reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozwoj naszych pociech - pierwszy zab, pierwszy krok, pierwsze slowo....

cypisia

Czerwcowa mama 2009
Dołączył(a)
6 Listopad 2008
Postów
634
Miasto
Łódź
Dziewczyny!
Pozwoliłam sobie założyć odrębny wątek dotyczący rozwoju naszych Maluszków. Jeżeli uznacie, że niepotrzebnie, to przepraszam.
Jednak wydaje mi się, że może on się przydać.
A natchnęły mnie ku założeniu takiego wątku informacje w internecie, mówiące o tym, w jakim wieku niemowlęta nabywają poszczególnych umiejętności.
Otóż odkryłam, że według informacji podanych na różnych stronach, niemowlę utrzymuje główkę uniesioną (kiedy leży na brzuszku) ok. 8 tygodnia. Natomiast mój Borysek dzisiaj, leżąc sobie na brzuszku u tatusia, unosił główkę co chwilę, a raz udało mu się utrzymać ją uniesioną wysoko przez dobre 15 sekund!
Byłam w szoku! A jeszcze większego szoku doznałam, jak się okazało, że Mały powinien to robić dopiero w okolicach 8 tygodnia...

glowka.jpg


A zatem, Dziewczynki, piszcie i chwalcie się, co Wasze Maluchy wyrabiają :-)
Myślę, że pomoże to niektórym z nas i może uspokoi nawet... :happy2:
 
Ostatnia edycja:
reklama
Cypisia świetny wątek :-):-)
Jeżeli chodzi o podnoszenie główki to Piotruś był kładziony na brzuchu już na drugi dzień po porodzie. Położne mówiły że można i nawet zachęcały do tego. Cypisia my byliśmy w szoku bo on od początku unosił głowę do góry :szok::szok:, wiadomo nie trzymał jej długo, ale podnosił. Teraz podnosi i obraca ją - rozgląda się :-D:-D.
Mam pytanie Piotruś ma miesiąc i wszystko go interesuje, potrafi np 15 min patrzec się na lampę robiąc przy tym wielkie zdziwione oczy. :szok:
A w czwartek 9 wydał z siebie dwa gardłowe dźwięki -jeden słonika.
 
Nasz tez unosi głowe i potrafi chwilke ja potrzymac do tego odpowiada usmiechem jak sie do niego usmiechamy odroznia glosy oczywiscie reaguje na moj jak jest glodny jak chce sie bawic woli Oli polozony na boczku potrafi sie przekrecic na plecki i wydaje dzwieki gardlowe :)
 
Hania też główkę podnosi od jakiegoś czasu i to tak mocno trzyma, że ja ją ledwo utrzymuję :-)
Coraz częściej się też uśmiecha i wydaje mi się, że robi to coraz bardziej świadomie, choć wciąż " po cichu" . Acha , i ma już łezki w oczkach :tak:
Potrafi się też sama przewrócić z boku na plecki. Zatrzymuje wzrok dłużej na jakiś dużych przedmiotach i parzy na nie jak zauroczona, no i potrafi ładnie patrzyć w oczy:)
To chyba wszystko co zaobserwowałam, ale niestety nie wiem kiedy i jakie zdolności powinno mieć dobrze rozwijające się dziecko. Jakby któraś trafiła na odpowiednią stronkę, to poproszę o wklejenie ;-)
A wiecie kiedy dziecko zaczyna siadać?
 
Alanek podnosil glowke i utrzymywal ja jak mial 3 tygodnie :-)
Pytalam poloznej czy to nie za wczesnie to powiedziala, ze dzieci przenoszone sa czesto mocniejsze i szybciej sie rozwijaja od tych urodzonych przed terminem czy o czasie. Ciekawe czy to prawda :sorry2:

Bardzo duzo go juz interesuje, rozglada sie wokolo i skupia wzrok na czyms dosc dlugo. Reaguje i odroznia glosy. Wydaje gardlowe dzwieki i zaczyna coraz czesciej powtarzac aguu. Interesuje sie tez karuzela i skupia sie na zwierzakach z karuzeli. Czesciej sie usmiecha. I tak fajnie uklada usteczka w u :-D Lezki w oczkach ma juz od jakiegos tygodnia. Wczesmiej tez mial ale nie az tyle co teraz. Przewraca sie z boczkow na plecki.
 
Borys podnosi główkę wysoko i trzyma ją od jakichś 2 dni :happy2:
A przypomnę, że urodził się w 38 tygodniu...
Łezki w oczkach ma od ponad tygodnia, ale jest ich niewiele. Wzroku na razie nie skupia na długo, za to zezuje co chwilę, jak się czymś zainteresuje :-D
 
reklama
Do góry