reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozwoj naszych maluszkow

Anapi

Fanka BB :)
Dołączył(a)
5 Sierpień 2007
Postów
1 217
Miasto
Niemcy
Wiekszosc z nas juz sie rozpakowala i ciazowe tematy odchodza w zapomnienie. Proponuje wiec temat gdzie mozemy dzielic sie postepami naszych dzieci - waga, wzrost, wizyty kontrolne u lekarzy, nowe umiejetnosci.

Dzisiaj byla u nas polozna na wazeniu - maly ma juz 3300g (waga ur. 2740), czyli 560g na plusie w 2,5 tygodnia. Nie wiem czy to dobry wynik, ale polozna zadowolona. 27.06 mamy wizyte u pediatry, wiec dowiem sie dokladnie wszystkiego.
 
reklama
Super wątek:))

Mój dziś ważył 4600 a w dniu urodzenia (13. maja) 3380, więc przybiera ładnie mimo tej żółtaczki i anemii... ogólnie przybiera ok 100g dziennie
 
Malwinka w dn ur ważyła 2990g. Po wczorajszym ważeniu ma 3780 g i 1 cm więcej więc pediatra powiedziała że przybrała pięknie oby jak najdlużej na moim mleczku była. byliśmy również na bioderkach...wszystko w porządku, nie trzeba szeroko pieluszki dawać wystarczy pampers. wbrew powszechnym opiniom o tym żeby nie pieluszkować, lekarz u którego byliśmy ( dodam że bardzo dobry) powiedział że jednak zaleca pieluszkowanie tym dzieciom które mają nieprawidłowości, bardzo pomaga a czasem rodzice sie do tego nie stosują i potem płaczą jak trzeba operację robić albo do gipsu specjalnego dziecko wsadzić
 
co do przybierania na wadze, to słyszałam, że na początku dziecko ma przybrać przynajmniej 700g na miesiąc, 15-25 gram dziennie.. .więc nie ma sięco stresować.
moje pchełki właśnie przybierają różnie - Piotruś potrafi po 100g dziennie przybyć , a Basia ostatnio stoi... ale z tego co widziałam w dłuższej perspektywie (tygodnia) wszystgko jest w porządeczku największym :)
 
Marysia po urodzeniu ważyła 3600 i spadła do 3500. Dokładnie tydzień po wyjściu ze szpitala ważyła 3800 więc te 300g w tydzień to chyba ładny wynik.
 
u nas też wczoraj była położna i ważyła Hanulkę i była zadowolona z efektu, tj. Hancia miała 3170 przy urodzeniu, w 4 dobie przy wypisie ze szpitala 3000, a po 5 dniach w domku 3160, ponoć norma to 20-30g na dzień, więc jest ok :tak:

Konsultacje bioderkową mamy dopiero 13 lipca, więc się okaże co i jak...
 
U nas zołtaczka na tapecie ale mały ładnie je i w miare czesto pieluszke ma do zmiany wiec ok.
Bioderka mamy 1 lipca, a do pediatry rejestrujemy sie w poniedzialek.
W dodatku za ok. 2 miesiace czeka nas wizyta u okulisty, a za ok. miesiac usg głowki (jedno juz bylo w szpitalu).To wszystko z powodu tej małej wagi (2560g,a na wyjscie 2340g)- wpisali mu w ksiazeczke niemowle hipotrofoniczne, ale jak czytałam w necie to az taki malutki nie jest.
A i ok. 2 lat (jeszcze troche czasu) kontrola u lokopedy bo mały ma podobno krotkie wedzidelko- tak sie zastanawiam czy wczesniej nie trzeba tego skontrolowac-zapytam pediatry.
A badanie słuchu juz miał i wszystko oki
 
my wczoraj bylysy na kontroli i wszystko gra :tak:
mloda okaz zdrowia :tak: wazy 3560g (przy porodzie 3410g, przy wyjsciu ze szpitala 3140g) :tak: Byla bardzo kochana przy badaniu, tylko ciagle cycka szukala heheheh ;-)
 
reklama
mgordon- ja też byłam hipotroficzna:tak: słuchaj, a do tego okulisty , to gdzie się wybieracie? ja muszę również dotrzeć, bo moja mama ma mega skomplikowaną wadę wzroki i zaczęła się od zezowania w niemowlęctwie. Mój tez zezuje- wiem ma do tego póki co prawo, ale wolę trzymać rękę na pulsie, bo ponoć wadę wzroku często się właśnie po dziadkach dziedziczy...
 
Do góry