reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozwój naszych Maluszków

dzag82

Mama Tymka, Witka i Brunka
Dołączył(a)
23 Luty 2012
Postów
17 574
Miasto
Kraków
Nasze Maluszki są co raz starsze, wiele z nich ma już ponad miesiąc. Skończy się czas naprzemiennego leżenia i jedzenia :blink:. Najwyższy więc czas na otwarcie nowego tematu, w którym będziemy się chwalić nowymi umiejętnościami dzieci oraz dzielić się wątpliwościami w temacie ich rozwoju psychoruchowego.
Pierwsze uśmiechy do mamy? Pierwsze łapanie przedmiotów? Długie chwile spędzone na brzuchu? Pierwsze zabawy? Zaczynamy :blink:.
 
reklama
Super pomysł z tym watkiem;) to ja się pohwale ze Agatka już długo umie skupić wzrok jak do niej mowie:) patrzy na mnie a jak zmieniam tom głosu to robi takie szerokie oczy:)
 
U mnie podobnie jak u Gosi :) Maluch się jeszcze dodatkowo do mnie usmiecha - jak mówię do niego z wielkim usmiechem na ustach to zaczyna się uśmiechac (juz od ok 2 tyg) z tymże teraz już coraz bardziej świadomie to robi :) Często też gaworzy - tzn. wydaje dźwięk, który jest celowy patrząc na mnie bądź na książeczkę czy kartę (mówiłam o nich na główym wątku i polecam nadal - to był strzał w 10! Oczami Maluszka!!!).

Te ksiązeczki to hit, młody patrzy na nie i "rozmawia" z obrazkami - urocze!!! :)

Czekam teraz na smianie się w głos! :) i juz się doczekać nie mogę ;)
 
Aha - i jeszcze jedno - młody mnie naśladuje - np. jak zaczynam stępkać i twarzą robię minę jakbym się skupała mocno - to młody też tak robi :) I często udaje nam się "razem" zrobić kupkę :) Mój mąż ma zawsze z nas ubaw wtedy. A kupa prawie zawsze po takim wspólnym "wysiłku" w majty idzie ;D
 
.szkrabek do mnie dziś lub jutro dotrą książeczki. Już się nie mogę doczekac.

Luiza też ładnie skupia wzrok jak do Niej mówimy i nawet czasem odprowadza mnie wzrokiem. Wtedy też jak Ją zagadujemy to robi takie wielkie oczy i dziubek. Rozbraja tym wszystkich. Dużo gaworzy i gada do siebie. Świadomie uśmiecha się poki co rzadko, ale za to podczas snu dużo.

Oho... Budzi się. To pospala az 30 min.
 
Moja Natalka coraz dłużej skupia wzrok na twarzach i właśnie kontrastowych obrazkach, patrzy też tam skąd dobiega dźwięk, a podczas cycania patrzymy sobie w oczy.
Czekam na świadome uśmiechy i naśladowanie.
 
dziewczyny - chcę zacząć masować malucha - masaż schantala. Tylko powiedzcie mi, skoro oliwka nie koniecznie jest najlepsza, bo wysusza - to czym masować??? Nie bardzo mam pomysł- mleczko?
 
ocho.. chyba zaczyna się u nas drugi skok rozwojowy. Hania ma 7 tyg.

Mała zaczęła byc placzliwa i marudna strasznie, sama chyba nie wie czego chce.. raz noszę, raz tulę, karmie, przewijam, rozmawiam itd - chwile jest ok, a zaraz marudzi i popłakuje...
Przechodziłyście już ten drugi skok rozwojowy w 7-9 tyg.??? Ile u Was trwał i jak to znosiłyście ? :)
 
reklama
Do góry