się śmieje i uśmiecha świadomie. i rozpoznaje tatę i mamę :-) a główkę dzwiga jak szalona i choć nie lubi leżeć na brzuszku to jak już leży to pięknie główkę przenosi z lewa na prawo i odwrotnie :-D
a ile waży to nie wiem... 11 dni temu było 3600 (urodzeniowa 2980) ale we wtorek idziemy na kontrolę i będzie też ważenie...
aaach i włoski jej rosną :tak:
 
hihi, ale nam rosną bobaski:tak:
ja mam w domu wagę, ale ważyłam tylko raz... dzisiaj mocne postanowienie poprawy - inwentarz już ma zapowiedziane, że będzie dzisiaj ważony... jak poważę, to się dopiszę:tak:
 
Cudnie rosną :)
Julcia - masa urodzeniowa 2500 g
przy wypisie 2390 g
skończone 6 tyg. 4200 g
Przecudownie się uśmiecha :-)
Lubi leżeć na brzuszku, przenosi głowę z lewa na prawo, dobrze trzyma główkę.
 
reklama
Fel świetny temat. Po problemach z karmieniem, wzdęciami, krostkami warto poczytać o postepach naszych Maluchów.

U nas:

waga urodzeniowa:3870
przy wypisie: 3520
po 3 tyg: 3950

a teraz nie wiadomo. Czekamy do 22 maja na szczepienie to się dowiemy. Ale nasza modelka ma długie nogi i śpiochy w nóżkach często za krótkie:-D.
A z umiejętności to z prawego boku przewraca się na brzuch i układa sobie głowę na boczek który jej aktualnie bardziej odpowiada. Więc muszę pilnować.
 
Do góry