reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozwój psycho-fizyczny naszych pociech

Leyna

Mama Pitera i Micha :)
Dołączył(a)
14 Luty 2006
Postów
4 231
Miasto
Poznań
Jak w temacie wątku :)

Co potrafi 3-tygodniowy Piotruś :) Ano niesamowicie silny z niego chłopak, wystarczy położyć go na wznak z główką w jedną stronę a on potrafi się przegibnąć na drugą. Trzymany w pozycji pionowej żeby odbił, odpycha się rączkami ode mnie i odchyla główkę. To samo w pozycji na brzuszku.
Poza tym Piotruś coraz ładniej skupia wzrok na nas. Zdarza się też, że wodzi za mną wzrokiem gdy mu znikam z pola widzenia.
Uśmiechy na razie są niekontrolowane, ale jest ich coraz więcej.
Pioruś ma też "bogate" słownictwo:
"e!" - matka wołam Cię, obudziłem się i chcę cyca! pospiesz się!
"e?" - chyba jest mi źle
"ehe", "hee" - jestem zadowolony :)
"oj" - zauważyłem coś ciekawego
"nee! nee! nee!" - to jest wrzask kiedy jest głodny, albo boli go brzuszek

bywają też inne "słowa", ale one są już mniej powtarzalne :)
 
reklama
A z mojej to leniuszek, bo leżąc na brzuszku, to za bardzo się nie wysila, albo sobie po prostu leży, albo co mnie zabija - trzyma głowę jak do podniesienia, otwiera buzię i chce zjeśc pieluchę na której leży :) Ostatnio jak częściej ją kładę, to już podnosi główkę.
Największego lenia to ma u lekarza, bo dwa razy jej sprawdzał odruch pełzania, a ta nic (a ma go na pewno, bo w domu działa)
Ale coraz lepiej mi się ją nosi, bo już trzyma prawie stabilnie główkę w pozycji pionowej i ogląda swiat znad ramienia. Uśmiecha się jak akurat nic jej nie boli, mam nadzieję, że niedługo będzie to robić częściej. I zdarzy się jej jakieś a i e, ale takiego bogatego słownictwa jak Piotruś to ona nie ma, albo inaczej - wymusza na mamie wszystko wielkim krzykiem :)
 
Moja kruszynka jak jest w pionie tez oglada swiat i prostuje glowke...niestety na brzuszku nie lubi lezec. slownictwa tez nie am takiego duzego jak piotrusz, ale "a", "e", "o"-albo "oj"-tak samo jak u Lenya jak widzi cos ciekawego...a to co czasem wydaje to trudno mi opisac. lubi tez jak tata trzyma ja na raczkach nozkami skierowanymi na jego brzuch, a ona wtedy moze sie odbijac od niego
ale z tego co widze najlepiej wychodza jej wrzaski ;D
 
Moj Sarek robi postepy podobne do Twojego Piotrusia, Leyna, wiec nie bede sie powtarzac :)
Moze slownictwo ma mniej ubogie, ale wszystko przed nia ;D :D :laugh:
 
mi w tym roku jedyne co sie udało to dziecko.Mały unosi główke unosił juz w 2 tyg mało tego jak moze odepchnąć sie od dłoni stopkami to leżąc na brzuchu przesuwa sie do przodu szok wzrokiem wodzi za róznymi osobami ,robi takie smieszne miny jak wydają rózne dzwieki dlatego zamówiłam juz na allegro taka mate dla maluszków i poluje za zabawkami interaktywnymi no jak w takim tempie to za dwa miesiace biega hi hi
 
Z naszej sie smiejemy, ze jest "stara malenka" :) Szczegolnie jej pozy podczas snu i to jak rece uklada - jak taka damulka ;) hehe. Oprocz tego jak ja klade na brzuszku to tez potrafi glowke uniesc i przytrzymac kilka sekund, no i umie przelozyc glowke z jednej na druga strone.
 
dopisuję 6-tygodniowego Pietrka

  • potrafi utrzymać podniesioną główkę nieruchomo przez kilka sekund
  • potrafi się przegibnąć z jednego boku na drugi - zmienia sobie pozycję jak mu niewygodnie
  • uwielbia gapić się na karuzelkę
  • reaguje na mój głos - odwraca główkę w moja stronę
  • uśmiecha się świadomie gdy się do niego mówi
  • wodzi wzrokiem za palcem
  • zaczyna gaworzyć :)
  • przytrzymywany za rączki próbuje się skurczybyk unosić ;)
w ogóle straszny z niego bystrzak, ale to w końcu MÓJ syn, to jakby mogło być inaczej :-D :cool2:
 
dopisuję 6-tygodniowego Pietrka
  • potrafi utrzymać podniesioną główkę nieruchomo przez kilka sekund
  • potrafi się przegibnąć z jednego boku na drugi - zmienia sobie pozycję jak mu niewygodnie
  • uwielbia gapić się na karuzelkę
  • reaguje na mój głos - odwraca główkę w moja stronę
  • uśmiecha się świadomie gdy się do niego mówi
  • wodzi wzrokiem za palcem
  • zaczyna gaworzyć :)
  • przytrzymywany za rączki próbuje się skurczybyk unosić ;)
w ogóle straszny z niego bystrzak, ale to w końcu MÓJ syn, to jakby mogło być inaczej :-D :cool2:

:shocked2::shocked2::shocked2: Leyna to brawo!
Ale moja Oliwka oprócz dwóch pierwszych punktów potrafi to samo...:-p:-p i wcale się nie chwalę...:laugh2::laugh2: sorki..jeszcze nie próbowałam ostatniego podpunktu..
 
Moja Oliwka podobnie. Za dwa dni kończy 4 tygodnie.
- jak trzymam w pozycji o odbicia to prostuje główkę i trzyma ją sztywno nawet 30 sek, ogląda świat zza razmienia
- jak leży na boczku potrafi się przekręcić na plecki
- jak leży na pleckach potrafi główkę przekręcać raz w prawo raz w lewo
- najbardziej wyraźne dźwięki wydaje jak robi kupkę :)
- uśmiecha się ale jeszcze nieświadomie
- przygląda się twarzom
- reaguje na mój głos i na głos taty, szuka oczkami skąd głos dochodzi, uspokaja się jak się do niej mówi
- Dzwięki wydawane przez mego bączka są trudne do opisania :)
 
reklama
Moja Hanka robi dokładnie to samo co Oliwka Majki01 no jeszcze moge dodac ze słucha wyraznie tej głupiej melodyjki z karuzeli i wodzi oczkami za misiami ktore sie tam obracają ..wyraznie ją to interesuje:-)
 
Do góry