reklama

Rozwój Osobisty

Temat na forum 'Rozmowy o wszystkim' rozpoczęty przez NiePowiem, 25 Styczeń 2015.

1. NiePowiem

NiePowiem Zaciekawiona BB

Każda z nas ma zapewne potrzebę doświadczenia nowych rzeczy, odczuwania w życiu różnorodności i udoskonalania siebie. W jaki sposób inspirujecie się do Rozwoju Osobistego?
    Książki, filmy, szkolenia? Może po prostu wartościowa rozmowa, albo fajny artykuł w internecie? Co was nakłania do przemyśleń o swoim życiu i szukania możliwości zmiany go na lepsze?

2. K0ralina

K0ralina Zaciekawiona BB

Kiedyś byłam właśnie na takim szkoleniu, którego celem było między innymi poznanie samej siebie. Wyjątkowo interesująca sprawa! Bo bardzo trudno jest konkretnie wejrzeć w siebie, ustalić jakieś priorytety na przyszłość i cele. Oczywiście w sensie duchowym. Trochę też czytałam książek o tej tematyce. Dobrze czasem "nakarmić" takimi tekstami umysł ;)

3. reklama
  4. mamaGabisi

mamaGabisi Fanka BB :)

Dobrze :)
    Nawet jak nieraz nam się wydaje, ze to tkaie banały - bo przecież wiem, że trzbea postępować w zgodzie z soba itp. Ale jak się cżłowiek zacnzie naprawdę zastanawiać, to wychodiz na to, ze diząłmy nieco jak maszyny - bez głębszego planu, tylko jak zaprogramowani. A warto czasem usiaść - ktoś powie wyciszyć sie, a ktos inny nazwie to modlitwą albo medytacją, ale chodiz o to, zeby wsłuchać się w samego siebie i odpowiedzieć na pytanie - czego chcę, do czego dążę, za co jetsem wdzięczny. - Wdzięczność jest bardzo wazna jak sie oakzuje, zeby działać w intencji miłości i dobroci szeorko pojętych :)

5. K0ralina

K0ralina Zaciekawiona BB

O widzę, że ktoś tu jest bardzo dobrze obeznany w tej tematyce! ;)
    Tak jak o tym piszesz, to wszystko wydaje się takie proste, a wręcz banalne! Nie wiem jak to robisz, ale też chciałabym mieć takie ciepłe podejście do własnego życia jak Ty ;)

6. MamaMałgo

MamaMałgo Aktywna w BB

MamaGabisi bardzo dobrze to ujełaś. Masz racje jeśli chodzi o wdziecznośc, ale ja bym tu jeszcze dodała umiejetnosc przebaczania i niechowania urazy, a o to w dzisiejszych czasach czsach ciężko, a sądze, ze zeby dobrze sie czuc ze swoim Ja, trzeba zyc w zgodzie nie tylko ze soba ale i z innymi. Ja "karmie umysł" czesto, bo po prostu tego potrzebuje, ale raczej nie na szkoleniach tylko czytajac ksiazki nakierowujace mnie na wlasciwe tory:) albo rozmawiajac z własciwymi osobami. Ostatnio maż, wiedzac o moim zboczeniu na punkcie takiej literatury, podarował mi na imieniny ksiazke, ktora wlasnie jest dla mnei jak taka rozmowa z kims mądrzejszym ode mnie,a raczej z wieloma osobami. To "siła serca", Baptist de pape. Zawiera takie wydawałoby sie proste, banalne madrosci, ale nie czyta sie ich z myslą: "o rety, przecież każdy to wie", ale "faktycznie, dlaczego ja tak nie robie?" to takie celne, ze az strach ;) podsunełam tez mężowi i, chociaż on raczej z takich pragmatyków to powiedział:"a wiesz ze to niegłupie?". Dlatego polecam na walentynki dla obojga:) takie lektury sa potzrebne czasami nawet najwiekszym racjonalistom, tylko tzreba im w odpowiednim momencie podsunac.

7. Mitrand

Mitrand Fanka BB :)

A ja się zastanawiam, czy właśnie wystarczy, zę komuś oficjalnie przebaczymy, czy trzeba też mieć takie wewnętrzne poczucie, i czy tak naprawdę da się wpłynąć, na to, co czujemy w środku.

8. K0ralina

K0ralina Zaciekawiona BB

"Siła serca" jak to fajnie brzmi! Ale zgadzam się z tym co piszesz! Bo nawet jeśli ktoś twardo stąpa po ziemi to czasami i tak potrzebuje trochę mniej racjonalnego spojrzenia na świat! A chyba każdy z nas czasami lubi wejść w świat takich "banalnych mądrości"... W zasadzie to w końcu całe nasze życie składa się z takich banałów, ale w pozytywnym znaczeniu! Bo chyba często, to co życiowe, co prawdziwe właśnie nazywamy z jakiegoś powodu banalnym.
    Fajnie, że napisałaś o tej książce, dodam ją sobie do mojej listy książek do przeczytania :)

9. MamaMałgo

MamaMałgo Aktywna w BB

K0ralina, dodaj dodaj, bo myślę, że powinna Ci się spodobać. A jeśli chodzi o te banały to coś w tym jest, pozytywne banały nie są złe :)

Mitrand a z tym przebaczaniem, to wydaje mi się, że nawet jeśli "oficjalnie" komuś przebaczysz a bedziesz nadal chować urazę to na nic się zda, bo to bedzie widać. Myslę, że da się tez jakoś wpłynąć na to co czujemy, bo jeśli bedziemy rozpameitwać to co złę to nigdy się nie uwolnimy od takich myśli a przy pozytywnym nastawieniu z czasem zobaczymy, ze nie mamy już w sobie uczucia złości na kogoś. Tak mi się wydaje, ale to są tylko takie moje przemyślenia ;)

10. reklama
  11. vivi1

vivi1 Zaciekawiona BB

Mnie motywuje do działania mój mąż, dba abym juz do reszty nie utoneła w pieluchach. Najważniejsze jest aby rozwijac sie dla samej siebie a nie dlatego, że praca tego wymaga albo, że wszystkie koleżanki chodzą na kurs więc i ja pójdę! Ja np. po 8 latach wróciłam na studia: Wyższa Szkoła Bankowa w Gdyni – studia stacjonarne i zaoczne - uczelnia wyższa WSB.pl i nie pwoiem łatwo nie było z natłokiem zajęć i ciągłymi wyrzutami sumienia, że dziecku czasu nie poświęcam wystarczająco dużo! Ale dałam sobię radę a teraz jestem z siebie dumna jak paw!!!:)

12. Godmother

Godmother Zaangażowana w BB

Co mnie motywuje? Głód wiedzy. Lubię czytać, a książki i artykuły teraz tak łatwo zdobyc. Po angielsku bywa ich nieco więcej więc przy okazji dobrej lektury szkolę język.
    Motywacja to wypisywanie sobie małej liczbie celów na tydzień, a potem skreślanie każdego kolejnego jesli uda mi się je osiągnąć. Oczywiście wsparcie również jest bardzo ważne.
    Ostatio postanowiłam nauczyć się nowego języka obcego, najlepsze jest to, że można uczyć się go razem z dziećmi. Nawet przez parę minut dziennie, powtarzać słówka, czy po prostu osłuchiwać się z brzmieniem..

Poleć forum