reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

rozwój naszych kochanych pociech

moj sie przekreca na obie strony ale to kwestia motywacji: jak leze po jego lewej stronie i on chce sie do mnie przytulic to bach na lewo. A jak jestem po prawej to wedruje na prawo. Oj, lubi sie dziec tulic :-D
 
reklama
Mailen moj tez fikal tylko na jedna strone, potem siadalam obok niego i nie pozwalalam mu przekrecac na ten bok co umie tylko pomagalam mu na drugi bok, po jakims czasie zajarzyl i teraz w jedna i w druga strone fika
 
Wydaje mi się, że chyba tu powinnam spytać... weszłam właśnie do sypialni i zauważyłam, że jak Krzysio śpi na boku ma mocno odchyloną głowę do tyłu - wcześniej tego nie zaobserwowałam, bo on dopiero ok jakichś 2 tygodni sypia na boku właśnie... i nie zawsze tak odgina główkę... W normalnych warunkach - jak się kula po kocu, czy w czasie zabawy, kiedy kładzie na boczku to tego nie ma... Olać, czy to wymaga jakiejś korekty, spytać pediatrę, czy coś? Tak pytam, bo As ostatnio coś u swojej małej wynalazła :-p Będę wdzięczna za odpowiedź ;-)

Hmm poszukałam teraz informacji na forach, gdzie wypowiadał się m. in. Paweł Zawitkowski, że jeśli nie ma innych niepokojących objawów, to nie ma co się przejmować ;-) Czyli chyba faktycznie nie ma - mały obraca się z brzucha na plecy i odwrotnie (co prawda ma swoją ulubioną stronę przez którą to robi, ale potrafi przez obie), jak chce to ładnie podpiera się na rączkach, czasami robi samolocik, ale nie często... trzymany w pionie na rękach trzyma się ładnie i prosto, chyba, że na gorze wyczai żyrandol, to po prostu nie ma siły - musi na niego popatrzeć :-D Chyba niepotrzebnie spanikowałam, ale się zdziwiłam jak zobaczyłam taką pozycję do spania :eek: On mnie jeszcze nie raz zadziwi :-D
 
Ostatnia edycja:
Anik- u nas podobnie pryz spaniu na boczku. Ale tak sobie myślę, że to odchylenie głowy może być dla przeciwwagi co by się na brzuszek nie odwrócić. Ale poczekajmy na wypowiedź eksperta.
 
Anik, u mnie to samo :-) Myślę, że to normalne i tak to traktuję. Moja mała tez dopiero od jakiś 2 tygodni śpi trochę na boku :-) I też przekręca się przez jedną, ulubioną stronę :-)
 
Katasza - możesz mieć rację - inaczej od razu lądowanie na brzuchu by było (a u nas w tym momencie od razu są oczy otwarte).

DrAsia - wygląda to śmiesznie, jak mały tak śpi :-D też mi się zdaje, ze to normalne, bo dzieci przybierają tak dziwne pozycje podczas spania, że jeszcze my to tak naprawdę niewiele widziałyśmy :tak: I z tego, co potem (jak już napisałam) doczytałam - bardzo dużo dzieci śpi właśnie w ten sposób...
 
Anik, jak pierwszy raz zobaczyłam ją tak śpiącą, to myślałam, że się rozpłynę ;-)już się nie mogę doczekać kolejnych pozycji - bardzo tez lubię jak dzieciaczki śpią na brzuchu z podciągniętymi kolankami pod siebie i wypiętą dupka - nie wiem czy wiesz o co chodzi?
 
DrAsia wiem :-D tylko mój poki co jak odwróci się na brzuch to się wybudza :-:)-(

Hmm ile majówiątek nie siedzi jeszcze samodzielnie?:-D Bo chyba muszę swoje szczęście zdopingować :-D:-D:-D
 
Anik- moja nie siedzi, za to pełza i ucieka z maty. Kupiłam jej piankowe puzzle na gwiazdkę ale chyba trzeba będzie wcześniej rozłożyć ;-)
 
reklama
Do góry