reklama

Rozwój naszych Maluszków

Temat na forum 'Dzieci urodzone w grudniu 2015' rozpoczęty przez dzag82, 9 Styczeń 2016.

1. dzag82

dzag82 Mama Tymka i Witka

Nasze Maluszki są co raz starsze, wiele z nich ma już ponad miesiąc. Skończy się czas naprzemiennego leżenia i jedzenia :blink:. Najwyższy więc czas na otwarcie nowego tematu, w którym będziemy się chwalić nowymi umiejętnościami dzieci oraz dzielić się wątpliwościami w temacie ich rozwoju psychoruchowego.
    Pierwsze uśmiechy do mamy? Pierwsze łapanie przedmiotów? Długie chwile spędzone na brzuchu? Pierwsze zabawy? Zaczynamy :blink:.

2. Gosia 25

Gosia 25 Fanka BB :)

Super pomysł z tym watkiem;) to ja się pohwale ze Agatka już długo umie skupić wzrok jak do niej mowie:) patrzy na mnie a jak zmieniam tom głosu to robi takie szerokie oczy:)

3. reklama
  4. .szkrabek

.szkrabek Fanka BB :)

U mnie podobnie jak u Gosi :) Maluch się jeszcze dodatkowo do mnie usmiecha - jak mówię do niego z wielkim usmiechem na ustach to zaczyna się uśmiechac (juz od ok 2 tyg) z tymże teraz już coraz bardziej świadomie to robi :) Często też gaworzy - tzn. wydaje dźwięk, który jest celowy patrząc na mnie bądź na książeczkę czy kartę (mówiłam o nich na główym wątku i polecam nadal - to był strzał w 10! Oczami Maluszka!!!).

Te ksiązeczki to hit, młody patrzy na nie i "rozmawia" z obrazkami - urocze!!! :)

Czekam teraz na smianie się w głos! :) i juz się doczekać nie mogę ;)

5. .szkrabek

Aha - i jeszcze jedno - młody mnie naśladuje - np. jak zaczynam stępkać i twarzą robię minę jakbym się skupała mocno - to młody też tak robi :) I często udaje nam się "razem" zrobić kupkę :) Mój mąż ma zawsze z nas ubaw wtedy. A kupa prawie zawsze po takim wspólnym "wysiłku" w majty idzie ;D

6. Piotrusiowa

Piotrusiowa Fanka BB :)

.szkrabek do mnie dziś lub jutro dotrą książeczki. Już się nie mogę doczekac.

Luiza też ładnie skupia wzrok jak do Niej mówimy i nawet czasem odprowadza mnie wzrokiem. Wtedy też jak Ją zagadujemy to robi takie wielkie oczy i dziubek. Rozbraja tym wszystkich. Dużo gaworzy i gada do siebie. Świadomie uśmiecha się poki co rzadko, ale za to podczas snu dużo.

Oho... Budzi się. To pospala az 30 min.

7. Melisska32

Melisska32 Fanka BB :)

Moja Natalka coraz dłużej skupia wzrok na twarzach i właśnie kontrastowych obrazkach, patrzy też tam skąd dobiega dźwięk, a podczas cycania patrzymy sobie w oczy.
    Czekam na świadome uśmiechy i naśladowanie.

8. .szkrabek

dziewczyny - chcę zacząć masować malucha - masaż schantala. Tylko powiedzcie mi, skoro oliwka nie koniecznie jest najlepsza, bo wysusza - to czym masować??? Nie bardzo mam pomysł- mleczko?

9. Piotrusiowa

My używamy emulsji do ciała emolium i też jest ok.

10. reklama
  11. klaudia728

klaudia728 Zaciekawiona BB

ocho.. chyba zaczyna się u nas drugi skok rozwojowy. Hania ma 7 tyg.

Mała zaczęła byc placzliwa i marudna strasznie, sama chyba nie wie czego chce.. raz noszę, raz tulę, karmie, przewijam, rozmawiam itd - chwile jest ok, a zaraz marudzi i popłakuje...
    Przechodziłyście już ten drugi skok rozwojowy w 7-9 tyg.??? Ile u Was trwał i jak to znosiłyście ? :)

12. Piotrusiowa

Dzisiaj moje dziecko uraczylo mnie pięknym uśmiechem. Od kilku dni delikatnie się uśmiechała, ale dziś tak konkretniej :)

Poleć forum