reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozwoj naszych maluszkow

Trasia - to nieźle, ze Marysiaumie pisać literki... wow...

andariel - u nas Basia zna (znaczy umie pokazac, nie napisać) 2 literki : B jak ja i A (to nauczone niedawno). ;)

ej.. a już Wam na pewno pokazywałam blog koleżanki... ona siedzi z córkami sporo w domu i ma córkę starszą 2,5 letnią.. i ona ciągle chciała jakieś zadania od mamy. no to w końcy zaczęły się uczyć czytac. i młoda czyta...,:szok: a tu jest dowód: Co robiłyśmy cały dzień? : 15 tydzień - nauka czytania - sylaby AP, AM ... totalnie to dla mnie niesamowite...
 
reklama
wydrukowałam sobie kiedyś Moje sylabki 1, może na wakacje do tego usiądę z Emi;
a tej dziewczynki posłucham w domu bo mi głośnik padł w kompie w pracy

Emi teraz zafascynowana liczeniem, wszystko liczy, po angielsku też (choć po ang tylko do czterech policzy, ale i tak jestem z niej dumna:-)); słówek po ang też trochę zna, np. tomato, milk, chocolate, mineral water, soap, baby; śpiewa początek An old McDonald had a farm... i Pana Metkę też po ang:-)
 
A Maja po angielsku liczy super do 10, a po polsku się wykłada po siódemce :-D Literki jakoś średnio Ja interesują
I skubana pamięć ma niesamowitą, świetnie zapamietuje wierszyki i piosenki nawet takie dość długie :)
 
Maja liczyc po ang nie umie, za to po polsku do 13, a pozniej na 15 przeskakuje;-) ale za to zna wszystkie kolory po angielsku i kilka slowek:-)
widac kazde dziecko cos innego. Literki rozpoznaje, ale z pisaniem slabo. Rysowac tez nie lubi za bardzo:-( w aucie walkujemy zgaduj z czuczu dla 4-5 latkow i wiekszosc juz opanowala. Niezle tez jej ida czuczowe literki z pisakiem(takie laczenie kropek w litere) ale po 10 sie nudzi

i.... Moje dziecko wie co to dylatacja i jak jedziemy wiaduktem i mostem to krzyczy: dylatacja! Dylatacja!:-D
 
Pytala co to, to jej powiedzialam, ze dylatacja. Raz powiedzialam i jej sie spodobalo;-)
za to nie chce przyjac do wiadomosci, ze po 13 jest 14, jak ja poprawiam, to prawie do slowa mi nie daje dojsc w tej kwestii. Nowa matematyka jednym slowem.
a kolorow w aucie w poltoragodzinnej podrozy sie nauczyla, ja prowadzilam i nawijalam, a ona powtarzala. Teraz czasem sobie nuci o yellow banana:-D

ta niechec do rysowana mnie martwi, farby lubi i sobie bazgrze, koloruje tez czasem, ale zeby sama wziela kredke i cos namalowala to swieto musi byc
 
reklama
dylatacja........ale słówko sobie zapamiętała:-D
Moon a czemu Cię to "martwi"? Leo też sam z siebie do rysowania i nawet malowania nie siądzie, jedynie gdy Ninka tworzy swoje dzieła. Zakladałam, że po prostu woli co innego.
 
Do góry