reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozwój naszych dzieci

u nas tez jest tak że Mati potrafi ale nie zawsze się ubierze jak idziemy gdzieś gdzie on chce iśc to szybciutko się ubierze a tak to zazwyczaj ja go ubieram żeby było szybciej.Buty nie raz ubierze że lewy na prawą i na odwrót
 
reklama
Majandra, u nas ciagle jest ztym problem. ramo. gdy mi sie spieszy, to nawet nie mam o czym marzyc, ze Julitka sie przebierze sama, bo by nam do poludnia zeszlo. generalnie lepiej jej idzie z rozbieraniem. ale ubrac sie tez potrafui, oprocz rajstop. tylko ze w domu zawsze wymysla, ze nie chce i ja musze jje pomoc. w przedszkolu pani im podobniez tez pomaga.
 
Tuśka też potrafi ubrać sie od a do z i rozebrać:tak: ale też ma takie momenty, że wymysla że nie potrafi, że nie ma siły itp;-) ulegam tylko jak sie gdzieś śpieszymy;-)
 
jak wyglada sytuaja z wymowa niektorych glosek u waszych dzieci?
Julitka umie wymawiac: sz, cz, ż, ale z przyzywczajenia czesto jeszcze speleni. natomiast nie mowi "r", tylko "l". beda miec spotkania w przedsskolu z logopeda, a potem bedziemy cwiczyc w domu.
 
u nas to wogóle z mową mati jest w tyle jeśli chodzi o rówieśników ale już goni goni bo coraz ładniej zaczyna:-)jeśli chodzi o literki to z R ma problem i nie powie mówi albo J albo L :sorry:Ola do tej pory nie potrafi powiedziec R :no::-(a oby 2 chodza do logopedy juz na pewno przeszło rok....
 
u nas młody jak szybko mówi i się nie zastanawia to zamiast SZ mówi Ś ......... R = L, ale jak powiem powtórz to słowo np. Rower to powie dokładnie z pięknym R.
 
Co do mowy Tuśki to ja nie mam żadnych zastrzerzeń, a i w przedszkolu Panie ją chwala:-) wszystkie głoski wymawia ładnie i wyraźnie z r też nie ma żadnego problemu:no:
 
Monia, a w domu caly czas cwiczycie? rozmawialam z logopeda i mowila,ze czsami bardzo dluga droga do poprawnego wymawiania "r"
 
reklama
Mateusz niby mowi ladnie,niby,bo czasami mowi te trudniejsze gloski,a czasami ladnie, zalezy tak jak u Adasia, od predkosci mowienia lub od wyrazu. Na poczatku roku pani logopeda powiedziala,ze nie mowi "r" i cos tam jeszcze mowila,ale,ze w jego wieku to normalne wiec ogolnie jest ok. Zobaczymy w przyszlym roku szkolnym,bo 5 i 6;atki maja zajecia z logopeda
 
Do góry