reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozwoj naszych maluszkow

taaa... etap "sama" już od dłuższego czasu i u nas. Staram się bardzo być cierpliwa, zwykle wychodzi, ale nie zawsze:zawstydzona/y:
Poza tym ma fioła na punkcie liczenia, głównie schodów. Ostatnio doliczyła schody do 30! A mamy ich 66więc pewnie niebawem dojdzie i do tego:)No i wchodzi po schodach "sama! bo jestem już duża" i biegnie sama po schodach na nasze 3 piętro, absolutnie nie za rączkę.
Poza tym wczoraj byłam u znajomych z Marysią i po raz pierwszy poczułam, że mam "duże" dziecko. bawiłą się z kolegą i koleżanką w zupełnym spokoju przez 2 godziny. A ja miałam spokój, totalny:)))

Za to Szymuś mnie ostatnio rozłożył na łopatki. Wkłąda kółka i trójkąty do sortera, niemal bez pudła. Nakłąda kółka na piramidę-wieżę i rozumie baaardzo dużo. Ostatnio siedzi już w pizamie na dywanie i mówię mu "no Szymusiu, chyba czas do łóżeczka, spać":) A on pokazuje palcem na łóżeczko i wskakuje do środka! Ja na to"nie Szymusiu, dzisiaj śpisz w łóżeczku Marysi". A on pokazuje paluszkiem na pokój Marysi, wyłazi i idzie do jej łózka:) Słodki jest!
 
reklama
Emi po raz kolejny mnie/nas zadziwiła, to że ma dziewczę genialną pamięć to wiemy, że jest świetną osberwatorką i naśladowczynią - to wiemy, ale że w m-c pojmie (pewnie na razie wzrokowo, no ale...) cały alfabet...:szok::szok::szok: ja wcześniej skupiłam się na 'nauce' A,B,C,D,E i byłam dumna z tego, że zna i rozpoznaje te literki, tak samo słowo: mama, tata, dziadzia, babcia, ciocia, wujek. Ale do rzeczy: pisałam Wam, że dostała pod choinkę laptop edykacyjny i w nim interesują ją tylko literki. Są dwie opcje: 1. naciskasz literkę, na wyświetlaczu pokazuje się literka i obrazek, z głośnika dobiega np M jak Mysz; 2. quzi, na wyświetlaczu pokazuje się literka, głośnik 'mówi' daną literkę, dziecko musi wcisnąc proszoną literkę, jak dobrze wybierze, to literka wpada do wiaderka (pkt zaliczony) i potem kolejna literka i tak do 10 literek. Każdy poziom składa się z 10 literek, jest 5 poziomów. Literki wybierane losowo, łącznie z ż,ź itd i ostatnio Emi przeszła 1. poziom, pomyślałam: wow!!! czasami myli ą, ę, albo nie może odnaleźć ć, ale reszta perfect!!! a parę dni temu, ja byłam w kuchni, i tylko słyszałam odgłos z laptopa, jak literki wpadają do wiaderka i nagle słyszę: 5 poziom, słuchajcie zamarłam, naprawdę! i doszła do końca!!! pobiegłam do nie i rozczuliłam się (głupia...:sorry2:), pochwaliłam, wycałowała...:zawstydzona/y: i jeszcze co mnie też dziwi, że ona nie patrzy się na wyświetlacz, na literkę, tylko słucha z głośnika, powtarza na głos i szuka. Wiadomo, że na klawiaturze wzrokowo pamięta pi razy drzwi gdzie jest literka, pewnie w innej konfiguracji by się myliła lub dłużej czasu by jej zajło znalezienie danej literki. Plus laptop jest niekompletny i no nie dali słowa/ obrazka no do Y, Ź, więc ja Emi powiedziałam, a ona za parę dni chodzi po mieszkaniu i śpiewnie recytuje: 'Y jak yeti, ź jak źrebak':tak:
 
Ostatnia edycja:
mądra dziewczynka ! :-D

u nas naklejki na topie młody bezbłędnie potrafi wskazać spośród 30 naklejek fryzjera, aktora, dym , ose i kilka innych takic trudniejszych :)


butla w dzien odstawiona - powiedziałam że dziewczynka z dołu ją ma na w dzień bo jest mała i płacze a on taki duzy i jej pożyczył :D
teraz pielucha - totalny regres po wakacjach u babci :wściekła/y::wściekła/y: nie woła znów tylko leje gdzie popadnie, nocnik znów go parzy w tyłek :no::no::no:


od jutra zaczynamy walke - zero pieluchy w domu i wysadzanie co jakis czas na nocnik lub toalete plus siku przed spaniem, po spaniu - macie jeszcze jakies pomysły jak to szybko załatwić?
 
Felka...jakiego masz laptopa edukacujnego???

Ironia...Julia od wakacji bez pieluchy i bez wpadek ale tylko w dzień,, w nocy pielucha obowiązkowa, Julia sporo pije w nocy więc i siusia duża, trzeba ją przewinąć w środku nocy jak chce pić bo pielucha przecieka. Natomiast kupka zawsze w majtkach robiona pod stołem, za firanką, w kącie. Nie wiem czemu ona nie woła, że chce kupę
 
trasiumój Igor w wieku 2,5 roku w drodze do przedszkola liczył wszystko co się dało.Po ok miesiącu rozróżnial już numery autobusów i bram.Cała droga do przedszkola ciągle cyfry...po kilku takich spacerach człowiek miał dość;)

feelka szacunek dla Emi.Co to za laptop pokazuj go :)

ironiau nas też był chwilowy kryzys ale jakoś nam się udaje.Nie poddajemy się.
 
Pieluchowo - ja mam luzacki stosunek - na noc praktycznie mogę już nie dawać, rano albo do nocnika albo do kibelka, w domu i w żłobku Młoda chodzi bez ale mokre wpadki się zdarzają, najczęściej coraz rzadziej :-pNa wyjście zazwyczaj zakładam, szczególnie w taką pogodę chyba, że Krysia nie chce. A grubsze sprawy to niestety jak siostra bliźniaczka ;-) Julcia Doris :-) - czasem nocnik lub wc.
 
u nas się nie sprawdzi bo młody ma juz od roku swój tablet ale ma na nim tylko skrót do you tuba, wgranych bajeczek i takich gier dla niego jak np pianinko, taka gra gdzie trzeba łapać zwierzątka, albo łączyc ze sobą takie same cukierki :):) faza na tableta juz mineła i raczej po złobku jak odpoczywa to chce baje i przed snem :)

młody tak go ogarnął że sam go sobie ładuje - jak pika to idzie do szuflady podłącza pod naszym okiem ładowarke potem ją chowa ;D you tuba też ma obcykanego :)
 
u nas Emi też przeważnie z rana i pod wieczór łapie laptopa, my pomalutku zaczynamy puszczać bajki (mini mini, babyfirst)ale tylko w wekend
 
reklama
a to bebe bajkowy po mnie :p jak miałam 6 lat to juz chodziłam sama na osiedle pożyczać kasety video :)

u nas najlepiej sie sprawdza:

ciekawski georg czyli koko
sinka czyli świnka pepa
bibi czyli klub przyjaciół myszki miki
różowa pantera
koko a pipi czyli tom i jerry ale tylko niektore odcinki bo ostatnio mlody zaszedł mnie od tyłu i ugryzł w tyłek tak jak w bajce :szok:
 
Do góry