reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozwoj maluchow..Zabawy i zabawki

moje slonko to kurcze jak narazie malo wymagajace..jesli jest najedzona i ma sucha pieluszke to potrafi przelezec z pol godziny patrzyc gdzie wzrok siegnie..i nie potrzebuje zadnych zabawek...lubi wpatrywac sie tez w budke od wozka...jest czerwona ;D wiec przyciaga wzrok...no i chyba jak kazde dziecko uwielbia byc zarzucona przez bark i ogladac wszystko z gory...dobra pozycja do obserwacji jest tez polozenie za przedramieniu na brzuszku...to tez mi lekarz zaproponowal jak mala ma kolki...
ANIU76 A ILE TAKA MATKA KOSZTUJE?? Orientujesz sie??
 
reklama
Patrycjo my też ocieramy brzszek o brzuszek jak mała ma kolki i uspokoja się w moment- tylko mi to polecił i pokazał mój tatuś ;)
 
Dziewczyny,ja zakupiłam na Allegro książeczkę Tiny Love z obrazkami czarno-biało-czerwonymi a po drugiej stronie są kolorowe postaci już dla ponad 3 miesięcznego dziecka.Macie coś takiego? Interesuje to maluszka? Bo podobno takie obrazki rozwijają zmysł wzroku u niemowlaczka.
 
Ja te ksiazeczke kupilam w pierwszym tygodniu zycia Juliena i musze powiedziec ze przez pierwszy miesiac zycia to byl pprzeboj. Obserwacja Pani Zebry i Pana Kwiatka ;) pochlaniala go naprawde na dlugie minuty. Teraz interesuja go juz tez innne zabawki ale ksiazeczka ciagle sie przydaje i ciagle sie sprawdza. Moim zdaniem bardzo fajna rzecz ;D
 
a my dzis kupilismy cos takiego... bardzo edukacyjne-5 mleodyjek roznych kompozytorow...np bethoven,(slyszalam ze uspakajaja dzieci taki melodie,5 piosenek o cyferkach od 1-5, 5 piosenek o kolorach takich jak widac,mozna przyczepic w lozeczku,foteliku lub wozku..pani ktora spiewa ma stasznie przyjemny glos... ;D dodatkowy atut ladne jaskrawe kolorki ;D
p1010117pv8.jpg

p1010121of4.jpg
 
patrycja - super ta zabawka bardzo mi sie podoba :)

mój synek nie ma jakiś konkretnych ulubionych zabawek, ogólnie szybko nudzi się dana rzeczą i trzeba mu pokazywac nastepna i tak na okrągło od zabawki 1 do ostatniej po około 15-20 min

jak bylismy ostatnio u lekarza to stwierdził że mały za mało podnosi główkę i ma zawiotie ramionka. Muszę teraz z nim dużo ćwiczyć co jest dośc trudne bo nie lubi leżeć na brzuszku :( ale nie daje mu spokoju ....wredna matka
 
Fusik, Marta też nie lubiła leżeć na brzuszku, ale ładnie ćwiczyła unoszenie główki jak ją nosiłam pionowo, odpychała się rączkami, a potem bez pomocy rączek zaczęła główkę odchylać, jak już ją trochę ponosiłam to opierałam się na poduszkach na półleżąco, i jak tak leżała na moim brzuchu to też zwykle nie protestowała. Może spróbuj tak.
 
reklama
Do góry