reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozwój naszych dzieci

majandra

Mamusia Maciusia 17/08/07
Dołączył(a)
15 Styczeń 2007
Postów
7 555
Miasto
z brzucha mojej mamy ;)
Mysle, ze juz czas na taki watek, zwlaszcza dla mam tych "starszych" dzieciaczkow.

Moj Macius "wymowil" 2 zbitki literowe: ky i ghy:-D (cos w tym stylu). Ciekawe co to znaczy?:confused::-D Wodzi tez juz wzrokiem za zabawkami i patrzy mi sie w oczy, no i usmiecha sie juz tak cudnie, dodal do tego usmiechu wczoraj odglos smiechu:-). W lozeczku wierci sie juz tak jakby chcial wstac i pochodzic troche.:szok:
 
reklama
Będziemy się w kompleksy wpędzać tym wątkiem, porównywanie to najgorsza umiejętność bab. Gdzieś słyszałam, że jedyną gorszą rzeczą od pokoju pełnego bab w ciąży jest pokój pełen mam niemowlaczków :-)

Ale co tam: mój mały wydaje dzwięki "aaaa", "eeeee", i mruczy przy karmieniu jakby mu strasznie smakowało. Ale nie patrzy mi w oczy przy karmieniu. Ale ogólnie jak do niego gadam to patrzy w oczy. Dziś się pięknie do mnie uśmiechał. Główkę podnosi słabo, ale ćwiczymy.
 
Bardzo mi sie podoba ten watek :)
Moj Jaś podobnie jak Majandry zaczal mowić giiii i guu....
cudnie sie usmiecha, patrzy w oczy i zaczepia w wzrokiem nawet podczas jedzenia :)
ostatnio zaczął się smiac z odgłosem, slicznie popiskuje...:)
leząc na bzuszku juz wysoko podnosi główkę i chwilkę potrafi ja utrzymac
 
Oczywiście Majandra, ten wątek ma dobry cel i możliwość też pochwalenia się osiągnięciami maluszka, co jest bardzo miłe. Musimy pamiętać o zdrowym podejściu do porównywania, zwłaszcza ja muszę pamiętać :-D
 
Tymek ma 3 tygodnie i jak na razie potrafi przez chwilę przytrzymać sztywno główkę, a także utrzymać ją uniesioną leżąc na brzuszku, chociaż wygląda wtedy jak piesek z ruchomą główką, taki do samochodu:-D:-D:-D. Coraz bardziej interesuje się światem wokół i często rozgląda się z zaciekawieniem. Potrafi nie spać przez pół dnia i bardzo nie lubi samotności. Zaczął wydawać dźwięki w stylu "buu":-):-):-). I to chyba chwilowo wszystkie postępy, jakich dokonał w swoim dotychczasowym życiu. Nie wiem ile przybrał na wadze, bo kolejną wizytę mamy dopiero za 2 tygodnie.
 
a ja uwielbiam podsłuchiwać jak Wikusia gurzy, mówi coś w stylu eeeeeeee, aaaaaaaaaa, uśmiecha się już tak świadomnie, no i jak za długo leży sama to tak śmiesznie woła, niby nie płacze ale nie jestem w stanie jej tak samej zostawiac i biore ją na rączki i mówię do niej że niby ona do mnie woła:mama ja już nie chce leżeć sama., raz jej nawed wyszło słowo: mamooooo
 
Majandra świetny wątek :-):-):-)

Mój Patryczek jak na razie podnosi ładnie główkę jak leży u mnie na brzuszku (wygląda wtegy jak żółwik) i ogląda świat, wsadza sobie rączki do buzi - chyba bardzo mu smakują bo czasami woli je od smoczka, potrafi wyciągać sobie z buzi smoczek (to akurat mi sie nie podoba ;-)) i wydaje mi sie, że zaczyna obserwować to co sie wokól niego dzieje.
Dzisiaj rano jak go przewijałam i mówiłam do niego zaczął się uśmiechać. Wiem, że to jeszcze nie pora i pewnie cos mu w jelitkach burczało ale to wyglądało tak, jakby usmiechal się do mnie :-)
 
Oto malutki dwumiesieczny bilansik Hanifki:
* waga - 5700, dlugosc ciala - 56 cm
* wypija 125 ml mleczka jednorazowo
* gdy placze leca prawdziwe lezki
* potrafi siadomie sie usmiechac
* przekreca sie z boczku na plecki
* ssie piastke
* podnosi i trzyma sztywno glowke
* nadsłu****e
* potrafi na chwilę skupić wzrok, jak również wodzić oczkami za ruchomymi, kolorowymi przedmiotam
* utrzymuje przedmiot w rączce przez kilka sekund zanim go upuści
* zaczyna gruchać wydajac dźwięki przypominające samogłoski "a" lub "e"
* na skutek zwiększonej pojemności żołądka przerwy między karmieniami sa dluzsze, szczególnie w nocy
pi17.gif
 
reklama
Do góry