reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozwój mowy - pierwsze słowa

moje dziecko opanowało sztukę pokazywania pieluchy jak juz cos do niej zrobi :-) szkoda że nie wczesniej. Z mówieniem idzie gorzej.

Moja coreczka tez pokazuje jak narobi w pieluszke... :tak::-)

Sarah mowi duzo, ale glownie po swojemu ;-):-D Gaworzyc zaczela na poczatku 6 m-ca. Wczesniej wydawala rozne "dzwieki", ale takie "konkretne" dzwieki jak ma-ma, da-da, bam-bam pojawily sie w jej slowniku w 6 m-cu... ;-):-D Teraz (ma 13 m-cy) mowi mama, dada i tata (od 8 m-ca)... a poza tym od dwoch m-cy mowi "didi", czyli dziecko, "ama", czyli smoczek, na dowidzenia macha raczka (od 9 m-ca) i mowi "baba", czyli bye-bye:-D, mowi tez "pa-pa", baba (babcia), "mniam-mniam", czyli smaczne ;-), "am-am"(jak chce jesc ;-)) i "da", czyli daj. Od okolo miesiaca macha glowka na nie i mowi "ne" albo "no", oraz potakuje glowka na tak. Jak nie umie czegos powiedziec to wola mnie i pokazuje paluszkiem zeby jej cos podac... :tak: albo sama wdrapuje sie na meble (narazie na kanape i "soliki edukacyjne") i sobie bierze... nie pozwalam jej na to, ale jak tylko spuszcze ja na moment z oka to zaraz na nie wchodzi i sie smieje... :evil: Podczas jedzenia glaszcze sie po brzuszku, co oznacza ze jej smakuje (nauczyla sie miesiac temu ;-)) ;-):-) Jest bardzo ruchliwa... biega, wdrapuje sie na meble, uwielbia tanczyc... zaczela raczkowac majac 8 m-cy, niecale dwa tygodnie pozniej zaczela wstawac na nozki przy meblach. Samodzielnie stanela kiedy miala 11 m-cy i dokladnie tydzien po tym wydarzeniu zaczela samodzielnie chodzic... :tak::tak:
Tak jak Wasze dzieci duzo rozumie, ale niestety nie zawsze slucha... ;-)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry