reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozwój niemowlaka.

P86

Fanka BB :)
Dołączył(a)
19 Styczeń 2022
Postów
622
Dziewczyny , przychodzę do was z pytaniem które mnie trapi. Mój syn urodził się w 37 tygodni +2 dni. Teraz ma prawie 7 tygodni. Mały ma problemy z napięciem i zaczynamy z vojtą. Wczoraj trochę otworzyły mi się oczy gdy koleżanki,które rodziły w tym samym czasie wysyłały mi zdjęcia śmiejących się dzieci,które skupiały wzrok na twarzy. Mam wrażenie,że dwa tygodnie temu mały uśmiechał się do nas - odwzajemniał usmiech. Ale niestety teraz żadnych uśmiechów nie widzę. Ze skupieniem wzroku też tak niekoniecznie dobrze... Patrzy na kontrastowe karteczki, jak ma dobry humor to wodzi za nimi wzrokiem, ale kiedy staram się podkładać twarz zamiast karteczki jest mało zainteresowany i zerka w inne miejsce... Myślicie ze to czas na interwencje ??
 
reklama
No to zapytaj pediatrę też i o to.
Myślę, że kwestia tego, że nie patrzy tam gdzie chcesz, nie jest jakoś niepokojąca. Ale zawsze warto zapytać.
 
A wyglupiasz sie, robisz jakies miny do niego? Jak ja tylko patrzylam na mojego to tez mial mnie gdzies 😅 Na swiadomy usmiech ma czas do 3 miesiaca, wiec bez paniki.
 
Tak zrobię:)
@P86 pracujecie vojta, bo lekarz rehabilitacji tak zalecił? Czemu nie wybrałaś metody ndt bobath?
@Destino Też jestem zaskoczona, że od razu vojta, bo to by wskazywało na jakiś większy problem z napięciem mięśniowym.
tak zalecil fizjoterapeuta. Nie pytalam czemu akurat taki wybor. Ten fizjoterapeuta slynie z tej metody i musimy cwiczyc w domu, a dopiero za 3 tygodnie zaczynamy wizyty to zapytam o uzasadnienie. Niestety widze, że maly jest bardzo spięty.
No to zapytaj pediatrę też i o to.
Myślę, że kwestia tego, że nie patrzy tam gdzie chcesz, nie jest jakoś niepokojąca. Ale zawsze warto zapytać.
 
reklama
Tak zrobię:)


tak zalecil fizjoterapeuta. Nie pytalam czemu akurat taki wybor. Ten fizjoterapeuta slynie z tej metody i musimy cwiczyc w domu, a dopiero za 3 tygodnie zaczynamy wizyty to zapytam o uzasadnienie. Niestety widze, że maly jest bardzo spięty.
Moim zdaniem jeśli dziecko nie ma porażenia mózgowego, to wybierz metodę ndt bobath. Sam rehabilitant nie powinien mówić jaka metoda. To powinien zrobić lekarz rehabilitacji. Ta metoda może nie być dobra dla twojego dziecka. Niestety jest dość inwazyjna i potrafi zaburzać relacje matka dziecko. Bardziej sprzyjająca jest ndt bobath. Poza tym, to neurolog powinien zbadać dziecko i oszacować napięcie mięśniowe, a nie sam rehabilitant. To oczywiście moje zdanie.
 
Do góry