reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

rozwój naszych kochanych pociech

reklama
As - a możesz coś więcej napisać o masażu Shantala? Bardzo chętnie wypróbowałabym go na moim maluszku :) czasami jak na niego patrzę to widzę, że potrzebuje odprężenia po całym dniu pełnym bodźców :)
Napiszę jak wrócę ,bo jadę po młodego do fundacji

z tymi nozkami to wlasnie mam tak w domu cwiczyc i tak robie...lece czytac pw:-)
To super
Takie ćwiczenia są neutralne dla każdego dziecka
Czy potrzebuje ćwiczeń czy też nie to można się śmiało z maluchami tak pobawić .
Właśnie podczas takich ćwiczeń doskonale zaczynają czuć swoje ciało i przy okazji nawiązuje się wyjątkowa wieź dotyku :tak::tak:
 
u nas ten masaz shantala nie przejdzie- sprobuje ale watpie- moj to nie lubi jak sie cos przy jego ciele robi- jedynie zabawe nozkami to uwielbia.... dzis wieczorem po kapieli wyprobuje i zdam relacje:tak:

ale numer ten chlopczyk na tym filmiku spi jak ona go tam ugniata- nie u nas to bylby cud jakby to sie stalo :)



hejjj- gdzie jest suzi??? suuuzzzzziiiiii odezwij sie!!!! :)
 
Andav- jeśli mnie pamięć nie myli to Suzi do teściów pojechała.

Co do ćwiczeń i obracania to my w zasadzie od samego początku przy przewijaniu i przebieraniu staramy się nie podnosić np. pupy i nóżek a przekręcać na boczki. Mała bardzo to lubi :-)
 
aaaaa dzieki, rzeczywiscie przypomnialo mi sie.
Moj to nie lubi ubierania, przebierania, przekrecania- musi miec dobry humor zeby mu sie podobaly takie zabawy- o dziwo zabawe z nozkami uwielbia:tak:
 
my się masujemy po kąpieli po prostu oliwka w dłoń i matczyne masowanie, bardzo lubi masownie śródstopia i dłoni - masuję kciukiem ruchami okrężnymi , bardzo też mu się podoba jak obracam go na brzuszek i delikatnie masuję plecki, delikatnie też za uszkami i po barkach. Nic na siłę, bo trzeba pamiętać że to jeszcze bardzo delikatne istotki.:tak:
Moim skromnym zdaniem z tym przyciąganiem nóżek trzeba uważać, bo można uszkodzić bioderka

elcia
mój zsikane pieluchy ma po każdej nocy, może to zupełnie nic ale lepiej skonsultuj z lekarzem, bo jak by się zdarzyła gdzieś po drodze poważna infekcja to maluszek może bardzo szybko się odwadniać a to już jest niebezpieczne.Będziesz spokojna po co z fusów wróżyć;-)
 
Ja dziś wypróbuje masaż shantala ,chociaz moja też jak ja oliwkuje to jej się to za bardzo nie podoba ...
zmieniłam wózek na spacerowy tzn założyłam wkładke ze spacerówki , bo dziś znowu rano na spacerze rykk w gondoli ...pojde z nia na spacer jak się ochłodzi zobaczymy jak jej pasuję ...
po za tym ciepłota taka ,że mam dośc...zaś narzekam heheh

pytanie odnoście wyprawy do naszego wesołego miasteczka ? ktoś był z forum ale nie pamietm kto?:sorry2:
jak tam opłaca się jechać chcemy się w weekend z Bartkiem wybrac
 
i ja mam zamiar masowac :) tzn., ja masuje w sumie co wieczor po kapieli, smarujac Malego balsamem i on to uwielbia. nawet podobne moje masowanie do tego shantala ale dzisiaj mam zamiar robic wg instrukcji :)
 
8 minut dziennie na miesnie brzucha - YouTube

8 minut nie dużo a podobno są efekty spróbujemy????


Patina, mówisz, że 8 minut oglądania tego dziennie wystarczy??? Muszę spróbować;))

Ja po ciązy mam 7kg w bonusie, ale nie załamuję się, bo i bez ciąży ważyłam więcej swego czasu, a odchudzać się lubię, tylko muszę mieć parcie - na razie się karmieniem rozgrzeszam i żrę. Za to duzo robię za konia pociągowego i pcham wózek ile wlezie - dzis od 10 do 14, całe miasto dookoła, ale pozałatwiałam duzo spraw, byłam tez juz w pracy podanie o wydłużenie urlopu macierzyńskiego zaniosłam.

No i w związku z tym, że tak dzielna dzis byłam kupiłam sobie pączka i koszyczek malin, że niby słodko ale zdrowo:)) Pyszny pączuś;)

Mój młody masaże wszelkie lubi, byłam raz na lekcji masażu Shantala z nim, ale porażka dla nas, bo inne mamy chciały masaż na kolki i nic nam sie nie przydało, oprócz tego, że ofajdałam małego oliwką...

As, ja bym może prosiła o jakąś wskazówke do masażu, który pomoże mu wieczorem zasnąć, ale już w łózeczku, przez ubranko i bez oliwki. Ja na razie improwizuję wisząc nad nim i masuje co mi pozwoli - albo to działa, albo ma dośc matki gęby wiszącej nad nim i zasypia, ale łatwe dla mojego kręgosłupa to nie jest, sama potrzebuje masażu...
 
reklama
ja tez uwielbiam wszelkie masaze, wiec jestem otwarta na rozne techniki :-D

AS (a moze jeszcze ktos?) - a masz moze pomysl jak zachecic uparciuszka do podpierania sie raczkami przy lezeniu na brzuszku? Nasz glowke lezac na brzuszku podnosi ale silac sie kregoslupem (robi kolyske). Wyciaganie raczek do przodu nic nie daje (raczki i nozki zostaja w powietrzu a on sie buja na brzuszku:-p), no chyba, ze jest jakis specjalny trick jak to zrobic :tak:
 
Do góry