reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozwój kwietniowych maluszków-Relacje z wizyt u lekarza.

U nas waga urodzeniowa 3375 w dniu wypisu 3200 a zeszły czwartek maleńki ważył 4300. Maleńki jest coraz bardziej kontaktowy, uwielbia jak się do niego mówi i śpiewa. Wodzi oczkami na swoimi zabawkami na karuzelce i świetnie trzyma już główkę... Natomiast nie specjalnie lubi leżeć na brzuszku. U nas rączki też są na topie... :tak:
 
Ostatnia edycja:
reklama
To i my się dopisujemy :tak:
moja Hania:
waga urodzeniowa: 3410g,
w dniu wypisu ze szpitala: 3090g
dziś czyli skończone 6 tygodni życia: 4830g :szok:

Hania już też trzyma ładnie główkę, podnosi się też z pozycji na brzuszku, choć nie bardzo tak lubi leżeć.. rączki zajada,
no i rozsyła rozbrajające uśmiechy :-)
 
anila – o tak, rączki to rarytas A na brzuszku już tak pewnie śpi, że nie obawiam się wychodzić z pokoju, tylko co chwilę zaglądam, głowę już bardzo pewnie podnosi i obraca sam na drugi bok. W zeszłym tygodniu (czyli w 6 tygodniu życia) przewrócił się raz sam z brzuszka na plecy

U nas waga urodzeniowa (31.03) 3370, spadła do bodajże 3200. Waga urodzeniowa wyrównana w dniu 9, a po 6 tygodniach waga mierzona domowym sposobem to 5 kilo.
 
Pscółka - mój się przewrócił z brzucha na plecy już kilka razy :szok:. Wciska głowę w materac i nogami przebiera do przodu. Jak już dupka jest bardzo wysoko to się przekręca na bok i co? jest ryk, bo coś strasznego się dzieje..
 
Smile ,Pscółka mój tez to robi!!! widziałam może ze 3 razy ugniata się tak na łóżku podnosi, macha główka i bęc :-) główkę tez trzyma już ładnie , a raczki to wcina jak go matka głodzi, bo staram się aby jadł o równych porach- dzieci lubią rutynę, więc pewnie koło południa czeka nas spacerek:-D po wczorajszej wizycie u pediatry mały wazy 4600 od wagi urodzeniowej przybrał kilo w 4 tygodnie:-D
 
hej dziewczyna mam pytania jak ubieracie maluchy na spacer???

Dzis u nas 26 stopni i Lenka ubrana w bodziak z długim rekawem,bawełniane spodenki i skarpetki


Hej
Jak czytam o tych przekręcaniach to podziwiam ze juz takie harce wam maluchy wyczyniaja:happy2:
Moja Lena nie lubi lezec na brzuszku i stranie sie po chili denerwuje.Ale potrafi podnosic główke i przekładac ja na boki.Za grzechotka też wodzi juz

A napiszcie kiedy mniej wecej wasze dzieci pierwszy raz swiadomie sie usmiechały.Bo moja Lenka dzis koczy miesiąc i jezszcze swiadomie sie nie usmiechnęła.Mnie sie wydaje ze gdzies około 6 tyg dziecko zaczyna sie tak swiadomie smiac
 
Hania – ja też pilnuję rutyny dnia i karmię z niemalże z zegarkiem w ręku i już widzę pierwsze efekty, w stosunku do początkowego chaosu jest ogromny postęp, a i mały spokojniejszy.

Magda – u mnie te uśmiechy pojawiły się wraz z poprawą wzroku, jak już widział moją twarz, czyli gdzieś na przełomie 5 i 6 tygodnia
 
Waga urodzeniowa - 3820
W dniu wypisu - 3680
w 3 tyg - 4415

Rośnie pięknie :) Trzyma główkę oparty na przedramionkach, wodzi wzrokiem za obiektem i potrafi się przewrócić z brzuszka na plecki :-)
 
reklama
Do góry