reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozwój niemowlaka

mamaelaela

Fanka BB :)
Dołączył(a)
8 Listopad 2017
Postów
1 243
Dzień dobry potrzebuje porady ponieważ martwię się czy rozwój mojego synka przebiega prawidłowo. Kończy dziś właśnie 9 miesięcy i najbardziej martwi mnie to że nie sylabizuje, wydaje różne dźwięki uuu aaa ba, piszczy, śmieje się w głos ale nie gaworzy tak typowo :( co mnie jeszcze martwi to to że nie naśladuje, nie mogę nauczyć go brawo, papa, kosi kosi, jak ja o coś stukam to cieszy się ale nigdy Nie powtórzył. Nie lubi się przytulać, nie wyciąga rączek. Jest jednak bardzo radosny, cieszy się na widok bliskich, bardzo łatwo go rozsmieszyc i dużo się śmieje, lubi się bawić, sam wie gdzie nacisnąć żeby zabawka grała, rozumie nie wolno, reaguje jak woła się go po imieniu, jak mówię tata czy baba to patrzy się zawsze w kierunku drzwi ( pewnie kojarzy że mówię tak zazwyczaj kiedy wchodzą ) i wie gdzie leży jego ulubiona zabawka ( potrafi znaleźć ją wzrokiem ). Jednak bardzo martwi mnie ten brak gaworzenia.Do kiedy on ma czas się tego nauczyć ?
 
Ostatnia edycja:
reklama
Przecież 9 miesięczne dziecko ma czas na papa i kosi kosi na wyciąganie rączek też ... sam zacznie nawet nie będziesz wiedziała kiedy.
Dziecko zapamiętuje co się do niego pokazuje i w końcu sam to zrobi
Pamiętaj że dzieci są dobrymi wzrokowcami
 
Ostatnia edycja:
9 miesięczne dziecko raczej już nie gaworzy mniejsze dzieci to robią przecież śmieje się piszczy uważam że wymyślasz.
A przytulniem to też różnie nie każde dziecko lubi;)
Na moje bardzo dobrze się rozwija i jest mądry z tego co czytam.
 
Ostatnia edycja:
Szkoda, że jeszcze nie napisałaś, że inne dzieci w jego wieku tak robią. Miałam takie samo myślenie i syn nie robił tylu rzeczy do roku, że powinnam myśleć, że z nim jest coś nie tak.
Pociesze Cię i napiszę, że w rozwoju Twojego synka wszystko jest w porządku, ma jeszcze dużo czasu, żeby zacząć powtarzać za Tobą. Mój dopiero przed pierwszymi urodzinami zaczął pokazywać papa, a brawo zaczął bić mając rok i 3 miesiące. Kosi kosi do tej pory nie pokazuje sam, tylko łapie mnie za ręce, żebym to ja zrobiła.
Nie martw się, na pewno jeszcze nie raz Cię pozytywnie zaskoczy nowymi umiejętnościami :)
 
Tylko że on nie wypowiada żadnego mamama ani baba czy choćby innych połączeń sylab a raczej dzieci w jego wieku już to potrafią
 
Tylko że on nie wypowiada żadnego mamama ani baba czy choćby innych połączeń sylab a raczej dzieci w jego wieku już to potrafią
No nie ..nie przesadzaj..Ma czas..
Mój syn papa robił po 10 mies a brawo koło 9 już sobie bil
Będzie miał 11
Mama wymawial koło po 9 też jakoś
Teraz będzie miał 11 i mówi już normalnie mama i resztę po swojemu
To tak samo jak z chodzeniem mój syn np zaczal jak miał 9.5 miesiąca sam poszedł a inne dzieci np chodzą jak skończą rok i później
Nie rób z dziecka Einsteina;)
Daj mu czas uważam że za dużo wymagasz.
I nie porównuj
 
Nie pamiętam jak to było u nas, ale były tak jakby "zastoje" w mowie, że mówił bardzo mało przez jakiś czas. Wydaje mi się, że Twój syn może teraz doskonalić inna umiejętność i co za tym idzie - mówić mniej.
 
I nikt nie widzi nic złego w tym że 9 miesięczne dziecko nie gaworzy i nie naśladuje? Po prostu zastanawiam się czy to normalne a jeśli nie to czy mogę jakoś pomóc małemu
 
reklama
I nikt nie widzi nic złego w tym że 9 miesięczne dziecko nie gaworzy i nie naśladuje? Po prostu zastanawiam się czy to normalne a jeśli nie to czy mogę jakoś pomóc małemu
Ale co to znaczy gaworzy? 9 miesięczne dziecko ma gu robić?
I tak to jest normalne że jeszcze nie naśladuje.
 
Do góry